Game of Thrones už dnes

Autor: Veronika "Lothmíril" Frankovská, Pridané: 17. 04. 2011, 21:14

Game of Thrones

Fanúšikovia filmového Boromira, alebo skôr Seana Beana, ktorý ho stvárnil, si v novom fantasy seriáli od HBO prídu na svoje. Rovnako ako fanúšikovia knižnej série Pieseň ľadu a ohňa od Georgea R. R. Martina. Dnes je totiž premiéra prvého dielu “Game of Thrones” (Hra o tróny).

Pieseň ľadu a ohňa je epický fantasy príbeh, v ktorom sa hrá o Železný trón krajiny Westeros, ale aj o osudy jednotlivých hrdinov, starostlivo vykreslených na pozadí vojnou zmietaného sveta. Z plánovaných siedmich kníh zatiaľ vyšli štyri, v českom preklade je každá z nich rozdelená na dve časti. Vydanie piateho dielu, “A Dance with Dragons” (Tanec s drakmi), je naplánované na 12. júla 2011. Svet Georgea R. R. Martina, miestami plný romantických predstáv o stredovekých rytieroch, inokedy drsný a špinavý od krvi, si za 15 rokov získal nielen množstvo fanúšikov, ale dokonca inšpiroval Davida Benioffa a Dana Weissa k vytvoreniu televíznej adaptácie pre HBO. Z množstva ukážok a obrázkov, čo sa už potulujú po ríši internetu, je jasné, že s produkciou táto televízia, ktorá už dokázala, že to s výpravnými projektmi vie, rozhodne nešetrila – rozpočet 10-dielneho seriálu sa odhaduje na 60 miliónov. A ak bude sledovanosť a úspech zodpovedať záujmu, aký seriál vzbudil počas jeho prípravy, dá sa očakávať aj sfilmovanie ďalších dielov románu. Takže ak máte chuť na poriadne fantasy na televíznej obrazovke, Game of Thrones je horúci kandidát na najkvalitnejší filmársky počin žánru posledných rokov.

Diskusia k článku
 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: