SlavCon 2013 - Cesta za dobrodružstvom

Autor: Veronika "Lothmíril" Frankovská, Pridané: 21. 03. 2013, 20:14

SlavCon 2013

Srdečne vás pozývame na SlavCon 2013 - festival, na ktorom si každý geek nájde to svoje. Siedmy ročník tohto legendárneho festivalu sa uskutoční 26. - 28. apríla v bratislavskej Iuvente. Pripravili sme pre vás cestu za dobrodružstvom naprieč časom, priestorom a inými dimenziami. Príďte a vyberte si, kam vás zavedieme.

Hlavná časť programu na SlavCone pozostáva zo siedmich programových línií, ktorými sú Fantasy, Sci-fi, História, Hry, Underground, Workshopy a novinka tohto roku - Literárna línia. V každej línii nájdete prednášky, diskusie alebo kvízy na rôzne témy, napríklad o Hobitovi a svete J.R.R. Tolkiena, Star Wars, Harrym Potterovi, Game of Thrones, Star Trek, Doctorovi Who alebo Sherlockovi Holmesovi. Zaujalo vás to a chcete vedieť viac? Pár viet o každej línii nájdete na stránke SlavConu, alebo si pozrite postupne sa plniaci program. Ešte nie je úplne zaplnený, takže ak chcete porozprávať o svojej srdcovke a vyslúžiť si večnú slávu, nezabudnite sa nám do konca týždňa ozvať!

Ak sa vám nechce sedieť a počúvať, určite sa na SlavCone nebudete nudiť. Okrem prednášok na festivale nájdete aj veľa interaktívneho programu, napríklad v línii workshopov, kde si môžete vyskúšať umenie šermu, spoločenských alebo keltských tancov, ale aj svoju šikovnosť pri výrobe drobností z kože. Naučte sa, ako prežiť zombie apocalypsu, alebo sa naopak nechajte namaľovať ako ten správny zombík. Počas celého víkendu na vás čaká aj množstvo sprievodného programu, šermiarskych a tanečných vystúpení a koncertov. OZ Schatmansdorf bude mať vonku na lúke rozložený historický tábor a lukostreleckú strelnicu, na ktorej sa budete môcť kvalifikovať na lukostrelecký turnaj - alebo sa naň prísť pozrieť a povzbudzovať. Súčasťou festivalu je aj herňa so spoločenskými hrami od spoločnosti iHrysko, kde vás ochotne naučia pravidlá novej hry, alebo si nájdete spoluhráčov na vašu obľúbenú. Zlatým klincom programu je fascinujúca ohňová show v podaní skupiny Photon Circus. Nesmieme však zabudnúť ani na útočisko na rozhovory v podobe čajovne a požičovňu komiksov od Space Unicorn.

Jedným z veľkých lákadiel sprievodného programu je aj celovíkendový programový blok pre Potterákov - Víkend na Rokforte. Všetko začne v piatok večer triediacim večierkom, kde každého nádejného študenta Rokfortu Triediaci klobúk zaradí do fakulty, ktorá mu najviac sadne a za ktorú potom celý víkend plní úlohy či zúčastňuje sa vyučovania. A v nedeľu je tu nielen pre fanúšikov Harryho Pottera metlobalový turnaj!

Čo k tomu viac dodať? Zaujalo vás to a chcete sa stretnúť s ľudmi s rovnakými záujmami? Zoberte aj kamarátov a poznačte si do kalendára posledný aprílový víkend, kedy sa všetci uvidíme na SlavCone!

 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: