Pozývame vás na SlavCon 2018

Autor: SlavCon.sk, Pridané: 19. 04. 2018, 15:21

SlavCon je festival fantasy, scifi, histórie, popkultúry a hier, ktorý sa uskutoční 4. - 6. mája v priestoroch DK Dúbravka. V niekoľkých súbežných líniách ponúka návštevníkom prednášky na ich obľúbené témy, ale aj interaktívnejšie formy programu, ako sú workshopy, súťaže, diskusie, celofestivalová hra Víkend na Rokforte či herňa spoločenských hier.

Dvanásty ročník sa nesie v znamení témy "Na vlnách a pod vlnami", vypočuť si preto môžete rozprávanie Františky Vrbenskej o pirátoch európskych vôd alebo sa dozvedieť niečo o úlohe vody v mytológii, komiksoch, ale aj vo svete J.R.R. Tolkiena. Na festivale sa stretnete aj so známymi spisovateľmi, ako napríklad Petrou Neomillnerovou, Jiřím Walkerom Procházkom, Ondrejom Hercom či Leonardom Medekom, ale aj s vychádzajúcimi hviezdami Martinom Hatalom a Valentínou Sedilekovou. Po desiatich rokoch sa opäť vraciame k hororovej línii, v ktorej je hlavným lákadlom Peter Konečný so svojou Nocou najsilnejších hororových filmov.

Súčasťou podujatia je aj pestrý sprievodný program pred DK Dúbravkou, ako je historický tábor a lukostrelecká strelnica, netradičný postapokaliptický tábor, tréning Metlobalu s tímom Pressburg Phantoms či workshop historického tanca. Vo večernom programe sa môžete tešiť na koncert kapely Corr a ohňovú show skupiny Dreamdancers. Viac nájdete na www.slavcon.sk/program.

Vstupenku na festival si môžete kúpiť priamo na mieste za 15€ na celé tri dni, alebo v predpredaji za 12,50€ online či v predajni Madmaxonshop na Heydukovej 5 v Bratislave až do 1. 5. 2018.

Festival SlavCon 2018 organizuje OZ Spoločenstvo Tolkiena a OZ Sci-Fi Guide v spolupráci s Mestskou časťou Bratislava - Dúbravka. Na jeho príprave sa podieľajú dobrovoľníci bez nároku na odmenu. Za finančnú pomoc ďakujeme Nadačnému fondu Telekom pri Nadácii Pontis.

 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: