Literárna súťaž: Napíš si svojho Rogana!

Autor: www.tolkien.sk, Pridané: 20. 03. 2012, 22:35

Gorja

Čítal si Černokňažníka a myslíš si, že príbeh o Roganovi a Goryvladovi dokážeš napísať rovnako dobre, ba lepšie ako Juraj Červenák? Môžeš to skúsiť. Autor a vydavateľstvá Artis Omnis a Brokilon ti ponúkajú možnosť podieľať sa na nových knižných príbehoch o Čiernom Roganovi, ktoré začnú vychádzať na jeseň 2012.

Stačí napísať poviedku, v ktorej budú vystupovať černokňažník Rogan a jeho vlčí spoločník Goryvlad a dej sa bude odohrávať v slovanskom prostredí krátko po roku 800. Poňatie je výhradne na tebe – môže to byť temná, až hororová fantasy, viac historický príbeh alebo humornejšia verzia. Rozsah je maximálne 30 normostrán (54 000 znakov vrátane medzier). Texty môžu byť v slovenčine alebo češtine. Termín, dokedy môžeš poviedky zasielať: 30. jún 2012.

Zaslané texty si prečíta a vyhodnotí porota v zložení: Juraj Červenák, Andrea Harmanová za vydavateľstvo Artis Omnis a Robert Pilch za vydavateľstvo Brokilon. Najlepšia poviedka bude štandardne redakčne spracovaná a honorovaná (oboma vydavateľmi) a vyjde ako bonus k Červenákovmu románu Čierny Rogan: Zlato Arkony, ktorý vyjde v slovenčine i češtine na jeseň 2012. To znamená, že víťazný text si budú môcť prečítať všetci čitatelia, ktorí si kúpia Červenákovu knižnú novinku.

Ak zvíťazí poviedka napísaná v slovenskom jazyku, v českom vydaní bude uverejnená v českom preklade, a naopak (podľa uváženia vydavateľa). Porota si vyhradzuje právo na neurčenie víťaznej poviedky.

V prípade, že do súťaže príde viac poviedok vhodných na publikovanie, je tu možnosť ich uverejnenia v ďalších dieloch cyklu Čierny Rogan, prípadne v sci-fi a fantasy magazíne Pevnost. Pri dostatku kvalitných textov vydavatelia zvážia aj možnosť vydania samostatnej poviedkovej zbierky. Účastníci súťaže vyjadrujú súhlas s podmienkami súťaže a prípadným uverejnením súťažných príspevkov na webstránkach a sociálnych sieťach venovaných cyklu Černokňažník.

Súťaž je neanonymná a môžu sa jej zúčastniť začínajúci i už publikujúci autori. Poviedky zasielajte výhradne elektronickou formou (vo formáte .doc alebo .rtf) na mailovú adresu: rogan@rogan.sk.

Viac informácií o cykloch Černokňažník a Čierny Rogan, ako aj o súťaži nájdete na www.rogan.sk, www.cervenak.sk, www.artisomnis.sk a www.brokilon.cz.

Hor sa spoločne do sveta slovanských mýtov!

 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: