Jedlo v Hobitovi

Autor: Michal „Fealiath“ Gendiar, Pridané: 12. 11. 2019, 20:43

„Gandalf, čaj, streda. Alebo aspoň takto nejako by si to zapísal Bilbo. „Niektorí sa domáhali svetlého, niektorí tmavého piva, jeden kávy a všetci koláčov... Veľkú kanvicu kávy práve zavesil do kozubu, rascové koláče boli fuč a trpaslíci sa púšťali do namaslovaných čajových koláčikov. „Malinový džem a jablkový koláč“ povedal Bifur. „Koláč s mletým ovocím a syr“ povedal Bofur. „Mäsové koláče s bravčovinou a šalát“ povedal Bombur.


. . . Viac
 
 

Billy Boyd: Last Goodbye

Autor: Dagmar Ďurechová, Pridané: 12. 11. 2014, 13:03

Vypočujte si záverečnú pieseň k poslednému dielu Hobita. Naspieval ju Billy Boyd a má názov Last Goodbye (Posledné zbohom).

 
 

Hobit: Bitka piatich armád - trailer

Autor: Dagmar Ďurechová, Pridané: 06. 11. 2014, 19:06

A je to tu! Dlhoočakávaný trailer na tretí diel Hobita s podtitulom Bitka piatich armád (The Battle of the Five Armies). Premiéra filmu na Slovensku má byť 12. decembra 2014.

 
 

Hobitie inštruktážne video do lietadiel

Autor: Dagmar Ďurechová, Pridané: 22. 10. 2014, 21:08

Air New Zealand natočili pri príležitosti blížiacej sa premiéry tretieho dielu Hobita nové inštruktážne video do lietadiel. Okrem Petra Jacksona si v ňom zahrali aj niektoré známe tváre z Hobitej trilógie.

 
 

Teaser trailer k tretiemu Hobitovi

Autor: Dagmar Ďurechová, Pridané: 28. 07. 2014, 21:37

V záverečnom dieli Hobita s podtitulom The Battle of the Five Armies (Bitka Piatich armád) sa máme na čo tešiť. Tento takmer 2-minútový teaser trailer sľubuje poriadnu akciu. Premiéra filmu bude 17. decembra 2014.

 
 

Kompletný soundtrack k Smaugovej pustatine

Autor: Dagmar Ďurechová, Pridané: 29. 11. 2013, 12:07

DOS

Ak ste nedočkaví a nechce sa vám čakať na hmatateľný disk so soundtrackom, na tejto stránke si môžete vypočuť jeho štandardnú verziu s 27 skladbami v plnom rozsahu. Stačí naľavo kliknúť na SCORE a zobrazí sa vám ponuka skladieb. Príjemné počúvanie!

UPDATE 30.11.: Score už nie je k dispozícii :(

 
 

Ukážky zo soundtracku k Hobitovi: Smaugovej pustatine

Autor: Dagmar Ďurechová, Pridané: 17. 11. 2013, 13:23

OST-Hobbit

Entertainment Weekly priniesol 30-sekundové ukážky k 29 skladbám špeciálneho vydania soundtracku k Hobitovi: Smaugovej pustatine. Vypočuť si ich môžete po kliknutí na obrázok.

Soundtrack k Smaugovej pustatine vyjde 10. decembra v dvoch verziách: štandardné vydanie s 13 skladbami alebo špeciálne vydanie s 29 skladbami.

Zoznam piesní Špeciálnej edície:

DISK 1:
1. The Quest for Erebor
2. Wilderland
3. A Necromancer (Bonus Track)
4. The House of Beorn (Extended Version)
5. Mirkwood (Extended Version)
6. Flies and Spiders (Extended Version)
7. The Woodland Realm (Extended Version)
8. Feast of Starlight
9. Barrels Out of Bond
10. The Forest River (Extended Version)
11. Bard, a Man of Lake-town (Extended Version)
12. The High Fells (Extended Version)
13. The Nature of Evil
14. Protector of the Common Folk

. . . Viac

 
 

Pozrite si novú scénu z rozšíreného Hobita

Autor: Dagmar Ďurechová, Pridané: 31. 07. 2013, 10:58

Ak ste, rovnako ako my, zvedaví na rozšírenú edíciu prvého dielu Hobita: Neočakávaná cesta, isto vás poteší táto nová scéna z Roklinky.

Rozšírená edícia vyjde na DVD a Blu-ray 4. novembra. Môžeme sa tešiť nielen na 12 minút nových či rozšírených scén, ale aj deväť hodín bonusov v podobe komentárov tvorcov filmu a Dodatkov, ktoré nám priblížia natáčanie.

 
 

Trailer k druhému Hobitovi

Autor: Dagmar Ďurechová, Pridané: 11. 06. 2013, 20:54

Konečne ho tu máme. Prvý trailer na druhý diel Hobita s podtitulom The Desolation of Smaug (neoficiálny preklad: Smaugova pustatina). Premiéra filmu na Slovensku bude 12. decembra 2013.

 
 

Prvé dojmy z Hobita

Autor: Dagmar Ďurechová, Veronika "Lothmíril" Frankovská, Pridané: 12. 12. 2012, 09:14

mereth

V utorok 11. decembra sa v bratislavskom Cinema City v Auparku konala slávnostná predpremiéra filmu Hobit: Neočakávaná cesta, na ktorej nechýbalo ani Spoločenstvo Tolkiena.

Ako oficiálny partner predpremiéry organizovanej distribútorom Continental Film sme dotvárali atmosféru Tolkienom inšpirovanými kostýmami a asistovali pri priebehu akcie.

Mali sme tak možnosť vidieť film skôr ako väčšina fanúšikov, preto by sme sa radi podelili o svoje prvé dojmy, ktoré sa skutočne líšia (zoznam budeme priebežne aktualizovať):

Prvé dojmy z Hobita - Dagmar "Ramgad" Ďurechová

Čo čakať od Hobita? - Veronika "Lothmíril" Frankovská

Neočakávane dlhá cesta - Janina "Anorwen" Jankovičová

Hobit: Neočakávaná cesta pohľadom puristu - Michal "Fealiath" Gendiar

Ak vás zaujali kostýmy, ktoré môžete vidieť na fotkách, pozrite si stránku našej členky www.anorwen.net.

 
 

Zapojte sa do súťaže z Continentalom o knihy J.R.R. Tolkiena

Autor: Spoločenstvo Tolkiena, Pridané: 30. 11. 2012, 17:57

Spoločenstvo Tolkiena a Continental Film si pre vás pripravili pravidelný kvíz o knihe a plánovanom filme Hobit. Od pondelka 3. 12. až do premiéry Hobita sa na stránkach hobbit.tolkien.sk každý deň objaví séria súťažných otázok a každý, kto nám pošle správne odpovede, bude zaradený do losovania o jednu knižku od J.R.R. Tokiena od Slovartu podľa vlastného výberu. Zúčastnite sa každý deň a zvýšte svoju šancu na výhru.
 
 

„A teraz k počasiu...“

Autor: Martina "Melian" Šedová, Pridané: 30. 11. 2012, 14:14

Vypočujte si mimoriadnu predpoveď počasia v elfštine.

Aj takto sa prezentuje domovská krajina filmov Pán Prsteňov a Hobbit, Nový Zéland. Predpoveď počasia nám prináša hosťujúci reportér Tamati, ktorý podľa výberu videa, vám buď povie predpoveď v sindarčine (jeden z elfských jazykov), alebo si ju môžete pozrieť i s anglickými vsuvkami.


. . . Viac
 
 

Peter Jackson o natáčaní Hobita v HFR

Autor: Peter Jackson, Pridané: 19. 11. 2012, 23:29

Peter Jackson

Z oficiálnej stránky Petra Jacksona na Facebooku preložili Lucia "Nenwen" Marková a Stanislav "Morgoth" Buštor.

OTÁZKA: Prečo ste natočili trilógiu filmov Hobit s použitím vyššej snímkovej frekvencie (HFR)?

PETER JACKSON: Žijeme v digitálnom veku, ktorý rapídne napreduje. Stále sa vyvíjajúce technológie zlepšujú a obohacujú zážitok z kina. Natáčanie celovečerných filmov vo vyššej snímkovej frekvencii sa stalo realizovateľné iba v poslednom roku či dvoch, a zároveň žijeme v dobe rastu obľúbenosti domácich kín. Začal som natáčať Hobita v HFR, pretože som chcel, aby diváci prežili, ako úžasne strhujúci dokáže byť filmový zážitok.

OTÁZKA: Aká je história snímkovej frekvencie a prečo si myslíte, že nadišiel čas na jej zvýšenie v kinách?

PETER JACKSON: Nemé filmy boli natáčané niekde medzi 16 až 18 snímkami za sekundu (fps) na ručných kamerách. Keď v roku 1927 prišla možnosť zvuku, musela vzniknúť v rámci priemyslu dohoda na motorom poháňanú, konštantnú rýchlosť záberov. 35mm film bol veľmi drahý, takže chceli čo najnižší počet snímkov za sekundu. Avšak skorá technológia záznamu zvuku nahrávala zvukovú stopu zároveň s obrazom na 35mm film a potrebovala určitú minimálnu rýchlosť na dosiahnutie vernosti reprodukcie zvuku. Dohodlo sa na 24 snímkoch za sekundu, ktoré sa stali štandardom na 80 rokov. Po celom svete si kiná nainštalovali mechanické premietačky schopné premietať iba 24 fps. Bolo to komerčné rozhodnutie - najlacnejšia rýchlosť poskytujúca základnu kvalitu - ale produkujúca pohybové artefakty, ako napríklad rozmazaný pohyb, blikanie či trhaný obraz.


. . . Viac
 
 

Soundtrack k Hobitovi

Autor: Dagmar Ďurechová, Pridané: 13. 11. 2012, 18:10

OST-Hobbit

Kompletný soundtrack k Hobitovi si môžete vypočuť na internetovej stránke magazínu Empire. Po kliknutí na obrázok vpravo si vychutnáte až 105 minút úžasnej hudby Howarda Shorea.

Soundtrack je možné prehrať iba vcelku, kvôli autorským právam totiž nie je možné preskakovať zo skladby na skladbu manuálne. Je to však len malá nevýhoda, keď vezmeme do úvahy, že štandardná aj špeciálna edícia vyjdú až 10. decembra.

Pozn.: pre správne prehratie je potrebné, aby mal váš internetový prehliadač nainštalovanú aktuálnu verziu Adobe Flash Playeru.

Ak ste zvedaví na pieseň pri záverečných titulkoch, môžete si ju vypočuť na nižšie uvedenom odkaze. Autorom je novozélandský hudobník Neil Finn.

Song of the Lonely Mountain

 
 

Vypočujte si ukážky zo soundtracku k Hobitovi

Autor: Martina "Melian" Šedová, Pridané: 08. 11. 2012, 22:10

A máme tu ďalšie ukážky z už tak očakávaného prvého dielu Hobita. Okrem známej piesne trpaslíkov si môžeme vypočuť prierez všetkými piesňami na novom soundtracku. Autorom nie je nikto iný, ako známy skladateľ hudby trilógie Pána Prsteňov, Howard Shore. Nemôžme inak, ako znovu zložiť pred ním klobúk (a nielen ten špicatý) a poďakovať mu za jeho ďalšie vynikajúce dielo. A teraz sa priblížme k zeleným kopcom Hobitína, k domu pána Bilba a vypočujme si ukážky zo špeciálnej edície. Soundtrack k prvému dielu Hobita má vyjsť 11. decembra 2012.


. . . Viac
 
 

Tolkienov týždeň a nový trailer na Hobita

Autor: Dagmar Ďurechová, Pridané: 19. 09. 2012, 12:53

hobbit

Tolkienov týždeň oslávime premiérou druhého traileru k filmu Hobit: Neočakávaná cesta oscarového režiséra Petra Jacksona. V tomto týždni si pripomenieme 75. výročie vydania knižného Hobita a Deň hobitov.

Deň Hobitov a Tolkienov týždeň prvýkrát vyhlásila Americká Tolkienova spoločnosť (The American Tolkien Society) v roku 1978, i keď oslavy ku Dňu hobitov sa konali aj pred ich oficiálnym vyhlásením. Tolkienovi fanúšikovia po celom svete oslavujú tento deň posedeniami a hostinami, ktoré majú pripomínať hobitie oslavy z kníh.

V piatok 21. septembra oslávime 75. výročie prvého vydania knižného Hobita v roku 1937. V sobotu 22. septembra je tzv. Deň hobitov pri príležitosti narodenín Bilba a Froda. Obaja hobiti sa narodili v rovnaký deň, Bilbo v roku 2890 a Frodo v roku 2968 Tretieho veku (resp. 1290 a 1368 podľa kalendára v Kraji).

Nový trailer bude mať online premiéru 19. septembra 2012 a následne sa bude vysielať aj v kinách po celom svete. Premiéra prvého filmu Hobit: Neočakávaná cesta bude 14. decembra 2012, druhého filmu Hobit: Smaugova skaza 13. decembra 2013 a posledného filmu trilógie Hobit: Tam a zase späť pravdepodobne 18. júla 2014.

TRAILER (vyberte si z 5 rôznych záverov)

TRAILER (iTunes Movie Trailers).

TRAILER (Youtube).

V traileri je použitá hudba z albumu Immediate Music: Quantum.

 
 

Z dvoch filmov budú tri

Autor: Veronika "Lothmíril" Frankovská, Pridané: 30. 07. 2012, 20:43

Vynechané scény či zjednodušené konanie postáv sú predmetom kritiky mnohých filmov natočených podľa knižnej predlohy, najmä ak má knižná predloha množstvo zanietených fanúšikov po celom svete. Tí dokážu celé hodiny diskutovať o tom, ktoré scény boli pre príbeh zásadné, a ktoré naopak trvali príliš dlho. A koľkokrát ste si želali, aby sa film nemusel zmestiť do limitu troch hodín?

Pri Pánovi Prsteňov zvolil Peter Jackson taktiku rozšírených verzií na DVD, v prípade Hobita bolo rozhodnuté o dvoch filmoch. Táto nádherná rozprávka však na filmovom plátne dostane ešte viac priestoru - režisér Peter Jackson dnes na svojej facebookovskej stránke zverejnil, že z dvoch hobitích filmov sa stanú tri.


. . . Viac
 
 

Montáž 10 nových scén z Hobita

Autor: Dagmar Ďurechová, Pridané: 09. 07. 2012, 23:02

hobit

Stránka Entertainment Weekly.com dnes priniesla exkluzívnu montáž desiatich nových scén z pripravovaného Hobita. Prvýkrát tak vidíme napríklad Bilba ukrývajúceho sa na strome alebo Beorna v medvedej podobe.

Magazín Entertainment Weekly tiež pred týždňom zverejnil desať fotografií z Hobita, ktoré si môžete prezrieť na stránke Entertainment Weekly.com.

Peter Jackson zase na svojej facebookovej stránke uviedol plagát špeciálne pre Comic Con 2012, ktorý sa uskutoční 12. - 15. júla v San Diegu, USA.

Premiéra filmu Hobit: Neočakávaná cesta (The Hobbit: An Unexpected Journey) je stanovená na 28. novembra 2012 na Novom Zélande. Do väčšiny európskych kín by sa mal Hobit dostať v polovici decembra.

 
 

Trailer k Hobitovi

Autor: Dagmar Ďurechová, Pridané: 21. 12. 2011, 07:11

TolkienCon 2012

Dnes sme sa konečne dočkali. Prvé mesiace príprav a filmovania má už Hobit za sebou, ale do premiéry prvého dielu si ešte rok počkáme. Čo by to však bolo za čakanie, keby nám ho nespestrili fotografie z natáčania, promo fotky alebo nejaké tie traileríky! A tak tesne pred Vianocami máme možnosť zhliadnuť krásny a epický trailer k jednému z najočakávanejších filmov roku 2012 – The Hobbit: An Unexpected Journey.

Trailer si môžete pozrieť na Apple Trailers, www.thehobbit.com alebo Youtube.

 
 

Hobitovi k narodeninám

Autor: Veronika "Lothmíril" Frankovská, Pridané: 21. 09. 2011, 08:14

Hobitín

“Dobré ráno!” pozdravil Bilbo a myslel to doslova. Slnko svietilo a tráva sa zelenala. No Gandalf uprel naňho pohľad spod dlhých chlpatých obŕv, ktoré mu vytŕčali ďalej ako obruba tôniaceho klobúka.
“Ako to myslíš?” opýtal sa. “Želáš mi dobré ráno alebo tvrdíš, že ráno je dobré, či sa mi to páči, alebo nie? Alebo sa dnes ráno cítiš dobre, alebo chceš povedať, že v také ráno by sme mali byť dobrí?”
“Všetko naraz,” odvetil Bilbo.

Ranné privítanie z prvých stránok Hobita tu dnes nie je náhodou. 21. septembra 1937 totiž vydavateľstvo Allen & Unwin vydalo knižku o Bilbovi a trpaslíkoch. Príbeh, ktorého tvorba začala niekedy v 30-tych rokoch povestnou vetou “V istej podzemnej nore býval jeden hobit”, naškrabanou na práznej strane maturitného testu, Tolkien rozprával svojim deťom za zimných dní.


. . . Viac
 
 

Smaug siedmou najbohatšou fiktívnou postavou

Autor: Dagmar Ďurechová, Pridané: 14. 08. 2011, 12:44

Smaug Zdroj foto: magazín Forbes Júl 2011

Podľa magazínu Forbes je drak Smaug siedmou najbohatšou fiktívnou postavou za rok 2011. Jeho majetok sa odhaduje na 8,6 miliardy amerických dolárov a predbehol tak napríklad aj Brucea Waynea a.k.a Batmana (7 miliárd) alebo C. Montgomeryho Burnsa (1,1 miliardy) zo Simpsonovcov. Ak by sa do rebríčka zarátali aj reálne osobnosti, Smaug by sa umiestnil na 111. mieste.

Na prvom mieste v rámci fiktívnych postáv sa podľa Forbes jednoznačne umiestnil strýko Držgroš so 44,1 miliardy dolárov. Za ním nasledovali Carlisle Cullen (blonďavý tatko upír z knižnej a filmovej ságy Stmievanie), Artemis Fowl II. z románov írskeho spisovateľa Eoina Colfera, komiksová postavička Richie Rich, Jed Clampett z televízneho seriálu Vidiečania z Beverly Hills a Tony Stark a.k.a Iron Man. Celý rebríček nájdete na webových stránkach magazínu Forbes.

Rebríček je založený „na analýze dostupných zdrojov, v prípadoch, v ktorých to bolo možné“, a odhady hrubého majetku sú „porovnané s komoditami v reálnom svete a pohybom cien akcií“. Ak vás zaujíma, ako sa dá vypočítať veľkosť Smaugovho majetku na pomery reálneho sveta, redaktor Forbes Michael Noer si dal tú námahu a spísal k tomu krátku „štúdiu“. Počíta sa v nej s dĺžkou Smaugovho dračieho tela, ktorú podľa príručky pre AD&D odhadol na 19,5 metra (64 stôp). Čo sa týka Smaugovho bohatstva, vypočítal veľkosť hromady zlata a striebra, na ktorej drak ležal a množstvo diamantov, ktorými mal pokrytú spodnú časť tela. K tomu prirátal Arcikam, ktorý mal podľa knihy hodnotu 1/14 celého Smaugovho majetku. Tak sa dopracoval k výslednej sume 8,6 miliardy dolárov.

Diskusia k článku

 
 

Prvá kompletná oficiálna fotografia trpaslíkov z Hobita

Autor: Dagmar Ďurechová, Pridané: 21. 07. 2011, 18:47

Za posledný týždeň sa postupne objavovali na internete fotografie jednotlivých trpaslíkov z pripravovaného filmu Hobit. Dokonca sa niekto aj posnažil a tieto fotografie spojil do jednej, avšak nebolo to ono (napríklad aj preto, že dolná polovica Thorinovho tela bola dorobená dodatočne). Dnes Peter Jackson poskytol prvú kompletnú fotografiu všetkých trpaslíkov a my sa tak môžeme týmito trinástimi fešákmi pokochať naraz a oficiálne.

Hobit trpaslíci
Foto: James Fisher, zdroj: TheOneRing.net

Zľava doprava: Jed Brophy (Nori), Dean O’Gorman (Fíli), Mark Hadlow (Dori), James Nesbitt (Bofur), Peter Hambleton (Glóin), Graham McTavish (Dwalin), Richard Armitage (Thorin Pavéza), Ken Stott (Balin), John Callen (Óin), Stephen Hunter (Bombur), William Kircher (Bifur), Adam Brown (Ori) a Aidan Turner (Kíli)

Diskusia k článku

 
 

Prvé foto z Hobita

Autor: Dagmar Ďurechová, Pridané: 23. 06. 2011, 19:37

Hobit - Martin Freeman

Do decembra 2012, kedy by mal prísť do kín prvý diel Hobita, je síce ešte ďaleko, ale Peter Jackson nám bude čakanie zrejme pravidelne spríjemňovať novými chuťovkami. Tentokrát sa s EW.com podelil o tri nové zábery z natáčania.

Pokochajte sa aj vy fotografiami Martina Freemana ako Bilba s trpaslíkmi v pozadí, či zamysleného Gandalfa.


 
 

Prvé video z natáčania Hobita

Autor: Dagmar Ďurechová, Pridané: 14. 04. 2011, 18:45

Novinky sa šíria internetom rýchlo a tak väčšina z vás už určite stihla zaregistrovať video, ktoré dnes Peter Jackson zverejnil na svojej facebookovej fanstránke. Pre tých, ktorí o tom počujú prvýkrát, je to jeho úplne prvé video z natáčania. Peter sa prechádza po rôznych kulisách a my máme možnosť znovu vidieť presné kópie lokácií zo Spoločenstva Prsteňa - Dno Pytľa, Roklinku, ale aj úplne novú - tunely pod Hmlistými horami, v ktorých Bilbo stretol Gluma. Rozhodne si toto 10-minútové video nenechajte ujsť, ak sa aj vy tešíte na Hobita tak ako ja.

 
 

Gandalfov blog

Autor: Dagmar Ďurechová, Pridané: 31. 03. 2011, 20:01

Gandalf

Ak vás zaujímajú novinky z natáčania Hobita, určite si nenechajte ujsť Blog o Hobitovi, ktorý pravidelne aktualizuje Sir Ian McKellen (Gandalf) na svojej oficiálnej stránke McKellen.com. V tej dnešnej prezradil, že jeho kostým bude trochu odlišný od toho v Pánovi prsteňov a že svoj priestor dostane aj strieborný šál a čierne čižmy, ktoré sa v knihe spomínajú.

 
 

Trinásť spievajúcich trpaslíkov a jeden veľmi zábavný hobit

Autor: Dagmar Ďurechová, Pridané: 13. 02. 2011, 14:25

11. februára prebehla tlačová konferencia s hlavnými predstaviteľmi filmového Hobita, na ktorej herci rozprávali o svojich postavách. TheOneRing.net priniesol reportáž z tejto koferencie spolu s jej zvukovým záznamom. Podľa reportáže sa máme naozaj na čo tešiť. Samotné natáčanie sa už tiež blíži, a to míľovými krokmi – začne 21. marca.


„Štrnásť jednotlivcov – a kolektív.“

Dnešná tlačová konferencia sa začala ospravedlnením Petra Jacksona. Povedal, že tam byť nemôže, pretože má „príkaz zostať na lôžku“, odkedy ho minulý týždeň hospitalizovali kvôli prasknutému vredu.

„A ak mám byť úprimný, je to tak asi dobré. Títo chlapi ma dokážu tak silno rozosmiať, že by mi hrozilo popraskanie štichov či niečo také,“ pokračoval Jackson vo svojom vyhlásení.

Cast


. . . Viac
 
 

Zelená pre Hobita

Autor: Dagmar "Ramgad" Ďurechová, Pridané: 20. 10. 2010, 23:55

Filmové štúdiá New Line Cinema a Warner Bros. oznámili, že natáčanie Hobita sa začne vo februári budúceho roka. Do kín by sa tak oba filmy mali dostať v decembri 2012 a 2013. Vyriešil sa aj problém s režisérom. Znovu ním bude Peter Jackson, ktorý je zároveň aj producentom a scenáristom. Na scenári sa okrem neho podieľajú aj Fran Walsh, Philippa Boyens a Guillermo del Toro.


. . . Viac
 
 

Režisér je mŕtvy, nech žije režisér! (Ale kto...?)

Autor: Veronika "Lothmíril" Frankovská, Pridané: 03. 06. 2010, 11:28

Guillermo del Toro, populárny španielsky režisér filmov Hellboy alebo Panov labyrint, v pondelok pre theonering.net vyhlásil, že sa oficiálne vzdáva réžie dvojdielneho filmu Hobit, ktorého premiéra je plánovaná na roky 2012 a 2013. Výkonný producent Hobita Peter Jackson, ktorý má na svedomí filmovú trilógiu Pána Prsteňov, režírovať stále neplánuje a tak sa otvára otázka: Kto bude režírovať Hobita?

Guillermo del Toro

Ak očakávate v pozadí tejto správy škandál v zákulisí produkcie, oficiálne zdôvodnenie vás sklame. Problémy sprevádzajúce natáčanie ho neúnosne predĺžili a v časovom pláne Guillerma del Tora už na Hobita nie je miesto. Naďalej však pokračuje ako scenárista a koproducent. Jeho vlastné vysvetlenie nájdete v tomto článku.

Fanúšikovia sa teda v nasledujúcich mesiacoch až do rozhodnutia štúdii budú zaoberať zásadnou otázkou: Kto bude novým režisérom? Medzi možnosťami, ktoré uváza theonering.net, je už spomínaný Peter Jackson, ale aj Sam Raimi, o ktorom sa uvažovalo už pred Del Torom, režisér tretieho Harryho Pottera a del Torov blízky priateľ Alfonso Cuaron či Neil Blokamp, ktorý si spoluprácu s Jacksonom vyskúšal pri filme District 9. Zaujímavou možnosťou je Andrew Adamson, ktorého meno je oveľa menej známe ako jeho filmy: Kroniky Narnie alebo Shrek.

Diskusia k článku
 
 

Dokončený scenár ku druhému hobitiemu filmu

Autor: Veronika "Lothmíril" Frankovská, Pridané: 26. 04. 2010, 16:35

Aktualizujeme info o pripravovaných filmoch Hobit, v réžii Guillerma del Tora a v produkcii Petera Jacksona: Jackson oznámil, že scenár k druhému filmu je už dokončený, obhajuje sa pritom, že nemeškajú, pretože neexistuje stanovený deadline. Scenár prvej časti filmu uzrel svetlo sveta už v novembri 2009. Oba scenáre má na svedomí trio známe už z filmovej adaptácie Pána Prsteňov - Peter Jackson, Fran Walsh a Philippa Boyens, tentokrát v spolupráci s režisérom.

Na očakávané dohady a potvrdené mená, ktoré sa objavia v titulkoch a nadobro nám zmažú vlastné predstavy o postavách z Tolkienovej prvej knihy zo sveta Stredozeme, si však budeme musieť počkať, keďže tvorcovia filmu ešte čakajú na zelenú od štúdii.

 
 

Gandalf si už prečítal scenár k Hobitovi

Autor: Dagmar "Ramgad" Ďurechová, Pridané: 03. 11. 2009, 18:11

Herec Ian McKellen, ktorý si v pripravovanom filme Hobit zopakuje rolu Gandalfa z Pána prsteňov, sa pochválil, že si konečne prečítal scenár k Hobitovi. Ako uviedol, postava Gandalfa v Hobitovi bola písaná priamo pre neho. Keďže o scenári nesmie nič prezradiť, nezabudol fanúšikov aspoň ubezpečiť, ako si režisér Guillermo del Toro skvele rozumie s Petrom Jacksonom. Zároveň potvrdil, že postava Bilba stále nie je obsadená. Viac informácií na TheOneRing.net.
 
 

Del Toro a Jackson hovoria o Hobbitovi

Autor: Martina "Melian" Šedová, Pridané: 21. 05. 2009, 09:39

Aprílové číslo časopisu Empire prinieslo rozhovor s oboma režisérmi Hobbita – Petrom Jacksonom a Guillermom Del Torom. Tí poskytli ďalšie informácie o natáčaní Hobbita v jeho dvoch častiach a hovorili o plánoch, nádejách a o progrese natáčania.

V časopise uvádzajú, že film nebude len o putovaní Bilba a trpaslíkov, ale plánujú rozšíriť film o Sauronov príbeh, ako aj o Gandalfovo putovanie.


. . . Viac
 
 

Hobit v dvoch filmoch

Autor: Veronika "Lothmíril" Frankovská, Pridané: 20. 04. 2009, 11:37

A máme to – ak ste sa báli, že z Hobita opäť vyhodia celú časť o skřetoch v Hmlistých horách, aby mohli viac záberov obetovať Arwen v Roklinke alebo monumentálnej polhodinovej Bitke piatich armád, môžte si vydýchnuť.

Napriek tomu, že doteraz všetko nasvedčovalo tomu, že sa natočí celistvý film Hobit a druhý film, ktorý bude zobrazovať 60 rokov medzi dejom prvej Tolkienovej knihy a Pánom Prsteňov, režisér a producent nám zvedavcom zamiešali karty. Sedemnásteho apríla vydali Peter Jackson a Guillermo del Toro oficiálne vyhlásenie, že sa Hobita sfilmujú v dvoch dieloch a doplnia o sľúbené súčasti „druhého filmu“.


. . . Viac
 
 

Viggo Mortensen prehovoril o natáčaní Hobbita

Autor: Martina "Melian" Šedová, Pridané: 05. 01. 2009, 15:05

Prinášame vám časť rozhovoru redaktora AICN s Viggom Mortensenom, ktorý sa s ním stretol v Chicagu na medzinárodnom filmovom festivale minulého roku v Októbri. Pre AICN prehovoril Viggo nielen o svojom účinkovaní vo filme GOOD, ktorý ešte len príde do našich kín, ale aj o natáčaní Hobbita a jeho role v ňom.


. . . Viac
 
 

Del Toro režisérom Hobita?

Autor: Dagmar "Ramgad" Ďurechová, Pridané: 25. 02. 2008, 18:46

Mesiac február sa niesol v znamení rôznych informácií na tému filmového spracovania Hobita. Tou najdôležitejšou bolo prezradenie mena jeho budúceho režiséra - Guillerma Del Tora. Samotný Del Toro sa však nechal počuť, že ešte stále nie je nič isté. V prípade jeho obsadenia sa ale fanúšikovia nemajú obávať - v Hobitovi si určite zahrajú aj pôvodní herci z Pána prsteňov, ako Ian McKellen (Gandalf) a Andy Serkis (Glum).
 
 

Hobit bude - a rovno dva filmy

Autor: Dagmar "Ramgad" Ďurechová, Pridané: 19. 12. 2007, 23:11

Filmové spoločnosti MGM a New Line Cinema oznámili, že budú spolufinancovať a distribuovať Hobita a jeho pokračovanie. Výkonnými producentmi budú Peter Jackson a Fran Walsh a oba filmy sa budú natáčať naraz. Predpokladané uvedenie do kín sa predbežne stanovilo pre prvý film na rok 2010 a pre jeho pokračovanie na rok 2011. Meno režiséra ešte nie je známe. Podľa Jacsksonovho manažéra je PJ veľmi zaneprázdnený a ak by mal Hobita režírovať, fanúšikovia by museli čakať oveľa dlhšie.

Najzaujímavejšou a doposiaľ neobjasnenou je zmienka o dvoch filmoch. Pravdepodobne prvým filmom bude samotný Hobit a jeho filmové pokračovanie bude akýmsi spojovacím článkom medzi Hobitom a Pánom prsteňov.

 
 
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: