"But in dreams I can hear your name..."

Autor: Veronika "Lothmíril" Frankovská, Pridané: 17. 09. 2010, 16:03

Dvere Mercedesu sa zatvárajú o kúsok ťažšie, než som očakávala. Páni v oblekoch nás s vážnymi tvárami sprevádzali na slávnostnej večeri v McDonalde, kde takýto dress code vôbec nebol zvláštnosťou. "Toto je príliš glamour," zašepkala mi do ucha Mel, keď nás oslepili odrazy reflektorov v zrkadlách a vysokých pohároch. Za tie nekonečné schody to stálo. A posledné dve piesne sme stáli, takmer so slzami v očiach. Maestro Howard Shore osobne.

Vo viedenskom Konzerthause sa 16. 9. 2010 konal tretí ročník úspešnej akcie s názvom Hollywood in Vienna. Symfonický koncert klasických aj nanovších kúskov filmovej hudby prilákal do krásneho historického priestoru aj ľudí, ktorí by na vážnu hudbu do Viedne len tak nešli - napríklad nás, tolkienistov, keď sme sa dozvedeli, že témou tohtoročného spojenia Viedne a Hollyoodu bude "Worlds of Adventures" a "A tribute to Howard Shore".

O tejto akcii som sa dozvedela od Draugwen cez fóra. Začiatkom mája, a to už bolo neskoro kupovať lístky, ak sme neboli ochotní dať za to majland. Najlacnejších lístkov - najprv som rátala s tým, že veď ide o hudbu, nepotrebujeme vidieť, ale Konzerthaus je úžasný priestor a videli sme všetko - ostalo len niekoľko, aj to nie pri sebe. A keď sme sa konečne rozhodli, že ideme, narazili sme na ďalší problém: v nijakom prehliadači, na nijakom počítači objednávka lístkov nešla dokončiť. Mám úžasného priateľa, ktorý to začaroval, o vysvetlenie ho ale musíte poprosiť sami. Existuje teória, že to je jediný dôvod, prečo sme vôbec lístky v máji zohnali.

Nakoniec sme šli štyria, Mel, Oto, Žaba a ja. Večer sme si neuveriteľne užili, vrátane večere v McDonalde (jednak preto, že sme mali málo času a bol blízko - ale uznajte, ide o princíp, nemohli sme si to odpustiť!), odniesli si mnoho dojmov a reklamných materiálov a chceli by sme sa o ne podeliť aj s vami, vernými čitateľmi stránky Tolkien.sk. V nasledujúcich dňoch vám prinesieme recenzie a názory na tento nádherný koncert a exkluzívny rozhovor s Howardom Shoreom.

 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: