Gandalf

Autor: , Pridané: 01. 01. 1970, 07:00

Nemôžeš prejsť! Som služobníkom Tajného ohňa, vládcom plameňa Arnoru. Nemôžeš prejsť. Si plameň Udunu, temný oheň ti nepomôže. Vráť sa do Tieňa! Nemôžeš prejsť!


Iné mená: Icanus, Olorin. Tharkun, Šedý pútnik, Kuvik, Biely jazdec
Dátum narodenia: neznámy
Rasa: Maia
Výška: opisovaný ako dosť vysoký, no zhrbený
Dátum smrti: neznámy
Presvedčenie: dobré
Rodičia: ?
Manželka: žiadna
Dátum svadby: ---
Deti: žiadne

Výzor: Javil sa ako starec s múdrou tvárou. Dlhá šedá brada a husté obočie. Bol oblečený v šedej, no po páde v Morii bol oblečený v žiarivo bielej.

Biografia: Gandalf vstúpil do Stredozeme ako jeden z Istari a Galadriel sa javil ako najmúdrejší svojho rádu. Bol považovaný za najschopnejšieho Sauronovho súpera, proti ktorému bojoval takmer 2000 rokov. Ganadalf bol nositeľom Prsteňa Ohňa (Narya), ktorý mu dal Círdan, keď prišiel do Stredozeme. Gandalf mal vždy obzvlášť v láske hobitov, nad ktorými aj držal stráž. Keď Bilbo našiel Prsteň, Gandalf mal hneď podozrenie, že je to Jeden, no dovolil Bilbovi si ho ponechať, pretože vedel, že je silný a nevinný. Taktiež neprišiel na bezpečnejšie miesto a bál sa ho nechať si ho u seba. V roku 3001 Gandalf presvedčil Bilba, aby predal Prsteň Frodovi a čoskoro na to vyslal Froda k Hore Osudu, aby ho tam zničil. Gandalf bol jednou z najdôležitejších osôb na Elrondovej rade, pretože len on vedel celú históriu o Sauronovi a Prsteni. Keď padol v Morii počas boja s balrogom, bol vrátený späť do Stredozeme ako Gandalf Biely, aby dokončil svoje poslanie. Okrem toho, že vybral Froda za Nositeľa, urobil ešte mnoho iných významných krokov, ako napr. vyslobodenie kráľa Théodena spod zlých kúziel Sarumana a Červivca; porazenie Sarumana (tak sa stal hlavou Bielej rady) atď. Po Vojne o Prsteň Gandalf odplával na Západ zo Šedých prístavov. Povráva sa, že si zobral aj svojho verného koňa Tieňovlasa. 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: