Mirkwood, novela o J.R.R. Tolkienovi

Autor: Martina "Melian" Šedová, Pridané: 21. 08. 2011, 18:52

Smaug Zdroj foto: www.mirkwoodnovel.com

Táto kniha z pera Steva Hillarda sa začína príchodom Tolkiena do New Yorku. Ten prináša so sebou dokumenty, snažiac sa utajiť ich pred zlom, ktoré urobí čokoľvek aby sa k nim dostalo. Príbeh je zároveň aj o dievčati menom Cadence, ktorá tieto spisy objaví. Čo sa v nich nachádza a aké tajomstvo skrývajú sa dozviete až na stránkach knihy.

Môžem Vám však prezradiť, že hlavnými hrdinami tohto diela budú ženy. Hillard vysvetľuje svoje rozhodnutie napísať Mirkwood tým, že po skončení predčítavania Pána Prsteňov svojej dcére, sa ho spýtala, kde sú hrdinky.

V túto chvíľu by sme mohli začať argumentovať tým, že veď predsa nejaké boli. Čo taká Galadriel alebo Éowyn? Nezohrali veľkú úlohu v Tolkienovej trilógii? Avšak každý by si mal vytvoriť názor na Mirkwood sám. Ak sa chcete o tomto novom diele, ktoré po mnohých súdnych sporoch dostalo zelenú len nedávno , dozvedieť viac, prečítajte si článok na stránkach denníka SME alebo na stránkach novely.

Napíšte nám Váš názor.

Diskusia k článku

 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: