Pozvánka na festival Kozmodróm 2015

Autor: SciFi Guide, Pridané: 20. 10. 2015, 07:54

AAAAA

Občianske združenie SciFi Guide pripravuje v spolupráci so Strediskom kultúry Bratislava Nové Mesto na Vajnorskej ulici už siedmy ročník festivalu vedeckej fantastiky s názvom Kozmodróm. Podujatie sa uskutoční 24. októbra v priestoroch SK Vajnorská.

Hlavnou líniou Kozmodrómu 2015 je pásmo deviatich prednášok, ktoré sa budú konať v hlavnej sále. Prispeli doň profesionálni prednášajúci, ako aj nadšenci z radu fanúšikov. Leitmotívom pásma budú „hviezdne návraty“ a preto sa mnoho príspevkov bude zaoberať touto témou. Návštevníci si budú môcť vypočuť prednášky o návratoch sci-fi seriálov, či filmov, o novej verzii legendárnych Aktov-X a keďže fanúšikov čaká na konci roka aj premiéra ďalších Hviezdnych vojen, účastníci sa budú môcť dozvedieť novinky sprevádzajúce tento film.

Program vyvrcholí v popoludňajších hodinách. V hlavnej, vedeckej prednáške o Plute a exoplanétach, sa budú môcť návštevníci dozvedieť, kam ľudstvo pokročilo v bádaní vesmíru. Úplným záverom však bude hviezdny galavečer, v ktorom sa okrem súťaží naskytne účastníkom festivalu možnosť vychutnať si aj fantastický standup comedy výstup Martina Hatalu a Mateja Kubriczkého.

Neodeliteľnou súčasťou festivalu je aj mimoprogramová zábava, ktorá vytvára jadro fantastickej atmosféry, a dá sa považovať za jeho druhú sekciu. Počas ročníka 2015 sa priestory SK Vajnorská zaplnia sci-fi spoločenskými hrami, ktoré festivalu zapožičalo iHRYsko.sk – návštevníci budú mať možnosť zahrať si tieto hry a vyskúšať si ich na vlastnej koži. Aktívne budú môcť účastníci tráviť čas aj v predajných stánkoch Olejar Books alebo vo Funtasticu.

Kozmodróm však nie je len zbierka činností a prednášok, ktorým môžu fanúšikovia tohto žánru vyplniť svoj čas. Ide hlavne o stretnutie ľudí s rovnakou krvnou skupinou, ktorí majú radi netradičnú a interaktívnu formu zábavy a nezaoberajú sa svojimi menej všednými koníčkami len v súkromí svojho domova, ale snažia sa šíriť veci fantastické aj do povedomia verejnosti, na čo Kozmodróm poskytuje ideálny priestor. Preto na festivale radi privítame každého, komu koluje fantastika v žilách a kto má záujem stráviť deň v spoločnosti ľudí zapálených pre vec.

Festival Kozmodróm 2015 sa uskutoční v priestoroch Strediska kultúry Bratislava Nové Mesto na Vajnorskej ulici č. 21. Vstupné na celý deň je 6€ a program začína o 9:00 ráno. Vstupenky sa budú dať zakúpiť na mieste, no do piatku funguje ich predpredaj v MadMaxon Shope na Heydukovej ulici, ako aj v pokladnici SK Vajnorská, či na Ticketportali. Konkrétny rozpis prednášok a detailný popis programu nájdete na www.kozmodrom.scifi-guide.netalebo na facebook.com/FestivalKozmodrom. Tešíme sa na vás!

 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: