PÁN PRSTEŇOV – rozšírená trilógia

Autor: nostalgia.sk, Pridané: 20. 03. 2014, 10:22

Premietanie rozšírených verzií PP

Nenechajte si ujsť rozšírené verzie všetkých troch častí veľkolepej fantasy-trilógie podľa slávnej románovej ságy Johna Tolkiena v réžii Petra Jacksona na plátne Nostalgie! Na jednej z najvplyvnejších kníh 20. storočia, kultovej trilógii „Pán Prsteňov“, pracoval anglický spisovateľ John Ronald Reuel Tolkien sedemnásť rokov. Dramatický a spletitý príbeh o čarovnom Prsteni a rozprávkových bytostiach – hobitoch z tajomných končín krajiny Stredozem, ktorej existencia je ohrozená rozpínajúcim sa Zlom, si získal milióny čitateľov a popredné miesto v klasickom fonde svetovej fantastickej literatúry. Trojdielne sfilmovanie Tolkienovho legendárneho príbehu o dávnej Stredozemi novozélandským režisérom Petrom Jacksonom sa stalo jedným z najväčších projektov v dejinách filmu.

17.05. SO 16:30 PÁN PRSTEŇOV: SPOLOČENSTVO PRSTEŇA / THE LORD OF THE RINGS: THE FELLOWSHIP OF THE RING

Peter Jackson, Nový Zéland/USA, 2001, 228 min., blu-ray, angl. ver., tit., MP, 3.00/4.00 €

Rozšírená verzia prvej snímky kultovej fantasy-trilógie podľa legendárnej románovej ságy Johna Tolkiena, ocenenej 4 Oscarmi, rozpráva príbeh hobita Froda a jeho druhov. Frodo má Prsteň, po ktorom túži krutovládca Sauron, aby mohol v Stredozemi nastoliť vládu Zla. Tomu sa dá zabrániť iba zničením Prsteňa priamo v Sauronovej ríši. Frodo so svojimi druhmi – Spoločenstvom Prsteňa – sa vydáva na strastiplnú a nebezpečnú cestu... (LOTR I. Extended)

31.05. SO 16:30 PÁN PRSTEŇOV: DVE VEŽE / THE LORD OF THE RINGS: THE TWO TOWERS

Peter Jackson, Nový Zéland/USA, 2002, 235 min., blu-ray, angl. ver., tit., MP, 3.00/4.00 €

Rozšírená verzia druhej snímky kultovej fantasy-trilógie podľa legendárnej románovej ságy Johna Tolkiena, ocenenej 2 Oscarmi, rozpráva o ďalších dramatických osudoch jej hrdinov. Po smrti Boromira sa Spoločenstvo Prsteňa rozpadlo a cesty jeho členov rozdelili. Na vyčerpanom hobitovi Frodovi, ktorý nesie Prsteň, sa začínajú prejavovať jeho účinky. Blíži sa Veľká tma, prevaha Zla stále rastie a vojna o Prsteň sa začína... (LOTR II. Extended)

14.06. SO 16:30 PÁN PRSTEŇOV: NÁVRAT KRÁĽA / THE LORD OF THE RINGS: THE RETURN OF THE KING

Peter Jackson, Nový Zéland/USA, 2003, 263 min., blu-ray, angl. ver., tit., MP, 3.00/4.00 €

Rozšírená verzia tretej snímky kultovej fantasy-trilógie podľa slávnej románovej ságy Johna Tolkiena, ocenenej 11 Oscarmi, ktorou sa legendárny príbeh o dávnej Stredozemi uzatvára. Do posledného boja o Stredozem sa zapoja všetky jej národy – blíži sa čas rozhodnutia. Brány temnej ríše Mordor sú otvorené, polia Pellenoru sa farbia krvou obetí veľkej bitky – a Frodo s nerozlučným Samom sa pomaly blížia k Hore osudu, kde jedine môžu zničiť obávaný Prsteň moci. Osudy ľudí, elfov, trpaslíkov a hobitov sú v ich rukách... (LOTR III. Extended)

 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: