SlavCon 2011 sa už blíži

Autor: SlavCon, Pridané: 20. 03. 2011, 19:58

SlavCon 2011

V dňoch 8. až 10. apríla 2011 sa bude v Bratislave konať stretnutie fanúšikov histórie, sci-fi, fantasy a hier - SlavCon. Každý z vás je srdečne vítaný, ak máte chuť na skvelý víkend. SlavCon je totiž festival, ktorý poskytuje jedinečnú možnosť oddýchnuť si, uvoľniť sa a oprostiť od pravidiel reality a okolitého sveta – nie tým, že by ste sa na víkend premenili na rozprávkovú bytosť, rytiera ako zo Sapkowského poviedok alebo bojovníka v pyžame zo Star Treku, ale predovšetkým preto, že sa po vstupe do priestorov conu stanete súčasťou živého – a živelného – organizmu. Ak vás zaujme prednáška, nie je problém po nej s prednášajúcim sadnúť do čajovne a podrobnejšie rozobrať tému. Ak nepoznáte pravidlá dobre vyzerajúcej doskovej hry, skupinka okolo nej vám všetko ochotne vysvetlí a pozve vás zahrať si. A na “sedlácku gotiku” Vrbovských Vŕb si zatancuje každý.

Neznamená to však, že zanedbávame kvalitný a pestrý program, naopak. Našu sci-fi sekciu majú na svedomí tí najpovolanejší – OZ SciFi Guide, ktorého členovia sa už 6 rokov sa starajú o web o sci-fi seriáloch a filmoch. Okrem toho, že Spoločenstvu Tolkiena pomáhajú organizovať celý SlavCon, prispeli aj vytvorením originálnej sekcie Underground, v ktorej si prídu na svoje priaznivci rôznych subkultúr, populárnych seriálov i televíznych legiend ako Večerníček či Repete. Fantasy sekcia je inšpirovaná témou conu - Mágia a technológia - a jej lákadlom sú prednášky od známych spisovateľov, ako napríklad Františka Vrbenská, Petra Neomillnerová, Juraj Červenák alebo Leonard Medek. V historickej sekcii sa dozviete zaujímavé informácie o minulosti priamo od archeológov, historikov a ľudí od fachu. Pre každého, komu sa nechce len tak sedieť na zadku, sú pripravené umelecké aj pohybové workshopy, kde si môžete vyskúšať svoju zručnosť a naučiť sa niečo nové. A pre aktívnych ľudí bude aj sekcia venovaná hrám, a to počítačovým, RPG a larpom. Program už nájdete na stránke, stačí kliknúť na http://www.slavcon.sk/anotacie/.

Ak ste zo zahraničia, nemusíte sa trápiť drahými medzinárodnými bankovými prevodmi. Stačí sa zaregistrovať dopredu do 4. 4. 2011 a na mieste si po predložení dokladu o trvalom bydlisku mimo SR môžete kúpiť vstupenku na con za predpredajovú cenu. Takže teraz už neprijímame žiadne výhovorky, prečo neprísť. Na SlavCon sa môžete dopraviť hviezdnou loďou s warp pohonom, viperom, hviezdou bránou, teleportom, na metle, na koni, či na koči, lietajúcim kobercom, ale aj obyčajne autom a vlakom. Všetky dopravné prostriedky ustajníme a po skončení akcie možno aj vrátime.

www.slavcon.sk

 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: