Vyhodnotenie tipovacej súťaže z premiéry Hobbita 3

Autor: Eruantalon, Pridané: 24. 02. 2015, 12:57

V prvom rade sa chceme ospravedlniť, že nám vyhodnotenie tipovačky tak strašne dlho trvalo, ale spôsobili ho okolnosti, ktoré nebolo v našich silách ovplyvniť. Menovite tehotenstvo, dve kolá snehovej kalamity v Bratislave, treskúce mrazy okolo Vianoc a v neposlednom rade aj naša vrodená lenivosť.

Ale aby sme prešli k veci.

Ako si isto spomínate, pred premiérou tretieho Hobita v Nostalgii sme Vás nútili vyplniť dotazníčky s otázkami týkajúcimi sa filmu, ktorý ste v tom okamihu ešte nevideli. Zákerné, že?

Keďže sa nám vrátilo zhruba sto percent dotazníkov, ktoré sme Vám rozdali, nemohlo to byť zas až také ťažké.

A aby sme Vám pripomenuli film, v prvej časti tohto článku si zrekapitulujeme otázky spolu s odpoveďami:

 1. Koľko tvorov zabije Bilbo?
  Odpoveď: Štyroch. Ak si spomínate, v jednej scéne Bilbo ohadzoval orkov kameňmi. Áno, v reále by to určite nestačilo, ale film je film, už sa nedvihli. Aspoň my sme nevideli, žeby sa dvihli.

 2. Pobozká Tauriel Filiho?
  Odpoveď: Nie. Prečo by ho bozkávala, veď Fili bol brat jej lásky.

 3. Pobozká Legolas Tauriel?
  Odpoveď: Tiež nie. Aj keď podaktorí im celkom držali palce.

 4. Odpustí Thorin Thranduilovi?
  Odpoveď: Nie. Thorin stihol umrieť ešte skôr ako skončila bitka a bol by vôbec čas na odpúšťanie. Ale aj keby sa dožil konca bitky, tak by to asi nepomohlo, keďže filmový Thranduil bol pekná mrcha.

 5. Na koľký pokus zabije Bard Smauga?
  Odpoveď: Na štvrtý. Vo filme bolo vidieť tri výstrely klasickými šípmi a následne štvrtý výstrel, ktorý si isto pamätáte. Rovnako ako všetci bojovníci za právo detí nebyť používané ako podstavec na streľbu po drakoch.

 6. Koľkokrát bude Legolas na niečom (niekom) surfovať?
  Odpoveď: Vkladali sme veľké nádeje do tvorcov filmu, ale nedočkali sme sa. Teda, dočkali sme sa niekoľkých výkonov popierajúcich fyziku aj zdravý rozum, ale nič z toho nebolo surfovanie. Takže nula.

 7. Bude Legolas surfovať aj na Smaugovi?
  Odpoveď: Nie. Sme celkom prekvapení, že si Legolas nechal ujsť skoro celú bitku v jazernom meste. Kde sa vlastne flákal?

 8. Dodrží Peter Jackson tri smrti v Thorinovej družine?
  Odpoveď: Áno. Znie to skoro neuveriteľne, ale v tomto ohľade sa presne držal knihy a nechal umrieť ako Thorina, tak aj Filiho a Kiliho. Česť ich pamiatke.

 9. Dostanú aj orly časť pokladu?
  Odpoveď: Nie. Aspoň v kinoverzii. Uvidíme, či im niečo nekvapne v director's cut-e.

 10. Budú Bilbovi odcudzené strieborné lyžičky?
  Odpoveď: No, po dlhých úvahách nad touto otázkou, sme sa nakoniec zhodli, že lyžičky ukradnuté boli. To, že sa mu Beladonnu podarilo prichytiť pri čine na veci nič nemení.Takže áno.

Takže to by bolo. A teraz poďme k výhercom.

Tramtaradá!

Najlepším tipovačom sa so šiestimi správnymi odpoveďami stáva Ginny Simonová. Získava poukážku na nákup kníh od kníhkupectva Martinus.sk. Druhé miesto s piatimi správnymi odpoveďami obsadilo jedenásť ľudí, takže musela zaúradovať pani Šťastena. Tá sa usmiala na Elenu Kremnickú, ktorá získava plagát k filmu Hobbit 3 od kina Nostalgia.

Obom výherkyniam srdečne blahoželáme, sponzorom ďakujeme a Vám ostatným prajeme všetko dobré. Nech sa Váš tieň nikdy nezmenší!

 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: