Smaug siedmou najbohatšou fiktívnou postavou

Autor: Dagmar Ďurechová, Pridané: 14. 08. 2011, 12:44

Smaug Zdroj foto: magazín Forbes Júl 2011

Podľa magazínu Forbes je drak Smaug siedmou najbohatšou fiktívnou postavou za rok 2011. Jeho majetok sa odhaduje na 8,6 miliardy amerických dolárov a predbehol tak napríklad aj Brucea Waynea a.k.a Batmana (7 miliárd) alebo C. Montgomeryho Burnsa (1,1 miliardy) zo Simpsonovcov. Ak by sa do rebríčka zarátali aj reálne osobnosti, Smaug by sa umiestnil na 111. mieste.

Na prvom mieste v rámci fiktívnych postáv sa podľa Forbes jednoznačne umiestnil strýko Držgroš so 44,1 miliardy dolárov. Za ním nasledovali Carlisle Cullen (blonďavý tatko upír z knižnej a filmovej ságy Stmievanie), Artemis Fowl II. z románov írskeho spisovateľa Eoina Colfera, komiksová postavička Richie Rich, Jed Clampett z televízneho seriálu Vidiečania z Beverly Hills a Tony Stark a.k.a Iron Man. Celý rebríček nájdete na webových stránkach magazínu Forbes.

Rebríček je založený „na analýze dostupných zdrojov, v prípadoch, v ktorých to bolo možné“, a odhady hrubého majetku sú „porovnané s komoditami v reálnom svete a pohybom cien akcií“. Ak vás zaujíma, ako sa dá vypočítať veľkosť Smaugovho majetku na pomery reálneho sveta, redaktor Forbes Michael Noer si dal tú námahu a spísal k tomu krátku „štúdiu“. Počíta sa v nej s dĺžkou Smaugovho dračieho tela, ktorú podľa príručky pre AD&D odhadol na 19,5 metra (64 stôp). Čo sa týka Smaugovho bohatstva, vypočítal veľkosť hromady zlata a striebra, na ktorej drak ležal a množstvo diamantov, ktorými mal pokrytú spodnú časť tela. K tomu prirátal Arcikam, ktorý mal podľa knihy hodnotu 1/14 celého Smaugovho majetku. Tak sa dopracoval k výslednej sume 8,6 miliardy dolárov.

Diskusia k článku

 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: