Cestovná kancelária SlavCon Vás pozýva na Cestu za dobrodružstvom!

Autor: Veronika "Lothmíril" Frankovská, Pridané: 23. 04. 2013, 00:10

Plagát festivalu SlavCon

Držte si klobúky, ideme z kopca! Pripútajte sa a pripravte sa na šialenú cestu časom a priestorom, na ktorú vás vezme festival SlavCon 2013 cez víkend 26. - 28. apríla. Nástupište: Iuventa na Karloveskej 64 v Bratislave.

Rozbehnite sa za dobrodružstvom rovnako odvážne ako Bilbo, alebo sa so študentami Rokfortu preneste do Záškodníckej éry vo farebných sedemdesiatych rokoch. Na fanúšikov Doctora Who, ktorí sú na cestovanie všektými dimenziami zvyknutí, čakajú prednášky o tom, ako začať s klasickou sériou, alebo čo skrýva šialená myseľ Stevena Moffata. Do Londýna, súčasného aj historického, vás prenesie Sherlock Holmes zo sekcie Underground. Historická programová línia sa tento rok okrem tradičného záberu na Slovanov, ich mytológiu, spôsob života či zvyky, zameria aj na medzivojnové Československo. V hernej línii si prídu na svoje fanúšikovia počítačových, spoločenských aj rolových hier, napríklad pri prezentácii hry Arma 3.

Novinkou tohto ročníka je literárna línia, v rámci ktorej pokrstíme hneď dve knižky z dielne vydavateľstva Artis Omnis: “Morhen - posledná kliatba” od začínajúceho autora Henricha H. Hujberta a druhý diel “Zlato Arkony” od Ďura Červenáka. Súčasťou línie sú aj debaty s vydavateľmi a spisovateľmi alebo workshop písania. Pre tých aktívnejších z vás máme pripravené workshopy bojových umení, tanca, žonglovania, alebo aj háčkovania či spracovania kože. V sprievodnom programe si môžete pozrieť šermiarske a tanečné vystúpenia, historický tábor, vyskúšať si lukostreľbu, súboj v aréne, oddýchnuť v požičovni komiksov alebo čajovni.

Brány otvárame v piatok o 14:30 a nezastavíme sa až do nedeľného popoludnia. Podrobný program a všetky potrebné informácie nájdete na stránke www.slavcon.sk alebo na facebooku. Tešíme sa na vás!

Organizačný tím festivalu SlavCon 2013

 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: