Elfovia - Rozmiestnenie utečencov v d.v.

Autor: , Pridané: 01. 01. 1970, 07:00

Počas skazy Severných zemí utiekli a prežili mnohí - dobrí i zlí. Služobníci Angbandu utekali na Východ, zatiaľ čo obyvatelia z juhu buď odplávali na západ, alebo sa presťahovali do Lindonu a ďalej. Na konci veku zostali dve koncentrácie elfov: na ostrove Balar panovali Gil-galad a Círdan väčšine ľudu, ktorý zostal z Falasu, Nargothrondu, Gondolinu a Doriathu. Niektorí zostali v Ossiriandu a na Západných ostrovoch: boli to hlavne Zelení elfovia, Sindar z Doriathu a niektorí Noldor, ktorí nasledovali Fëanorových synov. Hŕstka tých, ktorí dbali na výzvu Eönwëho, možno rýchlo postavili lode a vyplávali z Balaru, než sa potopil, zatiaľ čo ostatní urobili to isté potom, čo boli zahnaní stúpajúcou vodou ďalej do vnútrozemia. Väčšina Noldor a mnohí Sindar sa rozhodli vydať na Západ a odplávali behom prvého roku Druhého veku. Na Tol Eressëi vybudovali nové mesto Avallónë, ktoré neskôr zostalo prístavom pre tých, ktorí sa plavili zo Stredozeme na Západ.

Mnohí Sindar odchádzali až do roku 1600 na východ, kde sa pripojili k lesným elfom roztrúseným v lesnatých krajoch. Najslávnejší z nich bol Thranduil, ktorý žil pravdepodobne predtým v Doriathu, lebo jeho sídlo vo Veľkom zelenom hvozde bolo veľmi podobné tamojším. Noldor, ktorí zostali na Bližšom brehu, sa odsťahovali do zeme západne od Ered Luin. Kedysi bývala známa ako Lindon, a tak keď more v mieste rieky Ascaru prelomilo hory a vytvorilo Lhunský záliv, vzniknuté časti dostali nové mená. Gil-galad panoval vo Forlindonu, "Severnom Lindone", Círdan sídlil v Harlindonu, "Južnom Lindone". Na východnom konci zálivu bol vybudovaný Mithlond, "Šedé prístavy", ktorý bol ako prístav najdôležitejší. Ďalej na západ však boli dobré kotvištia vo Forlonde a Harlonde. S Gil-galadom (synom Fingonovým) býval Elrond Polelf (syn Eärendilov). U Círdana žili Celeborn a Galadriel, dokýd v neznámej dobe neodišli na východ do Lothlórienu. V Lindone prebýval nejaký čas i Celebrimbor (syn Curufinov). Neskôr prešiel s mnohými Noldor do Eriadoru. V roku 750 dospeli do Eregionu (Cesmínie) a postavili Ost-in-Edhil.
 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: