Enti - Info o niektorých entoch

Autor: , Pridané: 01. 01. 1970, 07:00

Bregalad
"Rýchlolúč"; ent, ktorý bol medzi svojím ľuďom preslávený svojou "prenáhlenosťou" od chvíle, čo jednému staršiemu entovi povedal áno, skôr než dokončil otázku. Preto sa i behom entského zrazu rýchlo rozhodol a po zbytok doby robil spoločnosť hobitom Smíškovi a Pipinovi.
Mal svoj entí dom neďaleko miesta entského zrazu, čo bolo krásne zelené miesto plné stromov na úpätí Hmlistých hôr. Bol vysoký a vyzeral ako jeden z mladších entov; na pažiach a nohách mal hladkú svietivú kožu, pery mal červené a vlasy šedozelené. Vedel sa ohýbať a pohybovať ako štíhly strom vo vetre. Jeho hlas bol síce zvučný, ale vyšší a jasnejší než Stromobradov.
Rýchlolúč pôvodne patril do Kôrošovho rodu a doma mával jarabiny, ktoré miloval zo všetkých stromov najviac, a tiež spev a štebotanie vtákov, ktorí prilietali zobať ich plody. Jedného dňa však prišli škreti a vyťali jeho obľúbené stromy, ktoré korenili, keď bol sám ešte entiatko, a sadili ich enti, ktorí chceli potešiť svoje entky.
Pri útoku na Železný pás uvidel samotného Sarumana a rozbehol sa za ním k veži. Bol by ho býval zahrdúsil, ale Saruman len o vlások stihol vkĺznuť do veže, ktorej steny ani sila entov nedokázala rozbiť. Po rozbití Železného pásu strážil spolu s ďalšími entmi Sarumana vo veži Orthanc, aby nemohol utiecť.

Bukvo
Vysoký pekný ent, ktorého pri obliehaní Železného pásu zasiahla sprcha nejakého tekutého ohňa. Vzbĺkol ako fakľa, čo malo za následok, že ostatní enti "zdivočeli" a zrovnali celý Železný pás, okrom Orthancu, so zemou.

entie panny
Entky, viď. Príchod entov.

Enyd
Jedno z elfských pomenovaní entov.

Fimbrethil
"Útla breza", tiež nazývaná Prútik. Entka - milá Fangorna Stromobrada - odišla do Hnedých zemí a potom neznáme kam.

Finglas
"Listovlas", ent, ktorý začal byť ospalý a dalo by sa povedať, že zostromovatel: zvykol si celé leto postávať o samote a napoly driemať niekde na lúke, až po kolená v tráve. Celý obrástol listnatými vlasmi. V zime sa budieval. Nakoniec ale bol tak ospalý, že už ani vtedy nechodil.

Fladrif
"Kôroš", ent, ktorý žil na horských svahoch západne od Železného pásu. Zranili ho tam škreti a veľa z jeho ľudu a jeho pastierov stromov boli povraždený a zničený. Odišiel na vysočinu medzi svoje najmilšie brezy a už nechcel zostúpiť.

lesní démoni
Viď. Huorni.

Onod/Onodrim
Meno, ktorým nazývali elfovia entov.

Stromobrad
Viď. Fangorn.

 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: