Elfovia - Posledné spojenectvo elfov a ľudí

Autor: , Pridané: 01. 01. 1970, 07:00

V roku 3429 napadol Sauron Gondor v nádeji, že mladú ríšu zničí, než bude mať plne zaistenú obranu. Isildur a jeho rodina boli nútení utiecť z Minas Ithil do Annúminasu a Sauronove vojská postupovali k Osgiliathu. Anárion mesto uhájil a dokonca vypudil nepriateľa z Ithilienu, avšak bola to len dočasná úľava.

Gil-galad a Elendil dúfali, že ani Nepriateľ nie je plne pripravený, a tak navrhli spoločný útok na Sauronovu zem: Posledné spojenectvo. Uvádza sa, že všetky bytosti okrom elfov, dokonca i zvieratá a vtáky, boli rozdelené medzi spojenca a Nepriateľa, aj keď do boja šlo len málo trpaslíkov a pravdepodobne žiadni enti. Pretože spojenci boli v ofenzíve, dva roky zhromažďovali vojská a v roku 3431 sa severné oddiely vydali na pochod. Elendil vyčkal na Amon Sulu príchod Gil-galada a Círdana a spoločne pokračovali do Imladris, kde strávili tri roky - bezpochyby plánovaním, prípravou zbraní a výcvikom. V roku 3434 zliezli Hmlisté hory a prešli po prúde Anduiny. Cestou stále priberali vojská: elfov zo Zeleného hvozdu a Lórienu, trpaslíkov z Morie a Anáriona s vojskami z Gondoru. Nakoniec bolo vojsko len o málo menšie než to, ktoré bojovalo vo Vojne hnevu.

Bitka bola vedená na kamenitej pláni Dagorlad severne od Čiernej brány Mordoru celé "dni a mesiace" a tela boli pochovávané v neskorších Mŕtvych močiaroch. Nakoniec Spojenci získali prevahu a Sauronove vojská ustúpili do Barad-dur. Pevnosť bola obliehaná sedem rokov a boli zvedené mnohé šarvátky, až bol v roku 3441 Sauron nakoniec tak stiesnený, že vyšiel von. Postavil sa svojim vyzývateľom na svahu Hory osudu, kde mal jeho prsteň najväčšiu moc. Vedľa Gil-galada stáli Círdan a Elrond a s Elendilom bol Isildur. Gil-galad i Elendil boli zabití avšak Sauron sa potkol a padol. Keď Isildur uťal z jeho ruky prst s prsteňom, Sauronov duch uletel. Potom vojská spojencov zahnali jeho otrokov na útek a jeho pevnosť zrovnali so zemou. Víťazstvo však nebolo úplné, pretože Prsteň nebol zničený.
 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: