Smelmír Brandylen

Autor: , Pridané: 01. 01. 1970, 07:00

"Nechcem zostať - nechcem byť spomenutý vo všetkých piesňach a rozprávaniach len ako ten, ktorého stále niekde nechávali."


Iné mená: Smíšek, Smelmír Úžasný, Holdwine, Majster Holbytla, Majster Perian
Dátum narodenia: 2982 t.v.
Rasa: hobit
Výška: okolo 3 ½ stopy, po Vojne o Prsteň asi 4 ½
Dátum smrti: 67 š.v.
Presvedčenie: dobré
Rodičia: Saradoc Brandylen a Esmeralda Bralová
Manželka: Estela Bolgerová
Dátum svadby: 14 š.v.
Deti: žiadne

Výzor: Husté kučeravé hnedé vlasy; Pipin a Smíšek boli najvyššími hobitmi (vďaka elfským lektvarom).

Biografia: Smíšek bol vždy blízkym priateľom Froda Pytlíka. Spolu s Pipinom a Samom vysliedili, že sa Frodo chystá odísť z Kraja, a tak sa k nemu neočakávane pripojili na jeho ceste do Roklinky. Po príhode do Roklinky bol Smíšek vybraný za člena Spoločenstva, aj keď bol Elrond proti tomu. Gandalf to obhájil tým, že vernosť pravých priateľov môže byť niekedy lepšia ako sila bojovníkov. Smíšek so Spoločenstvom došiel až do Parth Galenu, kde bol spolu s Pipinom chytený škretmi. Obom sa podarilo ujsť do Fangornovho lesa, kým škreti bojovali s Rohirrimami. Tam stretli Stromobrada a zohrali veľkú úlohu v zburcovaní entov, ktorí potom zničili Isengard. Bolo to práve v Isengarde, kde sa Smíšek stretol s kráľom Théodenom, načo vstúpil do jeho služieb. Odišiel s Dernhelmom a Théodenovou armádou do Gondoru. Statočne bojoval v Bitke na Pelennorských poliach a pomohol pomstiť Thédenovu smrť. Vďaka nemu sa Éowyn podarilo zabiť Pána nazgulov. Smíška takmer zabil čierny dych, no Aragorn ho uzdravil. Po Vojne o Prsteň sa Smíšek stal rytierom Rohanu a kedykoľvek sa vrátil, boli mu preukázané úcty. Nakoniec išiel domov do Kraja, kde sa stal jednou z vedúcich síl podieľajúcich sa na jeho vyčistení. Po smrti jeho otca sa Smíšek stal starostom a bol známy ako Smelmír Úžasný.
 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: