Del Toro a Jackson hovoria o Hobbitovi

Autor: Martina "Melian" Šedová, Pridané: 21. 05. 2009, 09:39

Aprílové číslo časopisu Empire prinieslo rozhovor s oboma režisérmi Hobbita – Petrom Jacksonom a Guillermom Del Torom. Tí poskytli ďalšie informácie o natáčaní Hobbita v jeho dvoch častiach a hovorili o plánoch, nádejách a o progrese natáčania.

V časopise uvádzajú, že film nebude len o putovaní Bilba a trpaslíkov, ale plánujú rozšíriť film o Sauronov príbeh, ako aj o Gandalfovo putovanie.

Jackson hovorí: "Rozhodli sme sa, že vtesnať všetko do jedného filmu by bola chyba. Základnou myšlienkou je natočiť Hobbita o čosi štýlovejšie."

Toro povedal: "Animovaná verzia Hobbita nezobrazovala Beorna, ktorý bol jedným z dôležitých charakterov knihy. My chceme však zachovať každý dôležitý moment, ktorý sa objavil v knihe a dať mu vlastnú váhu."

Keď sa časopis Empire pýtal, ako chcú vyriešiť otázku trpaslíkov, Jackson odpovedal, že z nich vyberú päť alebo šesť, ktorí vytvoria zaujímavé vzťahy s Bilbom. Obaja režiséri sa chcú vyhnúť tomu, aby Thorin sám hral aktívnu rolu a ostatní 12 trpaslíci hrali len vedľajšie role.

Jackson taktiež v časopise vysvetľuje, že Hobbit by mal byť úplne iný od trilógie Pána Prsteňov:

"Myslím, že si každý musí uvedomiť, že vytvárame Stredozem, ktorá je veľmi podobná Stredozemi v Pánovi Prsteňov. Hobitín, tak isto ako aj Hobiti, bude vyzerať rovnako ako v Pánovi Prsteňov. Ale je to iný režisér s iným štýlom, ktorý bude natáčať tento film. Preto si myslím, že teraz nastal čas, aby sme si pozreli, čo on dokáže spraviť so Stredozemou."

Natáčanie Hobbita začne v marci 2010.

Originálny rozhovor nájdete na The Hobbit Movie

Zdroj: Empire magazine
Preklad: Melian

Diskusia

 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: