Rozhlasová hra Pán prsteňov (2001 - 2003)

Autor: Dagmar "Ramgad" Ďurechová, Pridané: 09. 01. 2011, 21:06

Prsteň

Mnoho rokov uplynulo odvtedy, čo v našich rádiách prvýkrát zaznela rozhlasová hra Pán prsteňov. Úspešná dramatizácia najznámejšieho diela J. R. R. Tolkiena si získala veľa fanúšikov nielen na Slovensku, ale aj v Českej republike.

Bolo to po prvý raz, čo sa na takomto projekte spojil verejnoprávny Slovenský rozhlas v koprodukcii so súkromným Rádiom Twist (dnes Rádio Viva). Výsledkom bola osemnásťdielná dramatizácia, ktorá dovtedy nemala na Slovensku obdoby. Zároveň to bola prvá neanglická rozhlasová adaptácia Pána prsteňov vo svete. Na jej tvorbe sa podieľali najznámejší slovenskí herci. Režisér Jaro Rihák nahrával každého herca samostatne, čo jednak vylúčilo časové kolízie jednotlivých predstaviteľov a jednak každému umožnilo vžiť sa do svojej role naplno, bez toho, aby bol ovplyvnený svojim hereckým partnerom.


. . . Viac
 
 

Pán Prsteňov (rozhlasová hra)

Autor: neznámy (TFM?), Pridané: 05. 11. 2006, 16:01

Určite ste tesne pred Vianocami roku 2001 stihli zaregistrovať na rádiu TWIST, prípadne na Slovenskom Rozhlase zaujímavú rozhlasovú verziu Pána Prsteňov. Bola to svetová premiéra rozhlasovej dramatizácie, ktorú zorganizoval Slovenský rozhlas v koprodukcii s rádiom TWIST. Už v susedných Čechách sa táto nahrávka stala tak populárnou, že ľudia si medzi sebou vymieňajú a predávajú ilegálne nahrávky tejto dramatizácie. Pre poriadok, tu je obsadenie:
. . . Viac
 
 
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: