Ardapedia pokorila hranicu 700 článkov!

Autor: Michal "Fealiath" Gendiar, Pridané: 17. 08. 2010, 23:33

Ardapedia, otvorená slovenská encyklopédia o Tolkienovi a jeho prácach, dnes slávi malé jubileum. Dnes do nej totiž pribudol článok s poradovým čislom 700.

Po dlhých mesiacoch, možno až rokoch je to veľký úspech, pretože Ardapedia sa už pomaly ale isto začínala podobať balrogovi, ktorý sa ukryl v Morii - spala dlho a tvrdo a nič sa s ňou nedialo. Až do... 9. 8. 2010 Šiesteho veku Stredozeme, kedy sa do nej vrátil život a z článkov sa začali pomaly ale isto vytrácať preklepy, gramatické a štylistické chyby a podobné neduhy. Pomaly sa začali zjavovať linky odkazujúce na existujúce články a niektoré aj na neexistujúce, ktoré sa však, akoby mávnutím Gandalfovej palice, začali objavovať tiež a postupne dotlačili počet článkov až k číslu 700.

Človek za toto zodpovedný si hovorí Fealiath a zastrája sa, že ďalšou métou, ktorú pokorí, bude nie 800, ale rovno 1 000 článkov. Dúfajme, že mu tento entuziazmus vydrží aj počas akademického roka, ktorý sa nezadržateľne blíži.

Ak by ste sa aj vy chceli pripojiť k redaktorom Ardapedie, máte príležitosť. Stačí sa zaregistrovať a môžete začať písať svoj prvý článok. V prípade otázok stačí kontaktovať Fealiatha a on vám s radosťou pomôže ako najlepšie bude vedieť, či už radami, ako písať, linkovať články jeden na druhý, prípadne vám pošle zoznam už zrevidovaných článkov, aby ste sa zbytočne netrápili s niečím, čo už je hotové.

Diskusia k článku

 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: