Tolkienov týždeň a nový trailer na Hobita

Autor: Dagmar Ďurechová, Pridané: 19. 09. 2012, 12:53

hobbit

Tolkienov týždeň oslávime premiérou druhého traileru k filmu Hobit: Neočakávaná cesta oscarového režiséra Petra Jacksona. V tomto týždni si pripomenieme 75. výročie vydania knižného Hobita a Deň hobitov.

Deň Hobitov a Tolkienov týždeň prvýkrát vyhlásila Americká Tolkienova spoločnosť (The American Tolkien Society) v roku 1978, i keď oslavy ku Dňu hobitov sa konali aj pred ich oficiálnym vyhlásením. Tolkienovi fanúšikovia po celom svete oslavujú tento deň posedeniami a hostinami, ktoré majú pripomínať hobitie oslavy z kníh.

V piatok 21. septembra oslávime 75. výročie prvého vydania knižného Hobita v roku 1937. V sobotu 22. septembra je tzv. Deň hobitov pri príležitosti narodenín Bilba a Froda. Obaja hobiti sa narodili v rovnaký deň, Bilbo v roku 2890 a Frodo v roku 2968 Tretieho veku (resp. 1290 a 1368 podľa kalendára v Kraji).

Nový trailer bude mať online premiéru 19. septembra 2012 a následne sa bude vysielať aj v kinách po celom svete. Premiéra prvého filmu Hobit: Neočakávaná cesta bude 14. decembra 2012, druhého filmu Hobit: Smaugova skaza 13. decembra 2013 a posledného filmu trilógie Hobit: Tam a zase späť pravdepodobne 18. júla 2014.

TRAILER (vyberte si z 5 rôznych záverov)

TRAILER (iTunes Movie Trailers).

TRAILER (Youtube).

V traileri je použitá hudba z albumu Immediate Music: Quantum.

 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: