Vyhlásenie štvrtého ročníka literárnej súťaže Sieň ohňa

Autor: slavcon.sk, Pridané: 16. 02. 2014, 22:55

Dráčik1

Spoločenstvo Tolkiena a SciFi Guide pripravujú pre svojich priaznivcov ôsmy ročník festivalu SlavCon, ktorý sa bude konať v bratislavskej Iuvente v dňoch 25.-27. apríla. Súčasťou tohto ročníku bude už po štvrtý raz aj literárna súťaž Sieň ohňa, do ktorej sa môžu zapojiť skúsení, ale aj menej ostrieľaní literárni autori.

Hlavá téma súťaže korešponduje s ústredným motívom festivalu, ktorý znie “Draci, vlci a bájne tvory”. Prijímame príspevky s voľnou interpretáciou tohto zadania, ktoré nepresiahnu viac, ako 45 000 znakov. Organizátori akceptujú príspevky v slovenčine, češtine a v angličtine. Posudzovať ich bude porota zložená z priaznivcov fantastiky, organizátorov festivalu, literárnych autorov a po prvý raz budú jej súčasťou aj zástupcovia žánrového vydavateľstva Hydra.

Diela posielajte elektronicky do 31. marca na sienohna[zavináč]tolkien.sk. Do e-mailu s príspevkom je potrebné priložiť kontaktné údaje v podobe mena a adresy. Výhercu oznámime verejnosti na festivale SlavCon, počas slávnostného galaprogramu v sobotu, 26. apríla. Bude ocenený vecnými cenami a získa aj uverejnenie poviedky na portáli Tolkien.sk, prípadne na iných literárnych portáloch, či v časopisoch (podľa následnej dohody s autorom).

Dráčik2

Prihlásené diela musia byť originálnym výtvorom autora, ktoré dosiaľ neboli nikde publikované. V prípade viacerých autorov musia byt všetci autori uvedení v sprievodných informáciach a všetci musia súhlasiť so zapojením diela do tejto súťaže. Viac informácií je dostupných na portáli festivalu, ako aj na podstránke venovanej súťaži. (link: http://slavcon.sk/literarna-sutaz-2014).

 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: