Z dvoch filmov budú tri

Autor: Veronika "Lothmíril" Frankovská, Pridané: 30. 07. 2012, 20:43

Vynechané scény či zjednodušené konanie postáv sú predmetom kritiky mnohých filmov natočených podľa knižnej predlohy, najmä ak má knižná predloha množstvo zanietených fanúšikov po celom svete. Tí dokážu celé hodiny diskutovať o tom, ktoré scény boli pre príbeh zásadné, a ktoré naopak trvali príliš dlho. A koľkokrát ste si želali, aby sa film nemusel zmestiť do limitu troch hodín?

Pri Pánovi Prsteňov zvolil Peter Jackson taktiku rozšírených verzií na DVD, v prípade Hobita bolo rozhodnuté o dvoch filmoch. Táto nádherná rozprávka však na filmovom plátne dostane ešte viac priestoru - režisér Peter Jackson dnes na svojej facebookovskej stránke zverejnil, že z dvoch hobitích filmov sa stanú tri.

Podľa servera TheOneRing.net je premiéra prvého dielu naďalej naplánovaná na 12. decembra, hoci jeho názov sa môže zmeniť. Druhý film do kín dorazí 13. decembra 2013, na posledný však nebudete musieť čakať celý ďalší rok, ale len do letných miesiacov roku 2014.

 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: