Enti - Huorni

Autor: , Pridané: 01. 01. 1970, 07:00

Medzi najstaršie olvar, ktoré žili v Arde, patrili stromy Veľkých hvozdov, ktoré pochádzali zo semien vytvorených Yavannou vo Veku Lámp. Mnoho vekov rástli pokojne, avšak v Stredozemi prišli medzi stromy na počiatku hviezdnych vekov veľkí duchovia, ktorí sa nazývali enti, Pastieri stromov. Títo ochrancovia sa objavili, pretože do sveta vtedy prišlo i mnoho iných plemien a Yavanna sa bála, že hvozdy budú zničené. Preto enti chodili po lesoch po všetky hviezdne a slnečné veky a hovorí sa, že niektorí enti sa behom doby začali viac podobať stromom a niektoré z prastarých stromov sa pripodobnili entom a začali sa pohybovať. Naučili sa hovoriť rovnako ako enti.
V Treťom slnečnom veku však existovalo samostatné plemeno, či už to boli pôvodne enti, alebo stromy, ktoré sa volalo huorni. Huorni väčšinou stáli v najhlbšom lese ako temné stromy, nehybne, ale bdeli. Keď sa nahnevali, pohybovali sa rýchlo, zahalení tieňom, a vrhali sa na nepriateľov smrtiacou a nemilosrdnou silou.
Príbeh Vojny o Prsteň rozpráva, ako huorni s entmi kráčali smerom na Železný pás ako veľký les a ako pod vedením Fangornových entov v bitke pri Hláske vyhladili celú légiu škretov.
Boli to samozrejme neskrotní lesní duchovia zameraní na hubenie všetkých, ktorí ohrozovali lesy. Boli nebezpeční pre všetkým dvojnožcom, pokiaľ neboli pocestní chránení entmi, a zloba huornov bola právom obávaná. Huorni boli prastarí a zádumčiví a niektorí mali prehnité, čierne srdce. Jeden taký vnímajúci stromový duch obýval Staroles na brehu Opletnice. Bola to vŕba, ktorej niektorí hovorili Starček Vŕba. Staroles bol obyčajným pozostatkom najstarobylejšieho hvozdu v Stredozemi a Starček Vŕba chcel zabrániť ďalším prienikom do svojej ríše. Udržoval celý Staroles v zakliatí mocou svojej piesne a viedol všetkých pocestných k sebe, kde ich pohyblivými koreňmi a topil vo vodách Opletnice alebo ich pohlcoval puklinami svojho kmeňa a vo vnútri nemilosrdne drvil.
 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: