Víkend na Rokforte

Autor: Veronika Lothmíril Frankovská, Pridané: 14. 03. 2012, 16:30

Všetky knihy sú už napísané, všetky filmy vyšli, príbeh je dokončený. Ale potterácka komunita žije! A kde je bratislavské nástupište 9 a ¾? Na SlavCone! 13. -15. apríla sa otvoria Brány do iných svetov a jedna z nich povedie aj do čarovného sveta Harryho Pottera.

Počas Víkendu na Rokforte sa môžete stať jedným zo študentov tejto čarodejníckej školy – ako inak, celé to začne Triediacou ceremóniou v piatok večer. Ak však nestíhate prísť, nie je dôvod smútiť, zapojiť sa dá aj na druhý deň ráno. Až v sobotu totiž začína vyučovanie, počas ktorého budete mať na hodninách Elixírov, Čarovania a Starostlivosti o zázračné tvory možnosť získať pre svoju fakultu cenné body, niečo nové sa naučiť alebo vyskúšať, ale najmä zabaviť sa v spoločnosti potterákov. Život na Rokforte sa neodohráva len v učebniach a preto plánujeme aj drobné súťaže a hry, ktoré by sa odohrávali 'na hrade' - ale konkurz na tohtoročného učiteľa Obrany proti čiernej mágii je ešte otvorený a ak máte nápad, čím prispieť a zapojiť sa do prípravy nášho Rokfortu, ozvite sa! A ak všetko vyjde, ako má, najmä počasie, v nedeľu nás čaká aj turnaj v metlobale.

Nebude to celý víkend potteráckych aktivít, keďže Víkend na Rokforte je súčasťou festivalu plného zaujímavých prednášok, diskusii, workshopov, súťaží a hier na rôzne témy. Či už vás priláka Víkend na Rokforte alebo sa tešíte na SlavCon, opäť pripravujeme skvelý program, nie len v prednáškových sálach, ale aj vonku v okolí Iuventy a a na jej chodbách, kde budú sídliť stánky a herňa s doskovými hrami. Akékoľvek informácie nájdete na stránke www.slavcon.sk, či presnejšie www.slavcon.sk/vikend-na-rokforte, a ak máte otázky, pýtajte sa: v komentári, na Facebooku, Google+, Twitteri, alebo skúste poslať sovu na rokfort@slavcon.sk.

 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: