Zelená pre Hobita

Autor: Dagmar "Ramgad" Ďurechová, Pridané: 20. 10. 2010, 23:55

Filmové štúdiá New Line Cinema a Warner Bros. oznámili, že natáčanie Hobita sa začne vo februári budúceho roka. Do kín by sa tak oba filmy mali dostať v decembri 2012 a 2013. Vyriešil sa aj problém s režisérom. Znovu ním bude Peter Jackson, ktorý je zároveň aj producentom a scenáristom. Na scenári sa okrem neho podieľajú aj Fran Walsh, Philippa Boyens a Guillermo del Toro.

Skúmanie Tolkienovej Stredozeme siaha až za hranice bežných filmárskych skúseností. Je to ponorenie sa do veľmi špecifickej oblasti predstavivosti, krásy a drámy. Tešíme sa na opätovné vstúpenie do tohto úžasného sveta s Gandalfom a Bilbom, a s našimi priateľmi z New Line Cinema, Warner Brothers a MGM.

Oba filmy budú natáčané v 3D. Stále však nie je isté, kde bude natáčanie prebiehať. Kvôli problémom s novozélandskými hereckými odbormi, ktoré nie sú spokojné s výškou svojich honorárov, Jackson uvažoval o presunutí natáčania do východnej Európy. Pre Nový Zéland by to znamenalo pohromu, Karpaty by sa však vo filmoch isto pekne vynímali...

Zatiaľ nebolo oficiálne oznámené žiadne herecké obsadenie, s istotou však môžeme tvrdiť, že Sir Ian McKellen si znovu zahrá Gandalfa a Andy Serkis Gluma. Horúcim kandidátom na rolu Bilba je britský herec Martin Freeman, známy predovšetkým z filmu Stopárov sprievodca Galaxiou v úlohe Arthura Denta. Úloha "nejakého čarodejníka" (pravdepodobne Radagasta Hnedého) bola ponúknutá ďalšiemu britskému hercovi Sylvesterovi McCoyovi, ktorý si zahral siedmeho Doktora v televíznom sci-fi seriáli Doctor Who a neúspešne sa uchádzal o úlohu Bilba v Pánovi prsteňov. Podľa posledných zvestí si trpaslíka Bofura zahrá James Nesbitt a bližšie neupresnené postavy by mali dostať aj David Tennant (Doctor Who, Harry Potter a Ohnivá čaša) a Michael Fassbender (300, Nehanební bastardi).

Diskusia k článku
 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: