Tolkien Reading Day je tu zas!

Autor: Lothmíril, Pridané: 13. 03. 2019, 15:05

Kde bolo, tam bolo, žili dvaja malí hobiti a tí sa rozhodli zaniesť do Hory osudu Sauronov Prsteň. Vlastne boli tí hobiti štyria, ale dvaja z nich zatiaľ bojovali so Sauronovymi vojskami, jeden za Gondor a druhý za Rohan. A pomáhali im pritom ešte Númenorejčan, elf, trpaslík a samozrejme mocný čarodejník. A ešte jeden človek, ale toho medzitým zabili...


. . . Viac
 
 

Pozývame vás na SlavCon 2018

Autor: SlavCon.sk, Pridané: 19. 04. 2018, 15:21

SlavCon je festival fantasy, scifi, histórie, popkultúry a hier, ktorý sa uskutoční 4. - 6. mája v priestoroch DK Dúbravka. V niekoľkých súbežných líniách ponúka návštevníkom prednášky na ich obľúbené témy, ale aj interaktívnejšie formy programu, ako sú workshopy, súťaže, diskusie, celofestivalová hra Víkend na Rokforte či herňa spoločenských hier.


. . . Viac
 
 

Tolkien na SlavCone 2018

Autor: Fealiath, Pridané: 13. 04. 2018, 09:35

SlavCon 2018

Občianske združenie Spoločenstvo Tolkiena už viac ako 10 rokov organizuje festival SlavCon. Preto nečudo, že snáď každý ročník obsahoval jeden či viacero bodov programu venovaného Tolkienovi. SlavCon 2018, ktorý sa uskutoční 4. - 6. mája 2018 v DK Dúbravka v Bratislave bude na tolkienistický program mimoriadne bohatý, poďme si teda zhrnúť, na čo sa môžete tešiť.


Piatok, úvodný deň conu, prinesie dva body program, ktoré by mohli zaujať tolkienistov – prvým bude workshop výroby elfských čeleniek. Ak ťa to zaujalo, mellon, príď a nauč sa umeniu možno od samotných Noldor.

Okrem toho sa môžete vydať Po stopách Pána prsteňov v prednáške, ktorá vás prevedie reálnymi miestami natáčania filmovej trilógie Pán prsteňov. Všetci predsa vieme, že Stredozem existuje a hovorí si Nový Zéland, tak prečo nezistiť, kam presne zájsť?


. . . Viac
 
 

Tolkien Reading Day 2018

Autor: Lothmíril, Pridané: 18. 03. 2018, 10:11

Tolkien Reading Day 2018

Rok sa zišiel s rokom, je tu marec, mesiac knihy, a pre Tolkienistov to znamená, že sa blíži výročie pádu Barad - Dur a Zničenia Prsteňa. V Bratislave ho s miernym sklzom oslávime celosvetovou tradíciou čítania Tolkienových diel a preto by sme Vás radi pozvali na Tolkien Reading Day, alebo ak chcete, Dnes čítame Tolkiena, v pondelok 26. marca o 18:00 do kníhkupectva Martinus v Bratislave.

Čítajú dobrovoľníci z radov Spoločenstva Tolkiena, ktoré podujate v spolupráci s Martinusom organizuje, ale aj ktokoľvek z Vás, kto si chce predcvičiť hlasivky pred plnou kaviarňou na poschodí. Stačí sa nám ozvať na trdatstolkien.sk a vybrať si krátky úryvok. Na inšpiráciu si každý rok vyberáme tému a tentokrát je ňou Voda, podobne ako téma nášho blížiaceho sa festivalu SlavCon 2018.

Poďte sa s nami ponoriť do hlbín Tolkienovho sveta, vypočuť si všetky romantické lesné bystrinky aj burácavé veľrieky Stredozeme a Beleriandu, hľadieť na odraz temných armád na hladine jazera, pripomenúť si neutíchajúce volanie mora a uctiť si krásny svet, ktorý nám J.R.R. Tolkien vytvoril, spoločným čítaním z jeho kníh.

Tešíme sa na Vás!

 
 

Súťaž o najkrajšie vianočno-novoročné prianie

Autor: Eruantalon, Pridané: 08. 11. 2017, 11:46

OZ Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky (ďalej len Organizátor) vyhlasuje Súťaž o najkrajšie vianočno-novoročné prianie (ďalej len Súťaž).

  1. Súťaže sa môže zúčastniť každý bez ohľadu na pohlavie, rasu, národnosť, vierovyznanie, vek a príslušnosť ku komukoľvek a čomukoľvek.
  2. O víťazovi budú rozhodovať členovia Organizátora, s výnimkou tých, ktorí sa Súťaže zúčastnia, a tých, ktorí sa priamo podieľajú na jej organizácii.
  3. Súťažné príspevky (maľby, grafiky, kresby, ...) musia mať vianočno-novoročnú tematiku a mali by byť inšpirované dielami J.R.R. Tolkiena.

. . . Viac
 
 

Pozývame vás na SlavCon 2017

Autor: Lothmíril, Pridané: 12. 04. 2017, 14:18

SlavCon 2017

Už po jedenásty raz sa v Bratislave koná fantastický festival SlavCon, kam srdečne pozývame všetkých geekov a fanúšikov dobrých kníh, filmov, seriálov, komiksov a hier. Tento rok v znamení témy “Pod hviezdnou oblohou”. Našťastie to však neberieme príliš doslovne a namiesto hviezdnej oblohy nad nami bude strecha DK Dúbravka, ktorú máme k dispozícii vďaka spolupráci s Mestskou časťou Bratislava - Dúbravka a robíme všetko preto, aby bol v nových priestoroch SlavCon opäť taký legendárny, ako si ho pamätáte. Zapíšte si preto do kalendárov už dnes, že víkend 28. - 30. apríla strávite vo víre fantasy, sci-fi, histórie a popkultúry!

Tešiť sa môžete napríklad na Ďura Červenáka, ktorý v sobotu pokrstí svoju knihu Oceľové žezlo. Môžete si vypočuť prednášku o cestovateľoch časom, o artefaktoch vo svete J.R.R. Tolkiena, či úvode do marvelovského sveta komiksov. Pred DK Dúbravka nájdete postapo tábor Junktown aj historický tábor skupiny Rád sv. Galahada, v sprievodnom programe si vypočujete koncerty kapiel Vrbovskí víťazi a Five Leaf Clover. Alebo vás zaujme skôr workshop swingového tanca a steampunkového bojového umenia gentlemanov Bartitsu? Nesmieme zabudnúť ani na ohňovú show od skupiny Inspinia, ktorá bude tradičným zlatým klincom sobotňajšieho večerného programu!
. . . Viac

 
 

Pozvánka do súťaže o Gondorský semenáčik

Autor: Mittalmar, Pridané: 12. 04. 2017, 14:08

O Gondorský semenáček

Mittalmar vyhlašuje již druhý ročník soutěže O Gondorský semenáček.

O Gondorský semenáček je tvůrčí soutěž inspirována světem profesora J.R.R.Tolkiena – Středozemí.

Zúčastnit se může každý, kdo má tvůrčího ducha, otevřenou mysl a srdce ve Středozemi. Soutěží se ve čtyřech kategoriích – Próza, Poezie, Ilustrace a Artefakt. Příspěvky musí jevit prvky inspirace Tolkienovým dílem. I pro letošní rok je zvolené téma, a to tentokrát téma „Na počátku“.

Vaše díla bude hodnotit pětičlenná porota, čtyři „Mistři“, porotci znalí oboru – Daniela Binderová, Laisi Finwen, Rioli Ahyaminke a Ondřej „Nerion“ Janovský. Pátý porotce bude z řad organizátorů.


. . . Viac
 
 

Pozvánka na Kozmodróm

Autor: Elendilka, Pridané: 18. 10. 2016, 09:45

Kozmodróm 2016

Občianske združenie SciFi Guide pripravuje v spolupráci so Strediskom kultúry Bratislava Nové Mesto na Vajnorskej ulici ôsmy ročník festivalu vedeckej fantastiky s názvom Kozmodróm. Podujatie sa uskutoční 22. októbra v priestoroch SK Vajnorská.


Hlavnou líniou Kozmodrómu 2016 je pásmo prednášok, ktoré sa budú konať v hlavnej sále. Prispeli doň profesionálni prednášajúci, ako aj nadšenci z radu fanúšikov. Leitmotívom pásma bude téma „Do nekonečna a ešte ďalej“, ktorá korešponduje s hlavnými príspevkami.
. . . Viac

 
 

Pozvánka na festival GameCon 2016

Autor: www.gamecon.cz, Pridané: 31. 05. 2016, 12:37

GameCon

V dňoch 21. - 24. 7.2016 sa v Pardubiciach bude konať 22. ročník najväčšieho festivalu nepočítačových hier v ČR GameCon, tentokrát s leitmotívom Mafie: Nabídka, která se neodmítá.

Program obsahuje množstvo RPG vrátane majstrovstiev v Dračím Doupěti, larpy, voľné ako aj turnajové hranie doskoviek, wargaming, rôzne akčné hry, improshow, koncert a veľa ďalšieho.

Prihlasovanie na festival práve prebieha na www.gamecon.cz, tak neváhajte a dorazte, tešíme sa na vás!
 
 

Pán prsteňov: Spoločenstvo prsteňa ako koncert

Autor: XL group, Pridané: 11. 01. 2016, 13:33

Máme dobrú správu pre všetkých fanúšikov filmu a hudby z Pána prsteňov.

AAAAA Legenda o Prsteni znovu ožíva, tentokrát v unikátnom filmovom predstavení na gigantickom filmovom plátne za doprovodu 250-členného symfonického orchestra, 100-členného zboru a zahraničných sólistov.

Ako si isto pamätáte, slovenské publikum s napätím očakávalo premiéru tohto „veľkofilmu storočia“ a dočkalo sa 10. januára 2002. Neuveriteľná návštevnosť vtedy dosiahla rekordné číslo 218 tisíc divákov. Teraz majú diváci po prvý krát možnosť vidieť toto majstrovské dielo v HD kvalite na ploche viac ako 150 m2, v pôvodnom znení so slovenskými titulkami. Jedinečné spojenie veľkolepej projekcie so živým hudobným doprovodom sľubuje skutočne fantastický zážitok.


. . . Viac
 
 

Pozvánka na festival Kozmodróm 2015

Autor: SciFi Guide, Pridané: 20. 10. 2015, 07:54

AAAAA

Občianske združenie SciFi Guide pripravuje v spolupráci so Strediskom kultúry Bratislava Nové Mesto na Vajnorskej ulici už siedmy ročník festivalu vedeckej fantastiky s názvom Kozmodróm. Podujatie sa uskutoční 24. októbra v priestoroch SK Vajnorská.

Hlavnou líniou Kozmodrómu 2015 je pásmo deviatich prednášok, ktoré sa budú konať v hlavnej sále. Prispeli doň profesionálni prednášajúci, ako aj nadšenci z radu fanúšikov. Leitmotívom pásma budú „hviezdne návraty“ a preto sa mnoho príspevkov bude zaoberať touto témou. Návštevníci si budú môcť vypočuť prednášky o návratoch sci-fi seriálov, či filmov, o novej verzii legendárnych Aktov-X a keďže fanúšikov čaká na konci roka aj premiéra ďalších Hviezdnych vojen, účastníci sa budú môcť dozvedieť novinky sprevádzajúce tento film.


. . . Viac
 
 

Tolkienovská konferencia v Budapešti

Autor: Eruantalon, Pridané: 31. 07. 2015, 12:35

V Budapešti sa v dňoch 3. až 4. septembra (štvrtok - piatok) uskutoční 5. Tolkienovská konferencia s názvom "J. R. R. Tolkien: Individual, Community, Society".

Účastnícky poplatok za celú dvojdňovú konferenciu je veľmi príjemných 1200HUF (necelé štyri eurá). Keďže značná časť (dve tretiny) programu sú v angličtine, ani jazyková bariéra nemôže robiť problémy.

Nám sa kvôli práci a nedostatku dovolenky asi nepodarí zúčastniť sa, ale ak by ste mali čas a záujem, podrobné informácie, ako aj program nájdete na internete.

 
 

Tolkien Reading Day 2015

Autor: Eruantalon, Pridané: 25. 02. 2015, 09:35

Tolkien Reading Day 2015

Poznáte Smauga, Gwaihira či Beorna? Asi áno. Ale počuli ste už o Ungoliant, Naharovi, Huanovi, Glaurungovi či iných Tolkienovych zveroch? Nie? A chceli by ste? Ak áno, príďte si vypočuť úryvky z diel profesora Tolkiena na tému Zvieratá v Tolkienových svetoch, ktoré vám v rámci podujatia Tolkien Reading Day prečítajú členovia Spoločenstva Tolkiena. Stretneme sa v stredu 25. marca o 17:30 v čitárni Mestskej knižnice na Laurinskej ulici č. 5 v Bratislave.

Tolkien Reading Day je podujatie organizované v mnohých krajinách na počesť profesora Tolkiena a jeho tvorby pri príležitosti výročia zničenia Jedného Prsteňa a pádu Temnej veže, ktoré podľa nášho letopočtu pripadá na 25. marec.

Ďalšie informácie o tejto našej tradičnej akcii môžete nájsť v sekcii venovanej tejto udalosti.

 
 

Kino Nostalgia premieta všetky tri diely Hobita

Autor: Veronika Hincová Frankovská, Pridané: 17. 11. 2014, 22:11

BOTFA

Kino Nostalgia v SD Nivy premieta tretí diel Hobita s názvom Bitka piatich armád v premiérovom dátume 11. decembra 2014. Spoločenstvo Tolkiena rozhodne to nedá ujsť a chystá sa na premiéru v kostýmoch.

Ak si chcete dopriať celého Hobita, alebo spomenúť, čo všetko sa v prvých častiach stalo, film Hobit: Neočakávaná cesta si môžete v Nostalgii pozrieť 5. decembra a Hobit: Smaugova pustatina 10. decembra.

Všetky termíny premietaní s predbežnými časmi:

5.12. PI 19:00 HOBIT: NEOČAKÁVANÁ CESTA (titulky)
10.12. ST 19:15 HOBIT: SMAUGOVA PUSTATINA (titulky)

11.12. ŠT 19:15 HOBIT: BITKA PIATICH ARMÁD (slov. tit.) ! PREMIÉRA !

12.12. PI 17:15 HOBIT: BITKA PIATICH ARMÁD 3D (slov. tit.)
13.12. SO 16:30 HOBIT: BITKA PIATICH ARMÁD (čes. dab.)
13.12. SO 19:15 HOBIT: BITKA PIATICH ARMÁD 3D (slov. tit.)
17.12. ST 19:15 HOBIT: BITKA PIATICH ARMÁD (slov. tit.)
18.12. ŠT 19:15 HOBIT: BITKA PIATICH ARMÁD 3D (slov. tit.)
19.12. PI 17:15 HOBIT: BITKA PIATICH ARMÁD (čes. dab.)

Aktuálne informácie nájdete na stránke www.nostalgia.sk alebo na Facebooku.

 
 

Spoločenstvo Tolkiena v rozšírenej verzii už zajtra!

Autor: Veronika "Lothmíril" Frankovská, Pridané: 16. 05. 2014, 11:57

Permanentka na rozšírené verzie

Milí súťažiaci, ďakujeme všetkým 92 z vás, ktorí sa zapojili do kvízu o permanentku na rozšírené verzie Pána Prsteňov v kine Nostalgia.

56 z Vás poznalo správne odpovede: Elrondova rada sa konala v Roklinke, Sauron a Saruman spolu komunikovali prostredníctvom Palantírov - vidiacich kameňov a pôvodné hlavné mesto Gondoru je Osgiliath. Pomocou generátoru náhodných čísel Shadow sme vylosovali víťazku Zuzku B., ktorej touto cestou srdečne blahoželáme a tešíme sa na ňu zajtra.


. . . Viac
 
 

Súťaž o permanentku na rozšírené premietania Pána Prsteňov v Nostalgii - 17. a 31. mája a 14. júna

Autor: Veronika "Lothmíril" Frankovská, Pridané: 08. 05. 2014, 12:42

Permanentka na rozšírené verzie

Premiérová možnosť pozrieť si v slovenskom kine Nostalgia rozšírenú verziu Spoločenstva Prsteňa, Dvoch veží a Návratu kráľa sa blíži a pri tej príležitosti sme si vymysleli súťaž o permanentku na všetky tri premietania. Okrem našej prítomnosti, kostýmového zážitku a after párty so skupinovým kvízom máte možnosť vyhrať vstup zdarma! Stačí správne odpovedať na tri otázky do 14. mája polnoci - výhercu vyžrebujeme zo správnych odpovedí vo štvrtok 15. mája.


. . . Viac

 
 

Súťažte s Eurobooks o vstupenky na SlavCon 2014

Autor: Dagmar Ďurechová, Pridané: 16. 04. 2014, 21:08

Premietanie rozšírených verzií PP

Kníhkupectvo Eurobooks pripravilo na svojej webstránke súťaž o 2x2 vstupenky na SlavCon 2014. Stačí odpovedať na tri jednoduché otázky a vstupenky môžu byť práve vaše.

Festival histórie, mytológie, fantasy, sci-fi a hier SlavCon 2014 sa uskutoční 25. - 27. apríla 2014 v bratislavskej Iuvente. Detailný program ako aj ďalšie informácie nájdete na webstránke SlavConu.

 
 

PÁN PRSTEŇOV – rozšírená trilógia

Autor: nostalgia.sk, Pridané: 20. 03. 2014, 10:22

Premietanie rozšírených verzií PP

Nenechajte si ujsť rozšírené verzie všetkých troch častí veľkolepej fantasy-trilógie podľa slávnej románovej ságy Johna Tolkiena v réžii Petra Jacksona na plátne Nostalgie! Na jednej z najvplyvnejších kníh 20. storočia, kultovej trilógii „Pán Prsteňov“, pracoval anglický spisovateľ John Ronald Reuel Tolkien sedemnásť rokov. Dramatický a spletitý príbeh o čarovnom Prsteni a rozprávkových bytostiach – hobitoch z tajomných končín krajiny Stredozem, ktorej existencia je ohrozená rozpínajúcim sa Zlom, si získal milióny čitateľov a popredné miesto v klasickom fonde svetovej fantastickej literatúry. Trojdielne sfilmovanie Tolkienovho legendárneho príbehu o dávnej Stredozemi novozélandským režisérom Petrom Jacksonom sa stalo jedným z najväčších projektov v dejinách filmu.


. . . Viac
 
 

Prípitok na počesť J. R. R. Tolkiena

Autor: Veronika Frankovská, Pridané: 01. 01. 2014, 17:25

Tolkien

"Before they ate, Faramir and all his men turned and faced west in a moment of silence. Faramir signed to Frodo and Sam that they should do likewise.
'So we always do,' he said, as they sat down; 'we look towards Númenor that was, and beyond to Elvenhome that is, and to that which is beyond Elvenhome and will ever be. Have you no such custom at meat?'"

Spoločenstvo Tolkiena sa už tradične pripája ku celosvetovej tradícii Tolkien Birthday Toast. Pri príležitosti výročia narodenín J. R. R. Tolkiena, teda 3. januára 2014, sa stretneme v Café Stena a o deviatej večer si slávnostne pripijeme na jeho pamiatku a dielo. Pozývame Vás na večer venovaný Tolkienovi a jeho svetu, ktorý začne o 20:00 v Café Stena na Trenčianskej 47.

Zúčastniť sa však Prípitku môžete, nech ste kdekoľvek - stačí, ak v tento deň povstanete o 21. hodine miestneho času, pozdvihnete pohár s nápojom podľa svojho výberu (nie nutne alkoholickým) a prednesiete prípitok "na Profesora".

Tradíciu prípitku zaviedla Tolkien Society. Na jej stránke môžete dať vedieť o svojom prípitku aj ďalším fanúšikom.

 
 

Súťaž pre tolkienistov na maďarský spôsob

Autor: Eruantalon, Pridané: 23. 09. 2013, 15:18

OK

Maďarská tolkienistická spoločnosť (MTT) tento rok usporadúva už ôsmy ročník vedomostno-kreatívnej Tolkienovskej poštovej súťaže určenej pre maďarských školákov vo veku od 10 do 18 rokov. Pri príprave tohto ročníku sa ale rozhodli rozšíriť účastnícku základňu a vytvorili preto novú, medzinárodnú súťažnú kategóriu.
. . . Viac

 
 

Kinotip - Star Trek: Do temnoty

Autor: SciFi-Guide.net, Pridané: 20. 05. 2013, 13:26

StarTrek

Star Trek Into Darkness je nepochybne filmovou sci-fi udalosťou roka. Presne preto by ste si ju mali prísť vychutnať so skutočnými fanúšikmi.

Občianske združenie SciFi Guide a Space Unicorn vás v spolupráci s MadMaxon shopom pozývajú na špeciálnu fanúšikovskú premiéru tohto filmu do bratislavskej Nostalgie. Celé podujatie sa bude konať 8. 6. v SD Nivy na Súťažnej ulici v Bratislave. Enterprise sa medzi hviezdy vydá presne o 19:30. Viac informácií nájdete na Facebooku.

Po filme sme pre vás pripravili afterpárty, na ktorej budete môcť predebatovať všetko to, čo sa vám na filme páčilo a svoje dojmy spláchnuť nejakým nápojom. Lístky na premiéru si môžete zakúpiť na mieste alebo v predpredaji prostredníctvom siete Ticket portal.

Okrem premiéry a afterpárty pre vás pripravujeme aj súťaž o voľné lístky na predstavenie a špeciálny zberateľský predmet z obchodu MadMaxon. Viac informácií o súťaži už čoskoro nájdete na portáli SpaceUnicorn.sk alebo na Facebooku.

 
 

Cestovná kancelária SlavCon Vás pozýva na Cestu za dobrodružstvom!

Autor: Veronika "Lothmíril" Frankovská, Pridané: 23. 04. 2013, 00:10

Plagát festivalu SlavCon

Držte si klobúky, ideme z kopca! Pripútajte sa a pripravte sa na šialenú cestu časom a priestorom, na ktorú vás vezme festival SlavCon 2013 cez víkend 26. - 28. apríla. Nástupište: Iuventa na Karloveskej 64 v Bratislave.

Rozbehnite sa za dobrodružstvom rovnako odvážne ako Bilbo, alebo sa so študentami Rokfortu preneste do Záškodníckej éry vo farebných sedemdesiatych rokoch. Na fanúšikov Doctora Who, ktorí sú na cestovanie všektými dimenziami zvyknutí, čakajú prednášky o tom, ako začať s klasickou sériou, alebo čo skrýva šialená myseľ Stevena Moffata. Do Londýna, súčasného aj historického, vás prenesie Sherlock Holmes zo sekcie Underground. Historická programová línia sa tento rok okrem tradičného záberu na Slovanov, ich mytológiu, spôsob života či zvyky, zameria aj na medzivojnové Československo. V hernej línii si prídu na svoje fanúšikovia počítačových, spoločenských aj rolových hier, napríklad pri prezentácii hry Arma 3.

Novinkou tohto ročníka je literárna línia, v rámci ktorej pokrstíme hneď dve knižky z dielne vydavateľstva Artis Omnis: “Morhen - posledná kliatba” od začínajúceho autora Henricha H. Hujberta a druhý diel “Zlato Arkony” od Ďura Červenáka. Súčasťou línie sú aj debaty s vydavateľmi a spisovateľmi alebo workshop písania. Pre tých aktívnejších z vás máme pripravené workshopy bojových umení, tanca, žonglovania, alebo aj háčkovania či spracovania kože. V sprievodnom programe si môžete pozrieť šermiarske a tanečné vystúpenia, historický tábor, vyskúšať si lukostreľbu, súboj v aréne, oddýchnuť v požičovni komiksov alebo čajovni.

Brány otvárame v piatok o 14:30 a nezastavíme sa až do nedeľného popoludnia. Podrobný program a všetky potrebné informácie nájdete na stránke www.slavcon.sk alebo na facebooku. Tešíme sa na vás!

Organizačný tím festivalu SlavCon 2013

 
 

Stredozem v iHrysku

Autor: Veronika "Lothmíril" Frankovská, Pridané: 07. 04. 2013, 00:13

Spoločenská hra Hobit

Po úspešnom obsadení knižnice tentokrát prenesieme kúsok Stredozeme do interaktívnejšieho priestoru - herne iHryska na Trenčianskej ulici 47. V nedeľu 14. apríla o 17:00 vás pozývame vyskúšať si jednu zo stoviek spoločenských hier, ktoré iHrysko ponúka. Najskôr však siahneme po tých, ktoré majú niečo spoločné práve so Stredozemou alebo fantasy všeobecne. Ak nepoznáte pravidlá, žiaden strach, určite sa nájde niekto, kto vám ich trpezlivo vysvetlí, alebo ich budeme študovať spolu.

Viac informácii a odpovede na vaše prípadné otázky nájdete na facebooku. Vstup na akciu je voľný, oceníme však dobrovoľný príspevok.

 
 

SlavCon 2013 - Cesta za dobrodružstvom

Autor: Veronika "Lothmíril" Frankovská, Pridané: 21. 03. 2013, 20:14

SlavCon 2013

Srdečne vás pozývame na SlavCon 2013 - festival, na ktorom si každý geek nájde to svoje. Siedmy ročník tohto legendárneho festivalu sa uskutoční 26. - 28. apríla v bratislavskej Iuvente. Pripravili sme pre vás cestu za dobrodružstvom naprieč časom, priestorom a inými dimenziami. Príďte a vyberte si, kam vás zavedieme.

Hlavná časť programu na SlavCone pozostáva zo siedmich programových línií, ktorými sú Fantasy, Sci-fi, História, Hry, Underground, Workshopy a novinka tohto roku - Literárna línia. V každej línii nájdete prednášky, diskusie alebo kvízy na rôzne témy, napríklad o Hobitovi a svete J.R.R. Tolkiena, Star Wars, Harrym Potterovi, Game of Thrones, Star Trek, Doctorovi Who alebo Sherlockovi Holmesovi. Zaujalo vás to a chcete vedieť viac? Pár viet o každej línii nájdete na stránke SlavConu, alebo si pozrite postupne sa plniaci program. Ešte nie je úplne zaplnený, takže ak chcete porozprávať o svojej srdcovke a vyslúžiť si večnú slávu, nezabudnite sa nám do konca týždňa ozvať!


. . . Viac
 
 

Tolkien Reading Day: Stredozem v knižnici

Autor: Eruantalon, Pridané: 27. 02. 2013, 15:03

Predstavte si, že sa obklopení knihami započúvate do obľúbených úryvkov z neuveriteľného sveta pána profesora Tolkiena. Od vtipne podaných dobdrodružstiev trpaslíkov a Bilba pri výprave k Osamelej hore, cez dychberúce scenérie z Pána Prsteňov, monumentálne rozprávania o Silmariloch až po presné a prepracované opisy bitiek v Nedokončených príbehoch. A nielen to – možno si vypočujete aj čo-to z Tolkienovych príbehov, ktoré do sveta Stredozeme nepatria, nie sú však o nič menej čarovné a pútavé.

Tolkien Reading Day

V roku 2003 sa britská The Tolkien Society rozhodla pripomenúť si 25. marec - výročie zničenia Prsteňa a pádu Barad-dur - čítaním úryvkov z Tolkienovych diel, čím začala celosvetovú tradíciu Tolkien Reading Day. K tejto tradícii sa už po tretí rok pripája aj Spoločenstvo Tolkiena, ktoré v spolupráci s Mestskou knižnicou v Bratislave pripravuje Tolkien Reading Day pod názvom Stredozem v knižnici.

Pozývame vás na stretnutie pri knižkách v pondelok 25. marca o 17:30 v Študovni Mestskej knižnice v Bratislave na Laurinskej ulici, kde budú fanúšikovia Tolkienovho sveta nielen z radov Spoločenstva Tolkiena čítať svoje obľúbené úryvky (v rôznych jazykoch). Viac informácii nájdete aj na evente na facebooku.

A keďže prechádzka po Stredozemi vyčerpá každého pútnika (najmä hobitov), po skončení oficiálnej časti sa presunieme doplniť energiu a rozvinúť debaty do Čierneho psa.

V Banskej Bystrici usporiada Tolkien Reading Day Katedra anglistiky a amerikanistiky FHV UMB v spolupráci so Spoločenstvom Tolkiena, bližšie informácie nájdete na facebooku.

 
 

Beseda s Dušanom Fabianom a Jozefom Girovským

Autor: Artis Omnis, Pridané: 11. 02. 2013, 10:18

Beseda

Vydavateľstvo Artis Omnis a Vihorlatská knižnica v Humennom Vás srdečne pozývajú na besedu so spisovateľom Dušanom Fabianom a Jozefom Girovským.

Beseda sa uskutoční 13. februára 2013 o 17. hodine vo Vihorlatskej knižnici v Humennom. Súčasťou podujatia bude aj predaj kníh a autogramiáda.


Dušan Duke Fabian (1975) je jednou z najznámejších postáv slovenskej sci-fi a fantasy scény, ale poznajú ho i v zahraničí. Pracuje ako vedecký výskumník na Ústave fyziológie hospodárskych zvierat Slovenskej akadémie vied. Donedávna pôsobil aj ako aktívny hudobník vo viacerých undergroundových zoskupeniach.

Jozef Girovský (1967) je dlhoročný účastník Ceny Gustáva Reussa a jej dvojnásobný víťaz. Jeho najväčším úspechom je víťazstvo v súťaži Poviedka (2003). Poviedky mu vyšli v zbierke Zubaté slnko (2001).

 
 

TolkienCon 2013

Autor: www.tolkiencon.cz, Pridané: 15. 01. 2013, 13:36

11. ročník TolkienConu, stretnutie fanúšikov a oslava diela J.R.R.Tolkiena, sa uskutoční 18. až 20. januára 2013 ako obykle v ZŠ Grafická v Prahe. Program bude už tradičný, okrem prednášok a seminárov s dôrazom na tance, spev a hudbu, vystúpenia viac či menej podobné divadlu... proste kultúrne zážitky :-) Snáď i teraz pôjde o príjemný víkend strávený v spoločnosti starých známych i nových tvárí, ľudí (orkov, elfov, hobitov... otvorené všetkým!) naladených na podobnú vlnu. TolkienCon sa tentokrát uskutoční len pár týždňov po premiére prvého dielu filmového spracovania Hobita, ktoré iste bude dôležitou témou debát a možno i spoločne a okostýmovane do kina vyrazíme. Príďte!

Všetky informácie a registračný formulár nájdete na: www.tolkiencon.cz

Ďalšie dôležité odkazy:TolkienCon na Facebooku - diskusie, novinky, etc.

 
 

Prípitok na počesť J. R. R. Tolkiena

Autor: Dagmar Ďurechová, Pridané: 03. 01. 2013, 14:42

Tolkien

"If more of us valued food and cheer above hoarded gold, it would be a much merrier world."

Pred 121 rokmi, 3. januára 1892, sa narodil J. R. R. Tolkien (1892 - 1973).

Pri tejto príležitosti organizuje Spoločenstvo Tolkiena tradičný prípitok, ktorého sa môže zúčastniť každý, kto chce vzdať hold dielam a práci pána profesora symbolickým pozdvihnutím pohára (viac info o akcii).

Zúčastniť sa ho však môžete, nech ste kdekoľvek - stačí, ak v tento deň povstanete o 21. hodine miestneho času, pozdvihnete pohár s nápojom podľa svojho výberu (nie nutne alkoholickým) a prednesiete prípitok "na Profesora".

 
 

Fanúšikovské premietanie Hobita s Nostalgiou

Autor: Veronika "Lothmíril" Frankovská, Pridané: 14. 12. 2012, 09:00

Už ste videli Hobita? A páčil sa vám? Samozrejme, že si ho musíte pozrieť znovu. Alebo ste ho vlastne ešte nevideli a nie je vám sympatická celá tá mánia? Poďte si ho pozrieť s nami do filmového klubu Nostalgia. Pri tejto príležitosti - 21. 12. 2012 - môžeme osláviť aj koniec sveta, prípadne overiť teóriu, že Mayovia len počítali dni do Hobita.

Celá akcia začne už od 16:30, kedy si môžete vybrať 2D premietanie, alebo sa s nami dostať do vianočno-stredozemskej nálady pri prednáškach (ale nič príliš vážne!), diskusiách a súťažiach. Budeme radi, ak prevetráte kostým, či doplnky, ktoré nás dostanú do tej správnej atmosféry. O 19:30 začína 3D premietanie Hobita, ktoré bude historicky prvým 3D premietaním v klube Nostalgia.
. . . Viac

 
 

Vianočná edícia predvstupeniek na SlavCon

Autor: Veronika "Lothmíril" Frankovská, Pridané: 11. 12. 2012, 11:52

SlavCon Vianoce

Chceli by ste niekoho zo svojich blízkych obdarovať krásnou vianočnou vstupenkou na SlavCon? Alebo možno naznačiť rodine, že práve to je ten darček, ktorý by vás pod stromčekom potešil viac, ako nový pár ponožiek?

Myslíme si, že darovať niekomu víkend plný fantastickej atmosféry je skvelý nápad, a preto sme mu dali takúto krásnu formu.

Ak máte záujem o vstupenku alebo pár vstupeniek, vyplňte nám objednávkový formulár a pošlite platbu tak, aby na náš účet dorazila najneskôr v sobotu 15. decembra 2012. Naši vianoční elfovia sa postarajú o to, aby zásielka dorazila načas a s dostatočnou rezervou pred sviatkami.

 
 

Víkend na Rokforte

Autor: Veronika Lothmíril Frankovská, Pridané: 14. 03. 2012, 16:30

Všetky knihy sú už napísané, všetky filmy vyšli, príbeh je dokončený. Ale potterácka komunita žije! A kde je bratislavské nástupište 9 a ¾? Na SlavCone! 13. -15. apríla sa otvoria Brány do iných svetov a jedna z nich povedie aj do čarovného sveta Harryho Pottera.

Počas Víkendu na Rokforte sa môžete stať jedným zo študentov tejto čarodejníckej školy – ako inak, celé to začne Triediacou ceremóniou v piatok večer.
. . . Viac

 
 

Tolkien Reading Day 2012

Autor: Veronika Lothmíril Frankovská, Pridané: 09. 03. 2012, 18:50

25. marca padla Barad-Dûr a začal štvrtý vek. Tento deň, preložený do nášho kalendára, si britská Tolkien Society zvolila, aby sme si profesora Tolkiena pripomínali tým druhým najvhodnejším spôsobom po fajkovom korení. A tak aj naše Spoločenstvo Tolkiena organizuje čítanie obľúbených úryvkov Tolkienových diel pod názvom Tolkien Reading Day. Stretneme sa o 18:00 večer v literárnej čajovni Avra kehdabra na Grösslingovej ulici v Bratislave a vypočujeme si vážne aj vtipné kúsky Tolkienových diel, od Roveranoma cez Hobita a Pána Prsteňov až po náročnejší Silmarilion či dokonca Nedokončené príbehy. Zapojte sa a príďte prečítať svoj obľúbený úryvok. Stačí sa ozvať na facebooku alebo mailom na eruantalon@tolkien.sk a pripíšeme vás do zoznamu.

 
 

Brány do iných svetov sa otvoria v apríli!

Autor: Veronika Lothmíril Frankovská, Pridané: 06. 03. 2012, 22:09

Fantasy, sci-fi, história, mytológia, workshopy, hry, diskusie, súťaže, kvízy, rozhovory, vystúpenia, besedy, autogramiády, filmy, seriály, knihy – to všetko sú Brány do iných svetov, ktoré vám v apríli otvorí SlavCon 2012. Šiesty ročník sa uskutoční 13.-15. 4. 2012 v nových priestoroch Iuventy v Bratislave.

Tento fantastický festival vám ponúkne na tri dni únik z každodennej reality a všadeprítomného zhonu. Za Bránou sa smie diskutovať už len o literárnych autoroch, filmových štúdiách a hercoch, chuti čaju, nezvládnuteľných šermiarskych trikoch, ktoré práve šikovní mládenci v historických kostýmoch predviedli, kiksoch najnovších seriálových trhákov a dátume premiéry novej série, správnej elfskej výslovnosti a klingonskom prízvuku, perfektnej parochni tej kočky, čo stojí vo dverách prednáškovej miestnosti, s kostýmom postavy z...


. . . Viac
 
 

Dnes by mal Tolkien 120 rokov - príďte si s nami pripiť na jeho počesť

Autor: Dagmar Ďurechová, Pridané: 03. 01. 2012, 14:42

Tolkien

Presne pred 120 rokmi sa narodil J. R. R. Tolkien (1892 - 1973). Pri tejto príležitosti organizuje Spoločenstvo Tolkiena už tradičný prípitok na jeho počesť - Tolkien Birthday Toast (viac info o akcii).

Zúčastniť sa ho však môžete, nech ste kdekoľvek - stačí, ak v tento deň povstanete o 21. hodine miestneho času, pozdvihnete pohár s nápojom podľa svojho výberu (nie nutne alkoholickým) a prednesiete prípitok "na Profesora".

Tradíciu prípitku zaviedla Tolkien Society. Na jej stránke môžete dať vedieť o svojom prípitku aj ďalším fanúšikom.

 
 

Pozvánka na TolkienCon 2012

Autor: Veronika "Lothmíril" Frankovská, Pridané: 21. 11. 2011, 11:29

TolkienCon 2012

Pod slovným spojením "papučkový con" si málokto predstaví akciu, na ktorej naozaj môžete behať v teplých, pohodlných papučkách. Pražský con, ktorý sa pred desiatimi rokmi konal ako akcia pri príležtosti 111. výročia narodenia profesora Tolkiena, však prezúvky vyžaduje, pretože Praha je v januári väčšinou nádherne zasnežená. Ešte si predstavte asi najlepšiu zbierku fantasy kostýmov, akú som mala v našich geografických šírkach možnosť vidieť, veľa hudby a spevu, tradične vydarené divadelné predstavenia a tri dni prednášok, a práve ste prišli o výhovorky, prečo sa TolkienConu 2012 nezúčastniť.

Informácie nájdete na stránke www.tolkiencon.cz, prípadne na Facebooku v podobe stránky alebo udalosti. Spoločenstvo Tolkiena na TolkienCon vysiela výpravu už od jeho útlych rokov, takže ak by ste mali záujem sa pripojiť, stačí sa ozvať komukoľvek z nás, alebo sa prihlásiť a prísť individuálne.

 
 

Kozmodróm 2011

Autor: kozmodrom.scifi-guide.net, Pridané: 06. 11. 2011, 13:03

Kozmodróm 2011

Aj tento rok sa môžete tešiť na jedinečný a zároveň jediný festival na Slovensku venovaný výhradne žánru vedeckej fantastiky. Áno, tretí ročník Kozmodrómu prichádza a my by sme vás radi naň pozvali.

Jednodňový festival Kozmodróm 2011 sa snaží priblížiť a predstaviť širokej verejnosti vedecko-fanatastickú literatúru, film a ďalšie žánre súčasnej fantastiky formou edukatívnych prednášok, diskusií a workshopov. Snažíme sa ponúknuť zaujímavý a atraktívny program, pomocou ktorého chceme priblížiť fenomén tejto časti populárnej kultúry a ponúknuť tvorivú alternatívu trávenia voľného času.

Oproti minulému roku podstúpil festival niekoľko zásadných zmien. Tou prvou je miesto konania. Tento rok sa na vás budeme tešiť v kultúrnom dome Zrkadlový háj v mestskej časti Bratislava-Petržalka. Dátum festivalu je stanovený na 12. novembra 2011. Samotný program sa začína od 9:00 hod. a končí večer o 19:00 hod. Ďalšou novinkou na tohtoročnom Kozmodróme budú dve prednáškové línie - čo znamená dvakrát viac programu! Spolu neuveriteľných 20 hodín tých najzaujímavejších prednášok, besied, diskusií a súťaží. Cena vstupenky je 5 € na osobu, ktorá sa bude dať zakúpiť len v deň konania festivalu na recepcii.


. . . Viac
 
 

SlavCon 2011 sa už blíži

Autor: SlavCon, Pridané: 20. 03. 2011, 19:58

SlavCon 2011

V dňoch 8. až 10. apríla 2011 sa bude v Bratislave konať stretnutie fanúšikov histórie, sci-fi, fantasy a hier - SlavCon. Každý z vás je srdečne vítaný, ak máte chuť na skvelý víkend. SlavCon je totiž festival, ktorý poskytuje jedinečnú možnosť oddýchnuť si, uvoľniť sa a oprostiť od pravidiel reality a okolitého sveta – nie tým, že by ste sa na víkend premenili na rozprávkovú bytosť, rytiera ako zo Sapkowského poviedok alebo bojovníka v pyžame zo Star Treku, ale predovšetkým preto, že sa po vstupe do priestorov conu stanete súčasťou živého – a živelného – organizmu. Ak vás zaujme prednáška, nie je problém po nej s prednášajúcim sadnúť do čajovne a podrobnejšie rozobrať tému. Ak nepoznáte pravidlá dobre vyzerajúcej doskovej hry, skupinka okolo nej vám všetko ochotne vysvetlí a pozve vás zahrať si. A na “sedlácku gotiku” Vrbovských Vŕb si zatancuje každý.


. . . Viac
 
 

Prípitok na počesť J. R. R. Tolkiena - 3. januára 2011

Autor: Dagmar "Ramgad" Ďurechová, Pridané: 11. 12. 2010, 18:23

JRRT

Ako každý rok, tak aj teraz vyzýva Tolkien Society na svojej webstránke na prípitok na počesť narodenín J. R. R. Tolkiena. Zúčastniť sa ho môžete aj vy, nech ste kdekoľvek - stačí, ak v deň narodenín svojho najobľúbenejšieho autora povstanete o 21. hodine miestneho času, pozdvihnete pohár s nápojom podľa svojho výberu (nie nutne alkoholickým) a prednesiete prípitok "na Profesora".

Ak chcete dať vedieť o svojom prípitku ďalším fanúšikom, môžete tak urobiť na webstránke Tolkien Society. Zistíte tam tiež, kto ďalší sa prípitku zúčastní, kde a čím si bude pripíjať. Udalosť má aj svoju stránku na Facebooku.

Profesor John Ronald Reuel Tolkien sa narodil 3. januára 1892 v juhoafrickom meste Bloemfontein. V čase nadchádzajúceho prípitku by oslávil svoje 119. narodeniny.

 
 

SlavCon 2011
Vlk sa vracia

Autor: Veronika "Lothmíril" Frankovská, Pridané: 13. 11. 2010, 17:21

sc2011

Dlho ste to očakávali. Už o tom všetci hovoria. Nedalo nám to. Nevydržali sme nič nerobiť, milujeme ten festival rovnako ako vy. Možno ešte viac – tých pár dní v inom svete, behanie hore dolu po schodoch, rady na registrácii, zatajený dych pri príbehoch Františky Vrbenskej, krásne ženy flirtujúce s ohňom, stretnutia s kamarátmi, ktorých sme po celý rok nevideli...

SlavCon 2011, festival histórie, mytológie, sci-fi, fantasy a hier, sa uskutoční 8. – 10. apríla 2011 v Bratislave. Je to oficiálne. Znovu pre vás pripravíme niekoľko prednáškových línií, tentokrát sa však ešte viac zameriame na kvalitné prednášky a zaujímavý program. Prídu aj šikovní a ochotní ľudí z čajovne, ktorí pre vás vytvoria miesto pre oddych a stretnutia. No nie len v čajovni, ale aj v herni môžete stráviť ráno alebo aj celú noc. Určite ale kvôli tomu nezmeškajte koncerty a vystúpenia! Skrátka, bude to presne taký SlavCon, na aký ste zvyknutí a aký vám tento rok chýbal. Nám chýbal neuveriteľne.

A tak sme sa po roku oddychu rozhodli zopakovať si niekoľko hektických a náročných mesiacov organizácie. SlavCon sa odohrá opäť pod taktovkou Spoločenstva Tolkiena, okrem starého tímu sme však získali posily – novú krv a nápady v podobe spolupráce so SciFi Guide. Aj preto sa slávnostné vyhlásenie o návrate tejto legendárnej akcie odohralo na Kozmodróme, sci-fi cone v ich réžii.

Diskusia

 
 

Fantastika v "mainstreame"

Autor: Martina "Melian" Šedová, Pridané: 12. 11. 2010, 14:38

Keď som dnes ráno náhodou otvorila ženský časopis Emma (Kúpila som si ho len kvôli krásnym červeným podkolienkam, ktoré k nemu dávali. Fakt len kvôli nim.), na strane 54 ma privítalo nečakané, ale milé prekvapenie - rozhovor s Martinou Pilcerovou. Článok sa volá „Žijem v rôznych svetoch“ a predstavuje Martinu ako jedinú profesionálnu sci-fi ilustrátorku na Slovensku. Či je to pravda alebo nie a čo ďalšie sa jej ešte pýtali, to všetko si môžete prečítať v decembrovej Emme. A navyše dostanete pekné ponožky/podkolienky zadarmo.
Fakt áno.
 
 

Repríza sci-fi muzikálu Denník Doktora Príšerného

Autor: www.drpriserny.com, Pridané: 03. 11. 2010, 12:52

Dr. Horrible

MUZIKÁL OCENENÝ FESTIVALMI ISTROCON A COMICS SALÓN AKO POČIN ROKA 2010

Nestihli ste nás na Istrocone? Ste zvedaví ako sa partia nadšencov vysporiadala s kultovou predlohou Jossa Whedona Dr. Horrible’s Sing-Along Blog? A či nebude živá kapela polomŕtva od strachu?

Očakávame vás v sobotu 6.11.2010 o 19.00 v bratislavskom Dome kultúry Dúbravka, kde budete mať možnosť za 5€ uvidieť hneď dve predstavenia: Denník Doktora Príšerného a This is who I chose to be divadla Atrapa. Viac informácií na našej stránke: www.drpriserny.com alebo nás sledujte na Facebooku.

Doktor Príšerný je mladý ambiciózny šialený vedec. Vylepšuje lúče na zmrazenie času, chce rozvrátiť prehnitý poriadok sveta a prevziať vládu. Je však bezmocný pred omnoho ťažšou úlohou: Ako osloviť to sympatické dievča z práčovne? A čo robiť, keď jej začne pliesť hlavu nechutne kladný superhrdina?

V hlavnej úlohe Doktora Príšerného sa predstaví skutočný herec Ondrej Kaprálik, Penny stvárni budúca diva Katarína Juríková a ako Kapitán Kladivo zažiari spevák Rado Tiňo. V role Doktorovho kamaráta Mokroša prekvapí FYZIKÁLNY INŽINIER Ján Budaj.

Video z predstavenia v DK Istropolis


. . . Viac
 
 

TolkienCon 2011
Pozvánka

Autor: Dagmar "Ramgad" Ďurechová, Pridané: 02. 11. 2010, 14:22

TC2011

Tak už je to potvrdené... TolkienCon 2011 bude!

Deviaty ročník sa uskutoční 14. - 16. januára 2011 už tradične v ZŠ Grafická v Prahe. Ak teda túžite stráviť príjemný víkend so svojimi priateľmi, vypočuť si zaujímavé prednášky a zúčastniť sa rôznych seminárov na tolkienovské témy, je to con práve pre vás.

Vstupné na celé tri dni je pri platbe dopredu 250 Kč vrátane ubytovania na dve noci. Pri platbe na mieste je cena na celé tri dni 300 Kč alebo iba na sobotu 200 Kč. Súčasťou vstupného bude zborník Imladris. Ak sa rozhodnete prispieť do programu a pripraviť si nejakú prednášku a podobne, vstupné budete mať zadarmo. Ubytovanie je zabezpečené priamo v škole, treba si vziať spacák a karimatku. Prihlásiť sa môžete odoslaním registračného formulára do 12. januára 2011.

Ďalšie informácie:

TolkienCon 2011 - přihláška a informace
Oficiálna stránka TolkienConu na Facebooku
 
 

Pozvánka na Festival fantázie

Autor: Evka "Draugwen" Šimková, Pridané: 16. 10. 2010, 09:39

Už čoskoro nás čaká jeden z najväčších Conov v Česku a Slovensku. Jesenná verzia Festivalu fantázie opäť prinesie Battlestar Tardis líniu a vy sa máte na čo tešiť. Čakajú vás prednášky, diskusie a jednoducho to najlepšie z Doctora Who, Torchwoodu, Battlestar Galacticy a Capricy.

Začíname v sobotu ráno prednáškou o Doctorovi Who, dozviete sa niečo o doskovej hre BSG a v BSG Riskuj môžete zužitkovať hodiny strávené pri tomto seriáli a zistiť, či práve vy o vesmíre 12 kolónii viete najviac.
. . . Viac

 
 

\"Uruki agh trolli\"
Pozvánka

Autor: Korálek, Pridané: 15. 05. 2010, 20:20

Rok se s rokem sešel a Chotěbořskou dolinou opět duní bubny a halasí rohy skvělého skřetího národa. Přijeďte se 5. a 6. července zúčastnit již čtvrté mezikmenové Orclimpijády v jejímž stínu se bude odehrávat i neméně skvělý Festival Fantazie (1. – 11. 7.). Opět se dočkáte oblíbených disciplín jako je lemtání piva, hod elfem, a již tradiční řezničiny – skřetbalu. Čím více týmů se zúčastní, tím více poteče krve a piva. Elfech hlav máme dostatek! Také vás čekají zbrusu nové disciplíny. Pro více informací navštivte naše stránky.

Korálek

 
 

Tolkien Reading Day
Pozvánka

Autor: Ján "Eruantalon" Bakoš, Pridané: 06. 02. 2010, 11:59

Tolkien

Dňa 25. marca 2010 sa uskutoční celosvetový Tolkien Reading Day. Tento rok sa bude konať aj na Slovensku - v Bratislave.

Radi by sme Vás preto pozvali na tento večer strávený počúvaním a prípadne aj čítaním vybraných pasáží z diel J.R.R. Tolkiena.

Stretneme sa v priestoroch Mestskej knižnice v Bratislave - v Galérii Artotéka na Kapucínskej 1 v Bratislave a započúvame sa do úryvkov, ktoré sú nám blízke, ku ktorým máme vzťah.

Čítať budú dobrovoľníci z radov Spoločenstva Tolkiena, ale (v prípade záujmu) aj z radov širokej verejnosti.

Ak máte záujem nielen o počúvanie, ale aj o aktívne čítanie textov z diel J.R.R. Tolkiena na tejto akcii, kontaktujte nás na adrese spolocenstvoatstolkien.sk. Do predmetu správy zadajte prosím "TRD" a uveďte, čo presne by ste chceli čítať, v akom jazyku a z ktorého vydania knihy. Knihy si samozrejme zapezpečujú lektori vlastné.

Okrem samotných diel J.R.R. Tolkiena by sme radi čítali aj ukážky z knihy Trzysta przekładów dla fanów pod nieba skłonem - preklad veršov o Prsteni do 300 jazykov. Kto by mal záujem o čítanie (prednes) tohoto textu v niektorom z cudzích jazykov, tiež prosíme kontaktujte organizátorov.

Viac informácií na Facebooku.

 
 

Oxonmoot 2010
Pozvánka

Autor: Ján "Eruantalon" Bakoš, Pridané: 06. 02. 2010, 11:55

OxonMoot 2010 sa tento rok uskutoční v termíne 24.-26. septembra v Lady Margaret Hall v anglickom Oxforde.

Oxonmoot každoročne v septembri usporadúva Tolkien Society pri príležitosti Bilbových a Frodových narodenín. Stretnutie sa väčšinou koná na niektorej z fakúlt Oxfordskej univerzity.
 
 

Guľovačka Dve veže
Pozvánka

Autor: Veronika "Lothmíril" Frankovská, Pridané: 26. 01. 2010, 00:39

Saruman nám po mnohých rokoch opäť raz nasnežil, čiže by sme Vás radi pozvali na
druhý ročník guľovačky Dve veže.

  • Miesto: Železná studnička, lúka pri dolnej stanici Lanovky - Snežienka
  • Dátum: 30. 1. 2010
  • Čas: Závisí od toho, či budeme zažínať stavbu veží na zelenej... ehm... bielej lúke, alebo niečo bude nachystané už dopredu (prípadní záujemcovia o brigádu, hláste sa u organizátorov). Povedzme, že 10:00 by začala výstavba veží, teda okolo obeda by sa mohli rozpútať prvé boje.
  • Program: Závisí od počtu bojovníkov. Určí sa asi na mieste. Každopádne bude zahŕňať sneh. Na zemi, vo vzduchu aj všelikde inde...
  • Výstroj: Klasická výstroj do snehu, pár kusov náhradného oblečenia... Isto budú vítané lopaty na budovanie veží. A tiež by to chcelo aj nejaké vlajky na prípadné CTF.
  • Zásobovanie: Pravdepodobne každý za seba. Doneste (si) termosku s čajom a niečo pod zub. Pokusy o podplatenie organizátorov (a rozhodcov) sú očakávané.

Fotograficky zdatní jedinci - svoje hračky si doneste tiež. Nič nepoteší bojovníkov viac ako vojnové spravodajstvo o ich hrdinských činoch.

 
 

Prípitok J.R.R. Tolkienovi

Autor: Ján "Eruantalon" Bakoš, Pridané: 03. 01. 2010, 10:26

Dnes sa v Bratislava flag ship restaurant koná tradičný prípitok pri príležitosti výročia narodenia J. R. R. Tolkiena, ktorého sa môže zúčastniť každý, kto chce vzdať hold dielam a práci pána profesora (nie nutne) symbolickým pozdvihnutím pohára.

Podrobnosti nájdete aj v evente na Facebooku.

POZOR! DRESSCODE: Páni - biele košele, kravaty, Dámy - sukne. Ďakujeme za pochopenie.
 
 

Cesta do Stredozeme alebo tam a zase späť

Autor: Veronika "Lothmíril" Frankovská, Pridané: 10. 11. 2009, 16:37

Ak Vás realita štve, a aspoň na jeden deň máte chuť oddýchnuť si a stretnúť sa s ľuďmi vašej krvnej skupiny, pozývame Vás na Cestu do Stredozeme - tam a zase späť.

Sobota strávená súťažami a hrami, ktoré závisia na Vašej šikovnosti alebo vedomostiach, posedením pri originálnom občerstvení či kostýmoch a v neposlednom rade predstavením Spoločenstva Tolkiena, ale aj svetových organizácii, akcii a ľudí, ktorých spája láska k dielam J. R. R. Tolkiena.

Informácie na cestu:
Akcia sa bude konať 21. novembra 2009 v petržalskom Klube Slniečko.
Klub Slniečko nájdete na Furdekovej 6 v Bratislave.
Vstup za symbolické 1 euro.

 
 

Hobbiton XVI

Autor: Ján "Eruantalon" Bakoš, Pridané: 13. 08. 2009, 13:05

Tradičný trojdňový festival Talianskej Tolkien Society sa uskutoční v dňoch 4-6. septembra v meste Marostica.

Každý kto by sa chcel zúčastniť je vítaný.

Program a ďalšie informácie budú čoskoro na webstránke festivalu.
 
 

RolePlay Workshop

Autor: Spoločenstvo Tolkiena, Pridané: 27. 06. 2009, 21:46

Dňa 30.6.2009 o 16:00 sa v Klubovni Spoločenstva Tolkiena na Jedlíkovej 7 v Bratislave uskutoční RolePlay Workshop. Všetci ste vítaní.
Organizátormi sú Aryanna a Lothmíril.
Bližšie informácie nájdete na FaceBoooku
 
 

Symfónia Pán Prsteňov v Prahe

Autor: Dagmar "Ramgad" Ďurechová, Pridané: 22. 02. 2009, 15:49

Autor hudby k filmovej trilógii Pán Prsteňov Howard Shore spracoval motívy známe filmovým divákom do podoby celovečernej symfónie s opulentným orchestrálnym a zborovým aparátom. Hudba bude sprevádzaná premietaním obrazov s motívmi z trilógie.

Symfónia Pán Prsteňov v prevedení Symfonického orchestra Českého rozhlasu sa uskutoční 28. mája 2009 v Kongresovom centre Praha. Viac informácií.

 
 

Cesta do Stredozeme
(...there and back again...)

Autor: Ján "Eruantalon" Bakoš, Pridané: 02. 12. 2008, 01:10

Diela pána profesora Tolkiena majú po svete tisícky fanúšikov. Príbehy so silou mytológie a myšlienkami, ktoré majú nadčasovú hodnotu, spájajú... aj nás.

The world is divided into two groups: Those who have read The Lord of the Rings and The Hobbit and those who are going to read it. (The Sunday Times)

Pozývame vás na deň strávený v spoločnosti hobitov, trpaslíkov a drakov. Sprievodcov vám bude robiť Spoločenstvo Tolkiena. Počas exkurzie budete mať možnosť vypočuť si vskutku zaujímavé prednášky alebo sa zúčastniť diskusie s ľuďmi s rovnakou krvnou skupinou.

Brána do Stredozeme sa otvorí v nedeľu 7. decembra o 12:00 v klubovni Spoločenstva Tolkiena, združenia fantastiky na Jedlíkovej ulici 7.

 
 

LarpFest 2008 prichádza!

Autor: Michal "Shade" Grečner, Pridané: 13. 10. 2008, 21:13

V týchto dňoch sa na nás už závratnou rýchlosťou rúti prvý ročník LarpFestu!

Už 17. októbra v Banskej Bystrici sa začne prvý slovenský con zameraný primárne na larpy a rolové hry, konaný pod záštitou Spoločenstva Tolkiena. Čo nám prináša?
Najmä veľké možnosti diskutovať a prejaviť svoj názor priamo tam, kde sa rodí budúcnosť slovenských larpov. Sú pripravené moderované diskusie o rôznych modeloch súbojových systémoch, ale pozrieme sa aj na citlivé témy ako propagácia komunity, či vzdelávanie nováčikov.
. . . Viac

 
 

IstroCon 2008 a Comics Salon 2008 – Fantastická pohoda v Bratislave

Autor: Róbert Žittňan, Pridané: 25. 07. 2008, 11:09

12-14. september 2008, Istropolis, Trnavské Mýto 1, Bratislava

IstroCON 2008 je 21.ročník medzinárodneho festivalu filmov, scifi, fantasy, hororu, larpov a spoločneských hier.
. . . Viac

 
 

Oslava 6 rokov ST

Autor: Ján "Eruantalon" Bakoš, Pridané: 29. 04. 2008, 10:42

Drahí členovia, bývalí členovia, budúci členovia a priatelia ST!
Už o pár dní oslávi ST-čko 6 rokov svojej existencie. Dňa 10.5.2008 sa preto na Malom Slavíne v bratislavských lesoch uskutoční tradičná Oslava vzniku ST, na ktorú si vás všetkých dovoľujeme čo najsrdečnejšie pozvať. Bližšie informácie hľadajte na našich Fórach.
 
 

SlavCon 2008 - festival sci-fi, fantasy a slovanskej mytológie

Autor: Spoločenstvo Tolkiena, Pridané: 16. 04. 2008, 18:18

Tento rok uplynie štvrť storočia od vtedy, čo Mrakoplaš hrdinsky utiekol pred svojim prvým dobrodružstvom na Zeměploche. Vzdávame hold hrdinovi, ktorý nikdy neváhal postaviť sa nebezpečenstvu chrbtom, ale aj všetkým ďalším postavám z diel Terryho Pratchetta a venujeme im hlavnú líniu tohoročného festivalu SlavCon 2008.
. . . Viac

 
 

IV. medzinárodná výtvarná súťaž
Bitky a súboje Prvého Veku

Autor: Ján "Eruantalon" Bakoš, Pridané: 27. 01. 2008, 00:44

Organizátor: ST WIEZA Mestské kultúrne a umelecké stredisko v Bielave v spolupráci s odborom propagácie a stratégie mesta Bielava.

1, Cieľom súťaže je zapojiť fanúšikov diel JRR Tolkiena v Poľsku a v zahraničí do spoločnej tvorby, spoznávania sveta, ktorý vytvoril Tolkien a oboznamovania sa s textami tohto vynikajúceho profesora a spisovateľa.
. . . Viac

 
 

Stretko pre nových

Autor: Ján "Eruantalon" Bakoš, Pridané: 24. 10. 2007, 19:09

Tradičné každoročné "Stretko pre nových" sa uskutoční 8.12.2007 v priestoroch Klubu detí Slniečko na Furdekovej 6/a v Bratislave.
 
 

SlavCon – festival na ktorý všetci čakáme

Autor: Spoločenstvo Tolkiena, Pridané: 02. 10. 2006, 19:28

Už len 9 dní nás delí od prvého ročníka festivalu o Slovanoch, sci-fi a fantastike s celkom trefným názvom SlavCon. Tento festival odohrávajúci sa od 13. do 15. októbra v Bratislave ponúka svojím návštevníkom veľmi pestrý a starostlivo vybraný program.
Táto nová hviezdička na slovenskom conovom nebi sa uskutoční len na skok od Autobusovej stanice Mlynské Nivy, konkrétne na strednej dopravnej škole, Kvačalova 20.
. . . Viac

 
 

Oslava vzniku Spoločenstva Tolkiena

Autor: Spoločenstvo Tolkiena, Pridané: 14. 04. 2005, 16:42

Vážení členovia i nečlenovia, priatelia i nepriatelia Občianskeho združenia Spoločenstva Tolkiena! Dovoľujeme si Vás pozvať na ďalší ročník našej tradičnej Oslavy vzniku Spoločenstva Tolkiena, ktorej mohutné prípravy sú práve v týchto dňoch v plnom prúde. Celá slávnosť započne onoho (veríme) krásneho sobotňajšieho rána 30. apríla 2005 a skončí vo večerných hodinách nasledujúcej nedele 1.mája 2005. Nakoľko sme s našim vybratým miestom konania Oslavy už niekoľko rokov spokojní, vzhľadom na prístupnosť skvelého pitného prameňa a veľkého priestranstva, zostáva dejisko nezmenené a teda je to Pánova lúka v krásnom prostredí Malých Karpát.

. . . Viac
 
 
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: