Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky


Sídlo: Zálužická 101/13, 821 01 Bratislava 2
Právna forma: Občianske združenie
IČO: 30803748
DIČ: 2022337427
IBAN: SK2583300000002600499318 (Fio banka)
Bankové spojenie pre platby v CZK v ČR: 2600499318/2010
BIC kód/SWIFT: FIOZSKBAXXX


Biela rada

(výkonný a reprezentatívny orgán ST)

Hlava Bielej rady (štatutárny zástupca): Ján Bakoš
Herold pre západné Slovensko: Daniela Bodišová
Strážca pokladu (Pokladník): Dagmar Caganová

Senát

(najvyšší orgán ST)

Senát má momentálne 10 členov.

OZ Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky (ďalej len ST) je združenie fanúšikov zaoberajúcich sa fantastikou a predovšetkým témou diel pána profesora J.R.R. Tolkiena.

ST vzniklo 1. mája 2002. Odvtedy prešlo niekoľkými zmenami, najvýznamnejšou z nich bolo registrovanie na občianske združenie 11. februára 2004.

Našou prvoradou snahou je združovať ľudí, ktorých Tolkienove diela zaujali rovnako vášnivo ako nás a majú záujem stretávať sa, či komunikovať s rovnakou krvnou skupinou. (V kruhu nášho druhu hovoríme takýmto ľuďom „Tolkien pozitívni“).

Ďalšou našou snahou je zveľaďovanie mena profesora Tolkiena, šírenie myšlienok a posolstiev jeho diela, ale tak isto osobne prispievať k doplňovaniu informácii, ktoré by pomohli zodpovedať niektoré nejasné otázky. V rámci zbierania týchto informácii ST spolupracuje s inými záujmovými skupinami či jednotlivcami (autormi, prekladateľmi, teoretikmi, výtvarníkmi) zo Slovenska aj zo zahraničia.

ST tiež vyhlasuje autorské súťaže na Tolkienovskú tému, či už sa jedná o kreslenie alebo písanie, a následne propaguje najlepších autorov, aj prostredníctvom fanzinu Athelas.

Okrem týchto aktivít sa ST aktívne podieľa na tvorbe rôznych verejných stretnutí (conov) pre ľudí zaoberajúcich sa fantastikou, organizuje takéto stretnutia a podporuje myšlienku týchto stretnutí svojou účasťou.

Do tejto kategórie patrí nepochybne festival SlavCon, ktorý je akousi vlajkovou loďou nášho združenia.

Za desať rokov svojej existencie prispelo ST k rozvoju fantastiky na Slovensku. Okrem už spomínaného SlavConu vydalo ST šestnásť čísel nepravidelného fanzinu Athelas, značnou mierou dopomohlo k vzniku portálu www.slad.sk a niekoľkých ďalších webov. Jeho členovia sa aktívne zapojili do programu deviatich rôznych conov a stretnutí v štyroch krajinách Európy. Jazyková odnož ST s názvom Lambi Eldaron preložila (zatiaľ) časť elfskej učebnice.

No a nakoniec sa ST snaží svojim členom poskytnúť jedinečnosť a kúzlo, ktoré určite pocítili pri čítaní Tolkienových kníh, a to tým, že pre nich organizuje rôzne stretnutia so zaujímavými ľuďmi, oslavy, hry, výlety, vedomostné kvízy, ankety atď.

Zrátané a podčiarknuté, TOTO je naša Stredozem.

Stanovy


 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: