Článok o Tolkienovi v Katolíckych novinách

Autor: Dagmar "Ramgad" Ďurechová, Pridané: 13. 01. 2011, 21:48

KN2KN1

V najnovšom čísle Katolíckych novín (2/2011) zo 16. januára 2011 je venovaná celá dvojstrana téme Tolkienova celoživotná opora. Krátka anotácia z titulnej strany:

"Hoci sa vo svojich dielach vyhýbal explicitným náboženským obrazom, jeho postavy a ich osudy sú hlboko preniknuté katolíckou vierou. V akom životnom kontexte vznikali známe diela anglického autora J. R. R. Tolkiena približuje Jozef Kováčik" v článku Dva fenomény: J. R. R. Tolkien a Pán prsteňov.

Autor článku, CSILic. Jozef Kováčik, je katolícky kňaz, vyštudoval sociálnu inštitucionálnu komunikáciu na pápežskej univerzite Santa Croce. V súčasnosti je hovorcom Konferencie biskupov Slovenska.

KN vychádzajú každý utorok s dátumom nasledujúcej nedele, takže ak si ich chcete zakúpiť, mali by ste sa poponáhľať. Je možné, že článok bude uverejnený aj v elektronickej podobe, v takom prípade sem doplníme odkaz priamo na článok.

Aktualizácia: Dva fenomény: J. R. R. Tolkien a Pán prsteňov (odkaz na celý článok)

Diskusia

 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: