Spoločenstvo Tolkiena na stretku
čo sa dialo?

Autor: Tomáš "Frey" Mašek, Pridané: 08. 06. 2002, 00:00

Dlho plánované stretnutie S.T. sa nakoniec naozaj uskutočnilo! Ba dokonca sa uskutočnilo na mieste, ktoré sme pôvodne plánovali - napriek tomu, že podľa počasia, ktore v Bratislave deň pred stretkom panovalo, to tak nevyzeralo.Depresova ´maličkosť´ v rúchu :)
Keď som, po obvyklom meškaní, dorazil do hlavnej haly Hlavnej stanice na druhý schod, čo bolo oficiálnym miestom stretnutia nezbadal som žiadne davy Frodov, Gandalfov a Sarumanov. Zbadal som 5 ľudí, ktorý sa hlásili k členstvu v Spoločenstve Tolkiena a jedného špióna, ktorý sa k nám prešmykol úplnou náhodou :-). Na stretku sa teda zúčastnilo 7 ľudí (+ pes a jeden lesný mužík – viď nižšie), čo je oproti počtu zaregistrovaných členov (170) chabé číslo. Ale napriek tomu bola kopa srandy, len škoda, že si Sauron nechcel dať odťať prst a doknca sme ani nemohli obetovať čistú pannu na záver stretnutia. Tak si teda pre poriadok vymenujme zúčastnených: Sauron, Depres, Guinevera, Manwe, Redhawk, DarkSoul aneb Seamon Lark (to je ten špión) no a samozrejme ja.
Tak sme teda vyrazili – smer Železná Studnička. Bol to pre niektorých (napr. pre mňa :-)) menší šok, lebo som očakával, že pôjdeme do nejakého podniku, pretože počasie tak pôvodne vyzeralo...Umelecký záber na Redhawkov sword Ale nakoniec sme sa teda dostali na Železnú Studničku, presnejšie na zastávku autobusu s názvom KAMEŇOLOM.
Tak sme sa teda pohodlne usadili v altánku, ktorý bohužiaľ nebol odolný voči primitívnym fašistickým prejavom a bol na ňom vyrytý „krásny“ hákový kríž...
Nasledovala malá vychádzka do lesa, ktorá mala čisto praktický zmysel – potrebovali sme drevo na oheň. Spolu s Depresom a DarkSoulom sme navláčili pekných pár klátikov k ohnisku a po niekoľkominútovom zápolení s mokrým drevom a papierom sa podarilo ohník zapáliť (čo sa v niektorých momentoch nepáčilo Guinevere, ktorá bola trošičku prenasledovaná dymom).
Keď už oheň kvalitne plápolal, Redhawk vytiahol svoje biele rúcho, ktoré si následne Depres obliekol, ale vzhľadom na Depresovu výšku a veľkosť rúcha to vyzeralo dosť komicky :-)). No a keď si ešte do ruky zobral broad sword – široký meč, ktorý takisto nebol robený na jeho veľkosť vzniklo z toho to, čo je na fotke. Na mne to už vyzeralo lepšie, keďže som „o niečo“ menší než Depres a rúcho malo konečne tú správnu dĺžku. No bohužiaľ celkový dobrý dojem na mne kazili červené topánky :-) – viď foto.Zárodky LARPu - zľava SAURON, Manwe, Depres
Po tejto malej módnej prehliadke sme sa zoznámili s chlapíkom, ktorý sedel pri neďalekom ohnisku a s jeho psom (fenkou) menom Alfa. Ten pán nás najprv považoval za uctievačov druidov (videl biele rúcho), neskôr sa pýtal či sme kresťania, Depresa nenápadne nazval satanistom no a jeho názory na život boli podobné názorom človeka, ktorý „sa dlho niečomu venuje až mu nakoniec z toho peepne“ (ako to krásne vyjadril Redhawk :-)).
Okrem týchto menších výstrelkov nás dosť pobavil výrokmi o démonoch s ktorými každú noc bojuje, ako ho raz posadol skřet a ako ho v minulom živote upálili, pretože bol pohan, ale on tým pohanom ostal aj v tomto živote. Každopádne bolo to vítané spestrenie dňa a Alfa je ozaj pekný hafan, veď sa jej aj ušlo najviac fotiek :-).
Záver stretnutia mal náznaky malej LARP mlátičky, ale bol to iba chvíľkový ošiaľ Manweho, Depresa a Saurona (viď foto). Sauron sa neskôr od LARP dištancoval, ale bolo vidno, že Manwe a Depres si padli do oka a na spečatenie svojho „padnutia si do Oka“ spravili odtlačky do chodníka slávy (respektíve trošky čerstvého betónu vyliateho na ceste).
Moja maličkosť v rúchu. Naľavo Redhawk, napravo Sauron Nakoniec som sa išiel umyť do potoka, voda bola síce mierne kalná, ale keďže náš lesný mužík si v nej varí polievky zo slimákov a dokonca ju aj pije, povedal som si, že poslúži aj mne.
O 21:01 sme nasadli do autobusu a po mierne pretekárskej jazde autobusára aj s kultúrnou vložkou miestnych ožratých návštevníkov sme dorazili na Patrónku, kde sme sa rozlúčili. Ako skončila Guinevera, neviem, ale vlak jej mal ísť až o 22:50. Snáď sa o ňu Depres, Redhawk a Sauron postarali :-).

Na úplný záver chcem len dodať, že dúfam, že na budúcom stretku sa zúčastní podstatne viac ľudí – je totiž už vymyslený program, ktorý bohužiaľ Sauron nemôže prezradiť ani mne, takže bude asi zaujímavý! :-).

VŠETKY FOTKY

Frey

 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: