Režisér je mŕtvy, nech žije režisér! (Ale kto...?)

Autor: Veronika "Lothmíril" Frankovská, Pridané: 03. 06. 2010, 11:28

Guillermo del Toro, populárny španielsky režisér filmov Hellboy alebo Panov labyrint, v pondelok pre theonering.net vyhlásil, že sa oficiálne vzdáva réžie dvojdielneho filmu Hobit, ktorého premiéra je plánovaná na roky 2012 a 2013. Výkonný producent Hobita Peter Jackson, ktorý má na svedomí filmovú trilógiu Pána Prsteňov, režírovať stále neplánuje a tak sa otvára otázka: Kto bude režírovať Hobita?

Guillermo del Toro

Ak očakávate v pozadí tejto správy škandál v zákulisí produkcie, oficiálne zdôvodnenie vás sklame. Problémy sprevádzajúce natáčanie ho neúnosne predĺžili a v časovom pláne Guillerma del Tora už na Hobita nie je miesto. Naďalej však pokračuje ako scenárista a koproducent. Jeho vlastné vysvetlenie nájdete v tomto článku.

Fanúšikovia sa teda v nasledujúcich mesiacoch až do rozhodnutia štúdii budú zaoberať zásadnou otázkou: Kto bude novým režisérom? Medzi možnosťami, ktoré uváza theonering.net, je už spomínaný Peter Jackson, ale aj Sam Raimi, o ktorom sa uvažovalo už pred Del Torom, režisér tretieho Harryho Pottera a del Torov blízky priateľ Alfonso Cuaron či Neil Blokamp, ktorý si spoluprácu s Jacksonom vyskúšal pri filme District 9. Zaujímavou možnosťou je Andrew Adamson, ktorého meno je oveľa menej známe ako jeho filmy: Kroniky Narnie alebo Shrek.

Diskusia k článku
 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: