Frodo Pytlík

Autor: , Pridané: 01. 01. 1970, 07:00

"Ja ponesiem Prsteň, aj keď nepoznám cestu."


Iné mená: Ten, čo nesie Prsteň; Nositeľ Prsteňa
Dátum narodenia: 22. september 2968 t.v.
Rasa: hobit
Výška: 3-4 stopy
Dátum smrti: neznámy
Presvedčenie: dobré
Rodičia: Drogo Pytlík a Primula Brandylenová
Manželka: žiadna
Dátum svadby: žiadny
Deti: žiadne

Výzor: Podľa hobitích mier bol Frodo stredne vysoký a mal husté hnedé kučeravé vlasy. Nebol tak tučný ako väčšina hobitov. Vďaka premiešanej krvi mal svetlejšiu pleť ako ostatní Chlponožci.

Biografia: Frodo bol jediným synom Droga Pytlíka a Primuly Brandylenovej. Obaja rodičia sa utopili v roku 2980, a tak si ho adoptoval jeho bratranec Bilbo Pytlík – bohatý starý mládenec. Na Bilbove 111-te a Frodove 33-tie narodeniny Bilbo odišiel z Kraja a odkázal Frodovi všetok svoj majetok vrátane Dna Pytle. V roku 3018 musel Frodo opustiť Kraj. Prenasledovaný Sauronovými služobníkmi sa vydal pod menom Podhorský do Roklinky. Na tejto ceste utŕžil takmer smrteľné zranenie morgulským nožom. V Roklinke sa rozhodol, že odnesie Prsteň do Mordoru. Osem spoločníkov bolo vybraných, aby mu pomohli na jeho ceste. Prežil mnoho dobrodružstiev spolu s aj bez Spoločenstva, kým konečne došiel k Puklinám Osudu, kde sa v rozhodujúcom okamihu rozhodol ponechať si Prsteň. Napadol ho však Glum, ktorý mu odhryzol prst aj s Prsteňom a v opojení radosťou spadol do ohňa a zničil tak seba aj Jeden. Po Vojne o Prsteň bol Frodo na chvíľu starostom Michelovej Úžľabiny, no vyčerpaný a poznamenaný viacerými zraneniami odplával za more spolu s ostatnými, čo niesli Prstene Moci.
 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: