Report z CassConu 2003
ako Tolkienisti k Trekistom prišli

Autor: Manwe Sulimo, Pridané: 05. 05. 2003, 00:00

Všetko sa to začalo ako nevinný návrh Cirdana, aby sme šli na Casscon. Tu Manwe organizátorom napísal, čo a ako a všetko bolo dohodnuté. Casscon sa teda úspešne začal 2. mája roku Pána 2003.

Ako správni Tolkienisti, prišli sme naň až 3. mája. V tento deň sa uskutočnila aj prednáška Spoločenstva Tolkiena (ST), ale o tom neskôr. Bolo krásne ráno, keď sme sa stretli na SAD KE. Bol tam už Cirdan, Erkenbrand a člen nečlen zvaný Grinch :). Márne sme čakali na Lothrien, ktorá mala hlavnú úlohu v scénke Návrat Kráľa. Asi o polhodinu, keď sme konečne dorazili na miesto Erken sa takmer okamžite zapojil do podvratných štruktúr a odišiel hrať Dračák. My ostatní sme sa rozhodli odísť na Trek Palubu a vypočuť si niečo o Treku. To sme ešte netušili čo sa tam bude diať. Medzitým som sa zoznámil s Orianou, Krtkom no chýbal Prezident. Teda Šimon. Prednášky o Treku sa niesli vo veľmi dobrej atmosfére pre plénum, menej pre prednašajúcich. Žiaľ to treba zažiť, opísať sa nedá. Pre priblíženie: akonáhle prednašajúci niečo povedal, z pléna sa ozvala neaká hláška a všetci sa hneď uchechtávali. Manwe počas prednášok kecal z Orianou, ktorá bola jedna z organizátorov a preberal všetko možné. Keďže samotná prednáška o LOTR sa konala až o 18 tak sme sa zúčastnili aj na prednáškach o StarGate, B5 a Technomage. Najzaujímavejšia bola prednáška Socializmus v Treku, kde plénum prednášajúceho znieslo pod čiernu zem. Okolo témy sa rozvírila bujará diskusia, ktorá skončili pri Matrixe. Po tejto prednáške sa konala prednáška o TechnoMages a neskôr sa pustil film Babylon 5: Legend of Rangers. Film bol naozaj dobrý. Veľmi zaujímava tam bola postava G´kare a nového kapitána Rangerov. Celý film bol ako dobrá komédia, žial iba pre tých, ktorý poznali B5 už predtým, pretože narážky vo filme sa týkali aj predchádzajúcich dielov. Škoda len, že sme nemohli dopozerať tento film, pretože sa už priblížila hodina H a museli sme sa odobrať na vlastnú prednášku. Ako správne predpokladáte mali sme nabité (pokiaľ sa za nabité považuje 7 ľudí). Celá prednáška sa najprv niesla v duchu rozhlasových hier, neskôr anglických kreslených filmov a potom amerických výplodov ducha. Zaujímavé na celej prednáške bolo hádam to, že ostatní členovia, ktorým sa samozrejme nechcelo nič robiť len podpichovali Manweho, aby hovoril čo najviac. V samotnom závere sa rozpútala diskusia okolo nejasností v diele JRRT a okolo premien Stredozeme. Nakoniec členovia JRRT zahrali scénku pre asi 3 ľudí a to Šimona, Krtka a Orianu. Teda pre organizátorov. A takto sa to potom ukončilo. Celá prednáška trvala niečo akolo 2 hodín, čo sa dá považovať za dostatočný výkon Manweho. Po tomto heroickom výkone všetkých členov Spoločenstva sa pomaly, ale isto Con končil a my sme sa odobrali domov. Ako prvý nás opustil Erken, a neskôr sme opustili Grincha, ktorý bol vynikajúci Trpaslík. Takto skončilo naše ďalšie vystúpenie pred publikom a samozrejme sa už tešíme na Istrocon, kde by sme sa znova mali stretnúť s Trek-istami.

FOTKY Z CASSCONU

Created by Manwe Sulimo

 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: