Vyhodnotenie tipovacej súťaže z premiéry Hobbita 3

Autor: Eruantalon, Pridané: 24. 02. 2015, 12:57

V prvom rade sa chceme ospravedlniť, že nám vyhodnotenie tipovačky tak strašne dlho trvalo, ale spôsobili ho okolnosti, ktoré nebolo v našich silách ovplyvniť. Menovite tehotenstvo, dve kolá snehovej kalamity v Bratislave, treskúce mrazy okolo Vianoc a v neposlednom rade aj naša vrodená lenivosť.

Ale aby sme prešli k veci.

Ako si isto spomínate, pred premiérou tretieho Hobita v Nostalgii sme Vás nútili vyplniť dotazníčky s otázkami týkajúcimi sa filmu, ktorý ste v tom okamihu ešte nevideli.
. . . Viac

 
 

Vyhodnotenie súťaže o lístky na premiéru Hobita v Nostalgii a ceny od Martinus.sk

Autor: Veronika Hincová Frankovská, Pridané: 01. 12. 2014, 22:06

mereth

Nastal čas vyhodnotiť našu súťaž s kinom Nostalgia a kníhkupectvom Martinus! Sme veľmi radi, že až 89 z vás sa zapojilo. 57 súťažiacich správne odpovedalo na všetky otázky: Trpaslíkov to z Thorinovej družiny prežilo len 10, Bitky piatich armád sa nezúčastnil Smaug, Arcikam nakoniec ostal v rukách Thorinovi, Smauga zabil Bard, a ako všetci súťažiaci správne uhádli, Bilbo sa nakoniec zo svojej dobrodružnej cesty bezpečne vrátil do rodného Kraja.

Výhercovia:
1. miesto - dva lístky na premiéru filmu Hobit: Bitka piatich armád 11. decembra 2014 v kine Nostalgia - Barbora G.
2. miesto - poukážka na 10 eur na nákup kníh v Martinus.sk - Ivica M.
3. miesto - poukážka na 10 eur na nákup kníh v Martinus.sk - Tomáš K.

Najšikovnejším pozývačom sa stal Matúš C., ktorému tiež pošleme voľný lístok na Hobita v Nostalgii :)

Výhercov sme dnes kontaktovali a na všetkých ostatných sa tešíme 11. decembra na Hobitovi v kine Nostalgia! Viac sa dozviete napríklad na evente na Facebooku alebo v programe kina, napríklad aj to, že prvého Hobita si môžete zopakovať 5. decembra a druhý diel trilógie deň pred premiérou - 10. decembra 2014.

 
 

Tolkien Reading Day – Bratislava

Autor: Blažena "Morgy" Jančová, Pridané: 28. 03. 2013, 15:35

Tolkien Reading Day

Aby ani Bratislavská "verzia" Tolkien Readin Day nevyšla na ocot, prinášame Vám aj report odtiaľ. Zároveň ďakujeme Morgy a www.panprstenov.com za povolenie zverejniť ich report aj u nás.

***

Koniec marca pre väčšinu planéty neznamená nič dôležité, pre obdivovateľov diel prof. J.R.R. Tolkiena však predstavuje jedno z najdôležitejších období – v roku 3019 Tretieho veku na 25. deň padol nepriateľ Slobodných národov Stredozeme, Sauron. Nuž a od roku 2003 si toto výročie pripomína tolkienovský fandom čítaním úryvkov z profesorových prác po celom svete.
. . . Viac

 
 

Tolkien Reading Day v Banskej Bystrici

Autor: Fealiath, Foto: PhDr. Martin Kubuš, Pridané: 28. 03. 2013, 12:07

Tolkien Reading Day

Marec je rušný mesiac. Podávajú sa v ňom daňové priznania, číta sa počas neho množstvo kníh, nadáva sa na nekonečnú zimu... A okrem tohto všetkého a mnohého iného sa každoročne koná aj Tolkien Reading Day (ďalej len TRD).

Ako sme už na našej stránke informovali skôr, 25. 3. sa v Bratislave a Banskej Bystrici takmer súčasne uskutočnil Tolkien Reading Day.
. . . Viac

 
 

Hudobné lahôdky z filmového plátna
Report

Autor: Dagmar "Ramgad" Ďurechová, Pridané: 22. 11. 2010, 16:48

sc2011

Hudba Johna T. Williamsa a Rolanda Baumgartnera k najúspešnejším filmom

Slovenské národné divadlo ponúklo v novembri pre fanúšikov filmovej hudby slušnú chuťovku. Keďže publicita tohto koncertu nebola bohvieaká, dozvedeli sme sa to až po premiére, ktorá sa konala 8. novembra. Ešte šťastie, že sa nám podarilo na poslednú chvíľu zohnať lístky na nasledujúci (a posledný) koncert. A tak sme sa v osemčlennom zložení, v kruhu členov a priateľov Spoločenstva Tolkiena, stretli v stredu 17. novembra podvečer pred novou budovou SND, aby sme si vypočuli výber z filmovej hudby Johna Williamsa v podaní orchestra Opery Slovenského národného divadla a jeho šéfdirigenta Rastislava Štúra.


. . . Viac
 
 

"But in dreams I can hear your name..."

Autor: Veronika "Lothmíril" Frankovská, Pridané: 17. 09. 2010, 16:03

Dvere Mercedesu sa zatvárajú o kúsok ťažšie, než som očakávala. Páni v oblekoch nás s vážnymi tvárami sprevádzali na slávnostnej večeri v McDonalde, kde takýto dress code vôbec nebol zvláštnosťou. "Toto je príliš glamour," zašepkala mi do ucha Mel, keď nás oslepili odrazy reflektorov v zrkadlách a vysokých pohároch. Za tie nekonečné schody to stálo. A posledné dve piesne sme stáli, takmer so slzami v očiach. Maestro Howard Shore osobne.

Vo viedenskom Konzerthause sa 16. 9. 2010 konal tretí ročník úspešnej akcie s názvom Hollywood in Vienna. Symfonický koncert klasických aj nanovších kúskov filmovej hudby prilákal do krásneho historického priestoru aj ľudí, ktorí by na vážnu hudbu do Viedne len tak nešli - napríklad nás, tolkienistov, keď sme sa dozvedeli, že témou tohtoročného spojenia Viedne a Hollyoodu bude "Worlds of Adventures" a "A tribute to Howard Shore".

O tejto akcii som sa dozvedela od Draugwen cez fóra. Začiatkom mája, a to už bolo neskoro kupovať lístky, ak sme neboli ochotní dať za to majland. Najlacnejších lístkov - najprv som rátala s tým, že veď ide o hudbu, nepotrebujeme vidieť, ale Konzerthaus je úžasný priestor a videli sme všetko - ostalo len niekoľko, aj to nie pri sebe.
. . . Viac

 
 

Pečené prasiatko, sud piva, krásne ženy...
Report z Mereth Aderthad 2010

Autor: Veronika "Lothmíril" Frankovská, Pridané: 17. 08. 2010, 17:39

mereth

Keď si predstavíte náladu namiešanú z približne šiestich hodín cestovania autom pokútnymi cestami a horskými priesmykmi, okorenenú zastávkou s priateľom u mojich starých rodičov a náhodne fungujúcou navigáciou (keďže o tú skutočne spoľahlivú sme prišli v prospech anonymných pražských gentlemanov), pochopíte, že úspešný príchod v do chatového areálu uprostred stredoslovenských hôr bol mimoriadne príjemný. Čakalo nás pár nadšených osôb s objatiami (s ľahkým alkoholovým nádychom), ktoré nás nenechali pri aute už ani chvíľu a zatiahli nás do tmy k ohňom, smiechu a dymu vodnej fajky. Kvôli čomu tu píšem taký zaangažovaný úvod s vetami na niekoľko riadkov a dvoma poznámkami v zátvorkách? Rodiaca sa letná akcia Mereth Aderthad.


. . . Viac
 
 

Dnes čítame Tolkiena (Tolkien Reading Day 2010)
Report

Autor: Dagmar "Ramgad" Ďurechová, Pridané: 06. 04. 2010, 23:34

Tolkien

V Galérii Artotéka sa vo štvrtok 25. marca 2010 uskutočnilo verejné čítanie z diel profesora Tolkiena pri príležitosti medzinárodného Tolkien Reading Day. Túto tradíciu založila britská Tolkien Society v roku 2003, na Slovensku sa obdobná akcia konala po prvýkrát. Organizačne sa na nej podieľalo Spoločenstvo Tolkiena a Mestská knižnica v Bratislave.

Okolo 17. hodiny sa Galéria začala zapĺňať poslucháčmi, ktorí si prišli vypočuť úryvky z Tolkienových známych i menej známych diel v podaní členov Spoločenstva Tolkiena. Tu vám prinášame aspoň stručný zoznam prednesených úryvkov:


. . . Viac
 
 

Guľovačka Dve veže 2010
Report

Autor: Veronika "Lothmíril" Frankovská, Pridané: 02. 03. 2010, 19:47

Sobota 30. januára bola jedinou záchranou tejto zimy. Toľko sa sťažujeme, že tie zimy nie sú poriadne, a že keď sme boli malí, snehu bolo viac, až po kolená... a keď nás raz za pár rokov zasypú záveje, už si berieme za svoju známu pieseň od Jarka Nohavicu a nadávame. O to lepšie potom človeku padne, keď si môže jeden deň vychutnať sneh naplno. A odpustiť mu všetky tie kalamity, meškania vlakov a pády na zľadovatelej ploche.


. . . Viac
 
 

IstroCon & Comics Salón 2008

Autor: Michal "Shade" Grečner, Pridané: 17. 09. 2008, 09:04

Oba tieto CONy majú na Slovensku dlhú tradíciu. Comics Salón ako komerčný CON zameraný na Mangu a Anime a IstroCON ako kedysi jediný fantasy positive CON na Slovensku. Comics Salón je od začiatku organizovaný OZ AnimeCrew a od minulého roku si toto OZ zobralo na starosti aj IstroCON, ktorý sa pod pôvodnou organizáciou konal naposledy v roku 2003. Tohoto roku to bol 5. ročník Comics Salónu a 21. ročník IstroCONu. Ako zmenil tvár pod novým vedením? Boli napravené staré chyby? Aké boli nové priestory v Istropolise?


. . . Viac
 
 

SlavCon 2007 - Poďakovanie

Autor: Spoločenstvo Tolkiena, Pridané: 22. 04. 2007, 22:00

Drahí naši návštevníci, účinkujúci, prednášajúci, kamaráti!

SlavCon 2007 je bez vážnejších problémov úspešne za nami. Aj vďaka Vám a Vašej hojnej účasti sme sa opäť mohli takto hromadne stretnúť a spoločne si vychutnať prvé náznaky leta v duchu našej obľúbenej zábavy, prežiť príjemné tri dni plné histórie a mytológie, okorenené tou správnou dávkou Sci-fi, či Fantasy, so sprievodom vybraných hier, hudobných, šermiarskych, tanečných či sokoliarskych telies. To všetko sa podarilo aj napriek tomu, že sme sa rozhodli druhý ročník tohto „nášho-vášho“ festivalu zorganizovať takpovediac narýchlo. Predsa len, 6 mesiacov je pomerne krkolomný časový interval. Dôvodov pre tento čin bolo niekoľko, ale asi ten najhlavnejší je ten, že sme chceli SlavConu určiť pevné miesto v roku a hlavne vo všetkých kalendároch akcií skupín a združení, ktorých sa to týka.

. . . Viac
 
 

TolkienCon 2006

Autor: Matej "Ganjalf" Tejbus, Pridané: 27. 01. 2006, 14:41

Ako už sa pomaly stáva zvykom, posledných pár rokov sa vydáva naše Spoločenstvo vždy v prvý novoročný mesiac (mimochodom pár dní po narodeninách nášho literárneho idolu) navštíviť našich českých susedov, aby tu spoločne strávili víkend v kruhu stredozemskom a to nikde inde ako na akcii menom Tolkiencon. Tento rok sa konalo jeho tretie pokračovanie a podľa nálady, ktorá na celej akcii panovala, určite nie posledný. Ale nepredbiehajme.

. . . Viac
 
 

Dávid Zvolenčan (Be Dark II. Intro)

Autor: Milan “Boromir“ Bahleda, Pridané: 05. 10. 2005, 15:16

Pomaly som sa plazil úzkym tunelom von z jaskynky. Mal som toto miesto celkom rád. Občas som tu strávil deň, pokiaľ som sa v lesoch zdržal príliš dlho nato, aby som sa vrátil do mesta pred svitaním. Chvíľu som zostal ležať tesne pred vchodom a počúval zvuky lesa. Keď som usúdil, že mi nič nehrozí, vyliezol som von. Smutne som si prihladil roztrhané šaty a plášť. Včerajší súboj mi bol skoro osudný. Rýchlim krokom som zamieril smerom k Zvolenu. Ten lupin rozhodne nebol tunajší. Tých som poznal všetkých. Občas som niektorého z nich trocha potrápil. Bral som to ako šport a navyše, aspoň potom nevymýšľajú hlúposti. Zvolen je celkom pokojné mestečko a myslím, že aj ja mám na tom malý podiel. Žiaľbohu, druhou stranou mince je strašná nuda. Občas mám pocit, že som najznudenejšia bytosť na svete. To všetko by sa mohlo zmeniť. Cudzí lupini v lesoch – to znamená, že sa niečo chystá, a to znamená, že by som sa konečne mohol celkom slušne pobaviť.
. . . Viac
 
 

Be Dark 2005 (in) Zvolen

Autor: Natália "Númen" Trejbalová, Pridané: 05. 08. 2005, 17:53

Zvolenská poliklinika, záznamy o zamestnancoch:
Nastenka Prokofjevova
Po jej záhadnom zmiznutí našli nemocniční zriadenci po nej iba zvyšky jej denníku s týmito podivnými záznamami:

28.júla
Nastal čas. Chvíľa prišla… Môj primogén, veľký Billy Dagron, mi píše… Našla som jeho odkaz, Alfonz mi povedal, čo znamenjú jeho slová. Ach, nastala naša chvíľa, príde koniec Ostroseka či Ostroreza či jak sa vlastne ten blbý Sabbaťák volá. Na tom nezáleží… Ja a moja biela myška, môj Alfonz, budeme pri tom.

. . . Viac
 
 

Oslava Vzniku je za nami

Autor: Matej "Fin" Lupták, Pridané: 02. 05. 2005, 15:33

Veru, je tomu tak. Skutočne práve tak, ako hovorí nadpis tohto článku. V týchto chvíľach, doslova niekoľko hodín, či – ak chcete – desiatok hodín po skončení Oslavy usadám za metlu ľudstva zvanú počítač. Začínam utrieďovať myšlienky a ich chaotickému toku vyformovať nejakú znesiteľnejšiu podobu. Zároveň dumám nad rôznymi klišé frázami, ktoré by som tu mohol uviesť, aby som ešte viac umocnil melancholickosť skutočnosti, že máme po ďalšej vynikajúcej akcii, že čas neúprosne ide ďalej a že sa naše (ne)všedné životy opäť musia vrátiť do svojich (ne)všedných koľají.

. . . Viac
 
 

Stretnutie na strednom Slovensku

Autor: Matej "Fin" Lupták, Pridané: 03. 04. 2005, 17:59

Aj keď sa prapôvodne tento report rodil v mojej hlave jedine a iba len ako „tučná“ recesia, napokon mi predsa nedalo, a pustil som sa do písania. Vzhľadom na uplynuvšie stredoslovenské stretnutie ST musím povedať, že sa nie je veľmi čomu čudovať. Myšlienka tohto, s istou dávkou nadsadenia povedané, didakticko-reflexívneho článku sa zrodila už pri posedí v istom nemenovanom podniku, no naplno prepukla až po udalostiach na spiatočnej ceste domov.

. . . Viac
 
 

Žilinský LARP 2005

Autor: Michael, Pridané: 01. 04. 2005, 13:27

Kráľovstvo za suché ponožky!!

Úryvok z neznámej kroniky – 26. 3. 2005
8:07 Stredoeurópskeho Času

Prichádzame na stanicu železných kočov, kde čakáme na ostatných šampiónov Ansalonu. Je asi osem hodín, stanica je plná čudných ľudí, vrhajúcich na nás ešte čudnejšie pohľady. Prví dobrodruhovia sa už pomaly schádzajú. Začínajú sa preberať témy ako „kto bude kto“, „kto koho zabije“, či „nech okamžite všetci jedia Atalantine koláče“. Tá posledná bola pochopiteľne preberaná najdlhšie.

. . . Viac
 
 

Zdravotný výlet STčka

Autor: Ján "Eruantalon" Bakoš, Pridané: 02. 03. 2005, 21:15

Cieľ bol dosiahnutý!

Je devätnásty február, tesne pred deviatou hodinou ráno. Do autobusu som nastúpil s batohom a mečom na chrbte a s obavami v srdci: Dôjde vôbec niekto? Veď väčšina ST-čka išla na chatu. Jediná osoba, ktorá mi zatiaľ dala niečo o sebe vedieť, bola Erummelde – že jej to nevychádza a nepríde. Nuž čo... ak nikto nepríde, aspoň sa povozím po meste. Takéto úvahy ma sprevádzali celou cestou na starú známu Patrónku. Tam ma však čakalo prekvapenie, aké by som od členov ST nikdy nečakal.
. . . Viac

 
 

TolkienCon 2005

Autor: Katarína "Crankia" Jurdáková, Pridané: 18. 01. 2005, 18:18

Písal sa 14. január 2005 a zvony Prahy stovežatej práve odbíjali druhu hodinu popoludňajšiu, keď na Florenc dorazila šesť členná výprava zvláštnych stvorení. Obťažkaní veľkými vakmi, chvíľu sa rozhliadali, až zbadali v dave partiu im podobným kumpánov, s ktorými sa za veľkého pokriku a mnohých objatí zvítali. Áno, boli to Oni. Tolkienisti. Ganjalf, Númen, Morgoth, Randir, Depres, Regis, Silwen, Isilóte, Shadow, Maco a moja Maličkosť.

. . . Viac
 
 

Silvester v Spoločenstve

Autor: Matej "Fin" Lupták, Pridané: 04. 01. 2005, 22:55

Rok s rokom sa zišiel a tak ako posledne, i tento rok sa koniec opäť niesol v znamení Tolkiena. A síce, opäť raz sa na Silvestra udiala VIP akcia, či krajšie povedané, akcia pre pozvaných členov (a jedného ex-člena :)) – tzv. familiárne nazvaná randirova chata. Keďže rola mocného čarodeja v tohtoročnom podniku nebola až taká hmatateľná, rozhodol som sa prebrať kronikárske žezlo z jeho rúk a sám zaznamenať mocné skutky uplynulej epochy.

. . . Viac
 
 

Zdravotný výlet do Malých Karpát

Autor: Natália "Numen" Trejbalová, Pridané: 02. 12. 2004, 01:03

“Bude oblačno, miestami snehové prehánky. Teploty 0 až 5 Celzia. Mierna záťaž - záťaž srdcovo-cievneho systému, záťaž dýchacieho systému, reumatické bolesti.”
Takáto predpoveď, podrobne skúmaná hlavným heroldom, porovnávajúcim rôzne internetové stránky na svetovom internete nás očakávala 27.11., kedy sa konal už tretí oficiálne vyhlásený “zdravotný výlet do Malých Karpaát”. Táto akcia, ktorá má za úlohu vytiahnuť i nepoddajných členov ST spred obrazoviek počítačov a priviesť ich do nádherných lesov našej vlasti sa síce nestretla s veľkým ohlasom, ale ako hovoria elfovia “my máme čas”.
. . . Viac
 
 

Koprcon 2004
alebo Upíri vracajú úder

Autor: Matej "Ganjalf" Tejbus, Pridané: 22. 11. 2004, 00:53

„Vítejte v Kopřivnici, městě mladém, zato však bohatém na svou automobilovou historií.“ I tak praví turistická brožúrka o malom mestečku na severovýchode Moravy, ktoré sa však okrem spomenutých automobilov môže pochváliť už historicky druhým ročníkom vydarenej akcie menom Koprcon. Opäť ako už organizátori avízovali sa nejednalo o masovú akciu, ale skôr o komornejšie stretnutie fanov prevažne z kruhu Star Wars.
. . . Viac
 
 

Stretnutie ST na strednom Slovensku

Autor: Matej "Fin" Lupták, Pridané: 31. 10. 2004, 20:54

Čas - nehmatateľná a premenlivá hodnota ľudského života. Niekedy milostivý, inokedy krutý, no jednako náš stály sprievodca. Aj tento raz je čas hlavným hrdinom nášho "príbehu". Ani nie tak príbehu, ako krátkeho úvodu. Report zo stredoslovenského stretnutia ST bude zákonite o ľuďoch, o priebehu stretnutia, no čas hrá podstatnú úlohu aj v ňom. Ďalšie tohtoročné stretko je viac-menej úspešne - z hľadiska návštevnosti dokonca veľmi úspešne – za nami. Odohralo sa, ako obvykle, v sobotu, tento raz v sobotu 23.10. roku pána 2004. Tu sa dostávam k hlavnej pohnútke, ktorá ma viedla k napísaniu inkriminovaného filozofického úvodu. Dnes je presne 31.10. – deň keltského nového roku – sviatku Samhain. Čiže, ako ste určite správne postrehli, je viac ako týždeň po a ja sa k písaniu dostávam až dnes. Snažím sa usporiadať chaotické myšlienky a zosmoliť niečo čo i len trochu použiteľné. Takže sa, milé deti, pohodlne usaďte a načúvajte môjmu rozprávaniu :).
. . . Viac
 
 

Posledné spojenectvo 2004

Autor: Matej "Ganjalf" Tejbus, Pridané: 23. 10. 2004, 11:44

Je to nedávno, čo sa na Bratislavských lúkach a hájoch udiala bojovka na tolkienovskú tému Posledné spojenectvo. Keďže som jedným z prežívajúcich v tomto regióne a podobné akcie bývali skôr záležitosťou mimo bratislavských nadšencov, radostne som túto bojovku privítal. Mojou smolou bolo, že som sa už nestihol zapísať včas a tak namiesto u mojich milovaných škretov som skončil v elfských radách.
. . . Viac
 
 

Severoslovenské stretnutie Spoločenstva Tolkiena

Autor: Veronika "Silwen Lindariel" Bugalová, Pridané: 12. 10. 2004, 18:03

O jeleňom guláši
(alebo severoslovenské stretnutie tolkienistov netradične)

Zobudilo ma rytmické klepotanie dažďa na okenné tabule. Bola chladná daždivá sobota deviateho, 2004. S rastúcim nepokojom som vzala do rúk palantír a zavolala do „Rohanu“ mojej drahej Farwyn, ktorá mala svoju rodnú obec Strečno pripraviť na príchod zmesi všetkých bytostí pozliezaných zo severných končín Stredozeme. Chladným pokojom zabila všetky moje pochybnosti, a tak som statočne naložená približne 4 kg jeleniny vyrazila z môjho teplého pokojného elfského obydlia do studeného jesenného rána.
. . . Viac
 
 

Mereth Aderthad

Autor: Matej "Fin" Lupták, Pridané: 03. 09. 2004, 00:04

V čase písania tohoto reportu je už Mereth Aderthad minulosťou. Príjemnou spomienkou na uplynulé dni strávené v bezpochyby peknom a osobitom prostredí a v spoločnosti vynikajúcich ľudí. Napriek všetkým maličkostiam a predchádzajúcej nepriazni osudu je za nami úspešne – dokonca si dovoľujem povedať veľmi úspešne. Čo to znamená pre širší okruh ľudí združených v ST? Jednak, pre našu drahú organizátorku Silwen konečne koniec stresov a nervov či tiež hrejivý pocit dobre vykonanej práce, ďalej pre účastníkov len veľmi pomaly vyprchávajúce nadšenie z úžasne prežitého víkendu, ale aj taktiež oprávnený smútok tých menej šťastných, čo sa z rôznych dôvodov a príčin nemohli zúčastniť.
. . . Viac
 
 

CrankyCon

Autor: Viktor "Saruman" Juris, Pridané: 17. 08. 2004, 00:40

Stretnutie výpravy zo Západu sa konalo vo štvrtok pred polnocou na BA hl. st. Randir sa výnimočne dostavil včas na dohodnutú 23. hodinu, preventívne meškala Ramgad ale tá mala odvoz autom, takže žiadna dráma. Desať osôb zabralo dve kupé a vlak sa pohol. V Trenčianskych Tepliciach k nám pristúpil “rozohriaty” G a výprava bola kompletná. Cesta prebiehala klasicky – v jednom kupé sa hralo kadečo s kadekým a v druhom sa aj spalo. Od Štrby (3:00) sa aj v “spacom” kupé rozprúdila filozofická debata na tému kedy je najväčšia tma, ako k tomuto javu dochádza a či už svitá. Najväčší zážitok z tejto debaty asi mala jej iniciátorka Ramgad, ktorá sa zúfalo snažila napiť mliečka. Pri teórii odrazu svetla od spodnej vrstvy mrakov sa však pije ťažko.
. . . Viac
 
 

Les Garoton 2004 (Erkenov LARP)
Hlavný organizátorský report

Autor: Branislav "Erkenbrand" Skrečko, Pridané: 22. 07. 2004, 20:24

Rok ubehol snáď ako voda, prípadne ako niečo iné tekuté :-) , a nadišiel čas, kedy sa znova stal aktuálny tzv. Erkenov LARP. Bol to druhý ročník tejto hry a odohral sa opäť v malebnom prostredí parku pri zámku Betliar neďaleko Rožňavy. Hlavným organizátorom som ako už pred rokom bol ja Branislav „Erkenbrand“ Škrečko. Druhý najdôležitejší organizátor hry bol Marek „Asterix“ Simkanin. Hra sa ako pred rokom odohrala na konci školského roku 25. až 28. júna 2004.
. . . Viac
 
 

Les Garoton 2004
Alchymistove zápisky

Autor: Milan “Boromir“ Bahleda, Pridané: 10. 07. 2004, 12:25

...Uvádzam dodatok k príbehu o nájdení pokladu, ktorý som spísal podľa rozprávania účastníkov. Autorom dodatku je pravdepodobne alchymista Boromir, ktorý sa počas výpravy stratil v lese Garoton. Text našli a do hlavného mesta doniesli preživší členovia výpravy.
. . . Viac
 
 

Les Garoton 2004
Boj o Bránu zla!

Autor: Peter "DeCarabas" Madlenák, Pridané: 08. 07. 2004, 21:34

Začalo to celkom nevinne. Skupina paladinov zamierila medzi stromy... Avšak všetko sa malo zmeniť. Stromy hučali nepriateľsky na družinu mužov, ktorá sa predierala porastom. Mocný paladin sa otočil a tasil meč. Rýchlo uskočil na stranu, reflex mu zachránil život. Blesk, ktorý vyšľahol z prstov muža v čiernom plášti narazil na strom a zmenil ho v kopu triesok.
. . . Viac
 
 

Les Garoton 2004
Stratená kronika bieleho mága a družiny hrdých paladinov

Autor: Matej "Ganjalf" Tejbus, Pridané: 06. 07. 2004, 11:21

Kroniku zapisuje: Mág 4 stupňa bielej citadely a člen bratstva Bieleho rúcha Ganjalf

. . . Viac
 
 

5. Stredoslovenské stretnutie ST

Autor: Milan “Boromir“ Bahleda, Pridané: 01. 06. 2004, 23:28

Mnoho času pretieklo dole Hronom odvtedy, ako sa naposledy Spoločenstvo stretlo na strednom Slovensku. Ba aj Oslava vzniku mi zostala v pamäti len ako niekoľko týždňov stará spomienka, keď som vystupoval z autobusu na hlavnej stanici vo Zvolene. Pomalým krokom som sa pobral smerom k vlakovej stanici, kde sme sa toho dňa – v sobotu 22.5. 2004 mali stretnúť. Vzdialená veža , kdesi v centre odbila desať hodín. Avšak poznajúc zvyklosti členov ST (polhodina pre oneskorencov) som si pred stanicou v pokoji zapálil a vychutnával pohľad na večne uponáhľaných Zvolenčanov.
. . . Viac
 
 

Oslava vzniku Spoločenstva Tolkiena

Autor: Matej "Ganjalf" Tejbus, Pridané: 19. 05. 2004, 21:22

Keď sa vlani skončila prvá Oslava, ktorá sa pôvodne volala Májové výročné stretko (no uznajte, že sme to museli zmeniť), málokto by si bol trúfal povedať, že sa naše Spoločenstvo dočká jej pokračovania. Avšak priazeň Valar a odhodlanie v našich dušiach boli tými správnymi ingredienciami, potrebnými pre vzkriesenie tejto akcie a tak sa stalo, že dňa 1.mája 2004 sa uskutočnila druhá Oslava vzniku Spoločenstva Tolkiena. Odozva bola tiež o čosi väčšia než na jej prvotine, pretože sa jej zúčastnilo dokopy 22 členov ST plus dvaja novici.
. . . Viac
 
 

2. Severoslovenské stretnutie Spoločenstva Tolkiena

Autor: Veronika "Silwen Lindariel" Bugalová, Pridané: 05. 05. 2004, 22:05

Ako to už v Spoločenstve Tolkiena býva zvykom, opäť sa raz uskutočnilo stretnutie tolkienistov. Ale nebolo to také obyčajné stretko, ale bolo začarované...Stretli sa tam samí dobrí ľudia... Ehm... teda, konečne sa mi zase raz podarilo zorganizovať v poradí už oficiálne druhé severoslovenské stretnutie tolkienistov v Žiline, ktoré neodradilo ani druhé kolo prezidentských volieb, ani súťaž krásy v telke.
. . . Viac
 
 

Oslava zničení Prstenu
Brno, 12. – 14. 3. 2004

Autor: Matej "Ganjalf" Tejbus, Pridané: 29. 03. 2004, 09:48

Čas plynie ako voda, vietor odvieva spomienky na minulosť a nám sa znovu úspešne podarilo absolvovať ďalšiu akciu, ktorú pravidelne organizuje česká SPDPJRRT. Avšak tento krát sa nejednalo o „masovku“ typu Tolkiencon, ale o trošku viac komornejšiu akciu, ktorá sa už po niekoľko rokov koná v rovnakom čase s rovnakým zámerom. Stretnúť sa so starými známymi z kruhov Tolkienových a patrične osláviť historickú udalosť Stredozeme číslo jedna, zničenie jedného prsteňa. No a keďže mi tu doma nič také zatiaľ nemáme rozhodol som sa po príjemných skúsenostiach z Tolkienconu ísť k českým bratom znovu načerpať trošku inšpirácie (a samozrejme znovu vidieť zopár známych tvárí).
. . . Viac
 
 

Tolkien’s Birthday Anniversary 2004
reportáž z maďarskej akcie

Autor: Elbira, Lucia "Nenwen" Marková, Daniela "Dandy" Bodišová, Pridané: 08. 02. 2004, 22:19

31.12.2003 B. A. (before anniversary )
Sedím si len tak na posteli, snažím sa spomínať a popri tom dáko napísať túto reportáž z akcie, ktorá sa nedávno konala v susednom Maďarsku a takpovediac sa priamo dotýka našej témy. Inak len tak pre poriadok sa táto akcia volá Tolkien’s Birthday Anniversary a celá vec sa deje v Budapešti. Dnešný deň, ako i tie predošlé a nadchádzajúce, je šialený a „busy“.
. . . Viac
 
 

2. oficiálne stredoslovenské stretko
reportáž

Autor: Matej "Fin" Lupták, Pridané: 04. 02. 2004, 08:10

Nápad urobiť ďalšie zo série oficiálnych stretnutí Spoločenstva sobotu o 10:00 sa mi zdal celkom dobrý až do chvíle, kým neprišlo na jeho realizáciu. Aby som upresnil, toto stretnutie bolo čímsi odlišné, pretože sa konalo pod prívlastkami ako druhé či stredoslovenské, alebo ak chcete, bolo to 2. (oficiálne) stredoslovenské stretnutie Spoločenstva Tolkiena.
. . . Viac
 
 

TolkienCon 2004
reportáž z pražského CONu

Autor: Matej "Ganjalf" Tejbus, Pridané: 28. 01. 2004, 09:26

V dňoch 16. – 18. januára 2004 sa v hlavnom meste českej republiky Prahe konal v poradí druhý ročník fantastickej akcie, ktorej názov a podstata vychádza z mena človeka, ktorý sa v kruhoch fantastiky pokladá už takpovediac za legendu. Jeho meno je J.R.R. Tolkien. A práve jemu bola ako pocta venovaná táto akcia, ktorá niesla názov Tolkiencon 2004. Hlavnými organizátormi celej akcie bolo osadenstvo diskusného fóra na stránkach www.jcsoft.cz v spolupráci s českou Společností přátel díla pana J.R.R. Tolkiena.
. . . Viac
 
 

Silvestrovská Tolkien párty
reportáž

Autor: Matej "Ganjalf" Tejbus, Pridané: 21. 01. 2004, 20:18

Byť členom Spoločenstva Tolkiena sa naozaj oplatí. Toto bola moja prvá myšlienka po tom, ako sa skončila naša v poradí už druhá Tolkien party, ktorá sa konala pri príležitosti Silvestra 2003 a následného Nového roku. Po prvej tejto akcii, ktorú vedenie ST organizuje výhradne pre svojich aktívnych členov sme dlho diskutovali o tom, že by nebolo na škodu si takúto vydarenú akciu zopakovať. Konečne aj padlo niekoľko termínov, od ktorých sa však z rôznych dôvodov nakoniec upustilo. Už to vyzeralo, že sa nám toto prianie prenesie ako novoročný záväzok do nového roku, keď priazeň hviezd a vyšších mocností dala mojej Bielej hlave pomazanej spásonosnú myšlienku. No a tá sa po konzultácii s našim dobrodincom Randirom, na ktorého chate sa táto akcia (už zjavne klasicky) koná stala skutočnosťou.
. . . Viac
 
 

1. stredoslovenské stretnutie
..Spoločenstvo v strede Slovenska..

Autor: Matej "Fin" Lupták, Pridané: 13. 01. 2004, 07:48

Dňa 28.12. roku pána 2003 sa uskutočnilo historicky prvé oficiálne stredoslovenské stretnutie Spoločenstva Tolkiena. Aj napriek počiatočnej nepriazne osudu, ktorý nám do cesty staval rôzne prekážky sa akcia uskutočnila v stanovenom čase. Prvým účastníkom, ktorý vstúpil na pôdu zvolenskej hlavnej stanice, ktorá bola stanovená ako štartovací bod, bol Anaron, návštevník z kraja, čo to tam Lučencom nazývajú. O 12:50 dvojica v zložení Andi (ktorí momentálne nie je členom Spoločenstva) a moja maličkosť (čiže Fingolfin ;) vyrazili zo Západu.
. . . Viac
 
 

Cesta za Blind Guardian

Autor: Boris Zápotocký, Pridané: 22. 11. 2003, 00:13

Blind Guardian, skupina, ktorá je určite pojmom pre všetkých fanúšikov fantasy a metalu (tieto dve veci vlastne neodlučiteľne patria k sebe). Pre všetkých nás, Guardian pozitívnych nastal koncom augusta veľký sviatok : Blindi mali zavítať do Čiech, konkrétne do Pardubíc, na svoje ešte len druhé vystúpenie vrámci bývalého Československa (čo skutočne nie je príliš veľa, keď si uvedomíme, že kapela existuje už od roku 1985 (pravda, vtedy ešte pod názvom Lucifer’s Heritage)).
. . . Viac
 
 

Reportáž z RingConu 2003
tak trochu iný con

Autor: Nosferatu, Pridané: 23. 11. 2003, 17:43

Všetko sa to začalo úderom 14.hodiny 14.novembra 2003 vo Valinore – veľkej sále hotela Maritim Bonn. RingCon, tento rok už licencovaný con ( spoločnosť New Line Cinema udelila licenciu a povolila účasť hlavných predstaviteľov ), za hajil svojim vystúpením Jorn Benzon, známy ako Rumil – Haldirov brat. Ako sa sám priznal bola úloha resp. viacero úloh v Pánovi prsteňov jeho prvé.
. . . Viac
 
 

Vampire Larp
Bankov 2003

Autor: Branislav "Erkenbrand" Skrečko, Pridané: 02. 12. 2003, 23:13

No ako to už býva jedného dna, presne 25. októbra, som sa vybral na stanicu v KE, kde som sa stretol s niekoľkými účastníkmi LARPu Vampire. Spomeniem aspoň mojich spolubojovníkov z klanu Gangrel. Prvá bola odvážna prívrženkyňa klanu Brujahov, Oľga, ktorá sa tentoraz pridala k Gangrelom. Druhy bol rýchly upír Jano, silný upír - bojovník Miro a nakoniec Maroško, malý ale odvážny začiatočník v tejto hre. Nanešťastie mu ale kvôli jeho veku bolo zakázané bojovať. Mne bola zverená úloha Eldera. Čiže hlavného šéfa klanu.
. . . Viac
 
 

Náborové stretnutie Spoločenstva Tolkiena

Autor: Matej "Ganjalf" Tejbus, Pridané: 25. 12. 2004, 10:58

Ako už býva zvykom vždy takto ku koncu roku usporiadame v našom Spoločenstve stretnutie, ktoré má hlavne prilákať a osloviť nových ľudí (záujemcov o Tolkiena a o naše Spoločenstvo). Keďže sa tento rok nekonal Istrocon (festival sci-fy a fantasy), na ktorom sa konal vlani náš posledný nábor celá akcia sa nám týmto trochu posunula. Pracovne akciu voláme „Stretko pre nováčikov“ a práve z nej vám prinášam tento reportík.

. . . Viac
 
 

IstroCon Martini 2003
2. report

Autor: Matej "Ganjalf" Tejbus, Pridané: 16. 09. 2003, 00:00

Tak a je to opäť za nami. Istrocon Martini 2003 sa skončil a nám ostávajú už len príjemné spomienky na tie tri dni plné fantastiky, fantastických vecí, ale hlavne fantasticky sa baviacich ľudí. Veru tak. Práve my, fani, sme ukážkou toho, akú atmosféru dokáže pomerne „malá“ tlupa ľudí spraviť z dobrého nápadu a keď sa k tomu ešte primieša správna dávka odhodlanosti, vznikne z toho festival, ktorý je pre niektorých vrcholom sezóny a pre iných stále sa nekončiacim kolobehom starostí, vybavovačiek a neustáleho stresu.
. . . Viac
 
 

IstroCon Martini 2003
ako bolo? perfektne!

Autor: Tomáš "Frey" Mašek, Pridané: 15. 09. 2003, 00:00

Najväčší stredoeurópsky CON sa tradične konal v Bratislave, v priestoroch Správy účelových zariadení (SÚZA). Podľa viac – menej oficiálnych informácii sa na IstroCON Martini 2003 dostavilo takmer 1700 ľudí, čo je približne rovnaký počet ako minulý rok.

. . . Viac
 
 

Stretko ST - 1.9.2003

Autor: Katarína "Crankia" Jurdáková, Pridané: 01. 09. 2003, 00:00

Keď sa pred pár mesiacmi stal Vala-hobbit Manwe naším hlavným a viac-menej jediným vedením, mnohých z nás celkom potešila správa, že sa vďaka jeho snahe o vzdelanie bude od septembra vyskytovať častejšie v Bratislave, a bude tak bližšie aspoň k niektorým členom Spoločenstva a problémom ktoré nás trápia.
. . . Viac
 
 

Ako to vyzeralo na bojovke...
(podľa Mithrandira - zlodeja a zradcu)

Autor: Mithrandir, Pridané: 27. 06. 2003, 00:00

V našej družine (zloženej z Lindagora, Oskiho, Sagusa a mňa) išlo o to, že Lindagor ako vyslanec kráľa, ktorý umiera, má do šiestich hodín priniesť liek, aby kráľ nezomrel. Ako indíciu mal, že v neďalekej knižnici sa nachádza recept na tento liek. Jediný problém bol, že nevedel čítať, a tak si najal zbytok družiny, ktorý čítať vedel. Ja ako jediný z partie som mal zlé presvedčenie a úlohu od iného šľachtica, ktorý chcel kráľovu smrť.
. . . Viac
 
 

Ako to vyzeralo na bojovke...
(Rozprávanie zradeného mnícha)

Autor: , Pridané: 27. 06. 2003, 00:00

Nejdem rozprávať celý príbeh, ako som sa dostala do kláštora. Predchádzalo tomu mnoho udalostí a o tých už napísali mnohí predo mnou. A myslím, že dosť zaujímavo. Ja vám porozprávam o plnení mojej úlohy...
. . . Viac
 
 

Ako to vyzeralo na bojovke...
(podľa organizátora Erkenbranda)

Autor: Branislav "Erkenbrand" Skrečko, Pridané: 27. 06. 2003, 00:00

No ako to už býva, jedného dňa, presne povedané 27. 6. 2003, som sa spolu s mojou výbavou, ktorá zahrňovala ruksak s oblečením, jedlom a vecami na Bojovku, spacák a stan, vybral na železničnú stanicu. Samozrejme, vo výbave bojovníka nesmie chýbať ani meč, v mojom prípade obojručák Krvavý plameň alias Ethelion.
. . . Viac
 
 

Report z CassConu 2003
ako Tolkienisti k Trekistom prišli

Autor: Manwe Sulimo, Pridané: 05. 05. 2003, 00:00

Všetko sa to začalo ako nevinný návrh Cirdana, aby sme šli na Casscon. Tu Manwe organizátorom napísal, čo a ako a všetko bolo dohodnuté. Casscon sa teda úspešne začal 2. mája roku Pána 2003.
. . . Viac
 
 

3. Stretko na východe
S.JRRT v Košiciach

Autor: Katarína "Crankia" Jurdáková, Pridané: 01. 03. 2003, 00:00

[Ospravedlňujeme sa za meškanie tohto reportu, spôsobené chybou (nielen) admina.., totiž mňa :)]

Pätnásteho februára dvetisíctretieho roku juliánskeho kalendára sa v druhom najväčšom meste Slovenska, Košiciach, konalo tretie veľké stretnutie Spoločenstva Tolkiena na východe. A to, že bolo naozaj veľké, dosvedčuje fakt, že tých 11 účastníkov bolo počtom len o jedného menej ako rekord z bratislavského októbrového stretka.
. . . Viac
 
 

Stretnutie Spoločenstva Tolkiena 1.3.2003
7. veľké stretko

Autor: Matej "Ganjalf" Tejbus, Pridané: 01. 03. 2003, 00:00

Píše sa rok 2003 a v mesiaci marec je to prvý deň. Miesto: Bratislava – Hlavná stanica a blízke okolie. Počet zúčastnených: rekordných 14 a menovite to boli: Crankia, Depres, Elfinka, Erineth, Erkenbrand, Frey, Ganjalf, Guinevera, Mornie, Randir, Ramgad, Redhawk, Seamon Leark zvaný tiež Dark Soul a Shadow.
. . . Viac
 
 

2. stretnutie S. JRRT na východe
Humenné... pri soche Švejka

Autor: Katarína "Crankia" Jurdáková, Pridané: 00. 01. 2003, 00:00

Spoločenstvo Tolkiena funguje už pekných pár mesiacov. Jeho členovia a sympatizanti sú tvory nielen fantastiku obľubujúce a tvorivé, ale (zväčša) aj spoločenské. Preto sa pod rôznymi, viac či menej serióznymi zámienkami stretávajú, a to nielen v Bratislave a blízkom okolí, ako sa možno zdá. Jedno z tých mimobratislavských stretnutí sa konalo v sobotu 28. decembra 2002 v meste Humenné.
. . . Viac
 
 

Stretnutie Spoločenstva Tolkiena
na východe

Autor: Branislav "Erkenbrand" Skrečko, Pridané: 16. 11. 2002, 00:00

No, takže všetko sa to začalo mojím neistým telefonátom na Lothrien, či stretko naozaj bude. Po príjemnej informácii, že "áno" som sa spokojne vybral v sobotu 16.11. o 12h30m na žel. stanicu. O 13h som tam bol, presne ako vždy. Stretnutie malo byť pred istým kvetinárstvom, ale kedže pred ním nebol nik (ani len predavačka), tak som usúdil, že lepšie by bolo ísť dnu. Tam som na moje potešenie stretol konečne jednu známu osobu, Lothrien Greenleaf. Tá však mala rovnaké informácie o ostatných ako ja - "neisté".
. . . Viac
 
 

5. stretnutie Spoločenstva Tolkiena
...nevydarený Shadowrun?...

Autor: Katarína "Crankia" Jurdáková, Pridané: 23. 11. 2002, 00:00

23. novembra roku pána 2002 sa po miernom organizačnom chaose konalo piate „veľké“ stretnutie Spoločenstva Tolkien.
Čas stretnutia bol po menších nejasnostiach určený na hodinu dvanástu, miestom na schod druhý v dvorane verejnej s hromovým hlasom z nebies (tak raz ktosi pomenoval hlavnú stanicu).
. . . Viac
 
 

Správa z PegasConu 2002
vstupné platili aj organizátori

Autor: Manwe Sulimo, Pridané: 09. 11. 2002, 00:00

Píše sa 9. deň mesiaca november, roku pána 2002. Krásne sobotné ráno a Nostradamus už o 5 hodine rannej stáva, aby sa vydal smerom do Prešova, kde sa to všetko má konať. Ďalšie dve niemenej podstatné postavy tohto príbehu sa práve prevaľujú v posteli a kto vie načo práve myslia. Blíži sa 7 hodina a Manwe and Cirdan sa zobudzajú a pekne pomaly raňajkujú, zatiaľ čo chudák Nostradamus cestuje v krásnom vláčiku.
. . . Viac
 
 

4. Stretnutie Spoločenstva Tolkiena
ShadowRun - tenkrát poprvé

Autor: Katarína "Crankia" Jurdáková, Pridané: 26. 10. 2002, 00:00

Ako už všetci viete , 26. októbra sa uskutočnilo 4. veľké stretko spoločenstva Tolkien. Stretnúť sme sa mali o 10 00 hod , na druhom schode v hale na Hlavnej stanici. Moja „maličkosť” ako vždy meškala, takže keď som prišla, hala bola takmer prázdna a na druhom schode ani hobitia noha. Trocha bokom ale už bol zoskupený podozrivý hlúčik ľudí. Nevidela som tam síce nikoho mne známeho, ale odvážne som sa spýtala, či som správne. Samozrejme, že som bola, veď kto iný ako tolkienista (Shadow) bude o desiatej na stanici s dreveným mečíkom trčiacim z batohu?
. . . Viac
 
 

Stretnutie Spoločenstva Tolkiena nr. 2
ako to prebiehalo?

Autor: Guinevera, Pridané: 13. 07. 2002, 00:00

Je to tak. Dňa 13. júla 2002 sa konalo druhé veľké stretnutie členov Spoločenstva Tolkiena. Uskutočnilo sa, podobne ako minule, na Železnej Studničke. Stretnúť sme sa mali o 10.00 hod na lavičkách pred Hlavnou stanicou, aj keď druhý schod v hlavnej hale sa mi páčil viac. Po chvíľke blúdenia po stanici sa mi podarilo stretnúť Redhawka, Elen a Elfinku. Neskôr sa k nám pridali Shadow, Manwe, Sir Borisss a dvaja nečlenovia Ľuboš a Janka. Celkovo sa teda stretka zúčastnilo deväť ľudí. Považujem to za úspech, keďže minule nás bolo len sedem. Ako vidieť neprišiel žiadny zástupca temnej strany, (ja a Elfinka sa hlásime k dobru a ostatní zostali neutrálni), a neobťažoval sa prísť ani nikto z vedenia.
. . . Viac
 
 

Spoločenstvo Tolkiena na stretku
čo sa dialo?

Autor: Tomáš "Frey" Mašek, Pridané: 08. 06. 2002, 00:00

Dlho plánované stretnutie S.T. sa nakoniec naozaj uskutočnilo! Ba dokonca sa uskutočnilo na mieste, ktoré sme pôvodne plánovali - napriek tomu, že podľa počasia, ktore v Bratislave deň pred stretkom panovalo, to tak nevyzeralo.Depresova ´maličkosť´ v rúchu :)
. . . Viac
 
 
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: