Skurut-hai

Autor: , Pridané: 01. 01. 1970, 07:00

V roku 2475 T.V. vyšla z Mordoru nová odroda škretov. Mali čiernu kožu, čiernu krv, rysie oči, boli skoro rovnako vysokí ako muži a nebáli sa svetla. Skurut-hai mali väčšiu silu a výdrž než obyčajní škreti a v bitke boli strašnejší. Nosili čierne brnenie a čiernu zbroj, vládli dlhými mečmi a kopiami a na štíte nosili Červené oko Mordoru.

Ako sa splodenie menších škretov počítalo medzi najväčšie zločiny Melkorove, počítalo sa vypestovanie skurut-hai medzi najstrašnejšie činy Sauronove. Nevie sa, akým spôsobom ich vypestoval, ale dobre sa hodili na jeho zlé zámery. Množili sa, rozchádzali sa medzi menšími škretmi a často sa stávali ich veliteľmi, alebo si vytvárali vlastné oddiely, pretože skurut-hai boli pyšní na svoju zdatnosť v boji a menšími Sauronovými sluhami pohŕdali.

Keď sa množstvo skurut-hai nečakane vrhlo na Gondorských kopiami a mečom, hnali mužov pred sebou, dobyli Osgiliath, zapálili ho fakľami a zborili kamenný most. Tak skurut-hai spustošili najväčšie gondorské mesto.

To však bol len počiatok diela skurut-hai, pretože Temné mocnosti si týchto veľkých škretov cenili a oni sa vrhali do zlých činov s veľkou vášňou. Počas celej Vojny o Prsteň boli skurut-hai medzi vojskami, ktoré vychádzala z Morgulu a Mordoru, a pod velením Bielej ruky ich veľa prišlo zo Železného pásu do bitky pri Hlásnej citadele. Avšak na konci vojny, keď padol Mordor, boli skurut-hai ako slama v ohni. Keď bol totiž Sauron preč, blúdili s menšími škretmi a inou zlou háveďou bez pána, dávali sa zabíjať alebo zaháňať do úkrytov v hlbokých jaskyniach a tam sa mohli jedine navzájom požrať alebo zomrieť.
 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: