Okrídlení tvorovia

Autor: , Pridané: 01. 01. 1970, 07:00

Vraví sa, že v dobe Vojny o Prsteň nosili nemŕtvych duchov nazývaných nazgûlovia okrídlené tvory. Títo tvorovia, ktorí mali vtáčí zobák a pazúry, hadí krk a netopierie krídla, boli rýchlejší než vietor. Hovorí sa, že boli živení škretím mäsom a prerástli všetky ostatné okrídlené tvory Tretieho veku. Aj keď však boli okrídlené tvory čierne a zlé, neboli nemŕtve a prízračné ako ich páni; boli to naopak živí tvorovia ako draci, ale ešte starobylejší. Vypestoval ich Melkor v tieňoch vo Veku Lámp, kedy z jám Utumna vyšli Kraken a Had.

Aj napriek tomu, že boli starodávne a v službe Sauronovi za Vojny o Prsteň silné a strašné, ich časy v Stredozemi skončili. Jedného okrídleného tvora zabil šípom elf Legolas a druhú mečom štítonoska Éowyn, ostatné zahynuli v ohni, ktorý v poslednom roku Tretieho veku spálil Mordor.
 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: