Prípitok na počesť J. R. R. Tolkiena

Autor: Veronika Frankovská, Pridané: 01. 01. 2014, 17:25

Tolkien

"Before they ate, Faramir and all his men turned and faced west in a moment of silence. Faramir signed to Frodo and Sam that they should do likewise.
'So we always do,' he said, as they sat down; 'we look towards Númenor that was, and beyond to Elvenhome that is, and to that which is beyond Elvenhome and will ever be. Have you no such custom at meat?'"

Spoločenstvo Tolkiena sa už tradične pripája ku celosvetovej tradícii Tolkien Birthday Toast. Pri príležitosti výročia narodenín J. R. R. Tolkiena, teda 3. januára 2014, sa stretneme v Café Stena a o deviatej večer si slávnostne pripijeme na jeho pamiatku a dielo. Pozývame Vás na večer venovaný Tolkienovi a jeho svetu, ktorý začne o 20:00 v Café Stena na Trenčianskej 47.

Zúčastniť sa však Prípitku môžete, nech ste kdekoľvek - stačí, ak v tento deň povstanete o 21. hodine miestneho času, pozdvihnete pohár s nápojom podľa svojho výberu (nie nutne alkoholickým) a prednesiete prípitok "na Profesora".

Tradíciu prípitku zaviedla Tolkien Society. Na jej stránke môžete dať vedieť o svojom prípitku aj ďalším fanúšikom.

 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: