The History of Middle-earth pravdepodobne v slovenčine
alebo máme tu už apríl

Autor: Eva "Draugwen" Šimková, Pridané: 01. 04. 2010, 13:07

Juraj Heger, riaditeľ vydavateľstva Slovart, potvrdil, že podpísali zmluvu s anglickým vydavateľstvom HarperCollins, ktoré vlastní práva na vydávanie Tolkienových kníh, o vydaní prvých troch zväzkoch History of Middle-earth. To či vydajú aj ostatné knihy, je vraj otázkou predajnosti kníh. „Sme veľmi šťastní, že sa nám ich podarilo presvedčiť, aby sme mohli vydať tieto knihy“, hovorí riaditeľ a dodáva „Dúfame, že o preklad sa postará pán Kořínek, ktorý bol prekladateľom predchádzajúcich kníh od Tolkiena.“

Fanúšikovia sa však búria, potom ako sa dozvedeli, ako by mal znieť názov kníh - Letopisy Stredozeme. Dokonca ponúkajú Slovartu svoje služby a to zadarmo. „Chceme, aby bol preklad dokonalý. Nejde nám o peniaze, ale o úctu k dielam Pána profesora Tolkiena“ prehlasuje Katarína Jurdáková, hlava Spoločenstva Tolkiena.

Vydanie prvej knihy je naplánované na budúci rok pred Vianocami. Fanúšikovia ale jej krst môžu zažiť o pár mesiacov skôr a to v septembri na Istrocone 2011, kam by mal prísť ako hlavný hosť John Howe, ilustrátor kníh Pán prsteňov. Ten už na Istrocone bol a to v roku 2002.

Viac o pripravovaných knihách nájdete na stránkach Slovartu tu.

 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: