Samved Krepelka

Autor: , Pridané: 01. 01. 1970, 07:00

"Divím sa, do akého dobrodružstva sme sa to dostali."


Iné mená: Záhradník
Dátum narodenia: 2980 t.v.
Rasa: hobit
Výška: 3-4 stopy
Dátum smrti: neznámy
Presvedčenie: dobré
Rodičia: Kmotor Krepelka a Zvonička Dobrotková
Manželka: Ruženka Chalúpková
Dátum svadby: 3019 t.v.
Deti: Elanor, Frodo, Pipin, Bilbo, Zlatobrčka, Kmotor, Smíšek, Tom, Drozdík (Robin), Ruženka, Margarétka, Prvosienka a Ruby

Výzor: Nízky, s hustými hnedými kučeravými vlasmi, zahnednutné ruky od záhradníčenia.

Biografia: Samved bol najmladší syn Kmotra Krepelku. Viedol úplne obyčajný život až do príhody s Prsteňom. Sam bol úplne zbláznený do elfov a sčasti preto (a sčasti lebo načúval) bol vybraný Gandalfom, aby sprevádzal Froda do Roklinky. Elrond ho tam vybral za člena Spoločenstva Prsteňa. Počas výpravy Sam mnohokrát preukázal svoju vernosť a bez neho by poslanie určite stroskotalo. Po Glumovej zrade a po Frodovom otrávení Odulou, vzal si Sam Prsteň mysliac si, že Frodo je mŕtvy, aby ho zničil sám. Samved odolal moci Prsteňa, no zistil, že je preňho príliš ťažký. Samved takmer dovliekol Froda k Puklinám Osudu, aby mohol byť Prsteň zničený. Po Vojne o Prsteň sa stal 7-krát starostom Michelovej Úžľabiny. Vzal si Ruženku Chalúpkovú a mal s ňou 13 detí. Po jej smrti v roku 82 š.v. odišiel na Západ ako posledný z tých, ktorý niesli Prsteň.

 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: