Kraken

Autor: , Pridané: 01. 01. 1970, 07:00

Podľa najstarších povestí vypestoval Melkor, najväčšia zlá moc, v dobe Temna, než Varda rozjasnila hviezdy, vo svojom kráľovstve Utumno v Stredozemi mnohé strašné tvory, pre ktoré nie sú mená. V nasledujúcich dobách boli tieto tvory pre tých, ktorí pokojne žili v svete, metlou na súši i v temných vodách.

Niektoré z týchto Melkorových bytostí prežili búrky hlboko pod priepastnými moriami v prastarom nerušenom spánku bez snov až do Tretieho veku. Červená kniha Západní marky rozpráva, že keď bol v trpaslíčom kráľovstve Moria vypustený ohnivý balrog, z temných vôd pod veľkými horami vyšla i iná bytosť. Bol to veľký kraken s mnohými chápadlami, obalený svetielkujúcim slizom. Zelenkasto žiaril a z bachratého tela sa tiahol atramentový zápach. Ležal v čierne vode pod horami ako klbko hadov. Časom prenikol do čistej vody riečky Sirannon, ktorá vytekala zo Západnej brány Morie. Tam vybudoval v riečisku veľkú hrádzu a vytvoril si čiernu ohavnú a stojatú tôňu. Kraken bol strážcom Západnej brány a nikto neprešiel bez napadnutia. Preto bol v Knihe Mazarbul nazvaný Pozorovateľ vo vode.
 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: