Istari - Modrí čarodejovia

Autor: , Pridané: 01. 01. 1970, 07:00

Osudy týchto dvoch čarodejov sú či úmyselne, či neúmyselne zahalené tajomstvom. Vie sa len to, že ich mená medzi Maiar boli Alatar a Pallando, a že boli vyslaní Oromëm - snáď preto, že on jediný poznal najlepšie z Valar východné končiny Stredozeme, pretože ich v raných časoch často navštevoval. Nie je známe, aké úlohy im boli zverené ani to, či sa im ich podarilo splniť alebo či zlyhali a stali sa služobníkmi Zla. Je totiž možné, že sa Zlu čelilo i na Východe, kde zostalo mnoho rozptýlených Avari a možno i dobre zmýšľajúcich ľudí, ale správy o týchto bojoch (resp. snahách) sa nikdy nedoniesli na Západ, aby mohli byť zaznamenané.
(V jednom liste JRRT napísal, že o "tých druhých dvoch" nič jasné nevie, pretože nemali čo dočinenia s históriou severozápadu Stredozeme. "Myslím," napísal, "že išli ako vyslanci do vzdialených krajov na Východe a na Juhu, ďaleko za hranice osídlenia Númenorejcov: ako misionári do zemí okupovaných nepriateľom. Ako sa im darilo, neviem, ale bojím sa, že zlyhali rovnako ako Saruman, aj keď bezpochyby inými spôsobmi, a mám podozrenie, že boli zakladateľmi tajných kultov a "čarodejných" tradícií, ktoré prežili Sauronov pád.")
 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: