Guľovačka Dve veže 2010
Report

Autor: Veronika "Lothmíril" Frankovská, Pridané: 02. 03. 2010, 19:47

Sobota 30. januára bola jedinou záchranou tejto zimy. Toľko sa sťažujeme, že tie zimy nie sú poriadne, a že keď sme boli malí, snehu bolo viac, až po kolená... a keď nás raz za pár rokov zasypú záveje, už si berieme za svoju známu pieseň od Jarka Nohavicu a nadávame. O to lepšie potom človeku padne, keď si môže jeden deň vychutnať sneh naplno. A odpustiť mu všetky tie kalamity, meškania vlakov a pády na zľadovatelej ploche.

Stretnutie bolo vymyslené tak, aby sme všetci stihli autobus o 10:10 na Patrónke a vyviezli sa ním priamo na miesto činu – na lúku k lanovke na Železnej studničke. Ja som si iniciatívne zmyslela, že vezmem sestru a sánky a s tým bol v balíku aj odvoz od ocina. Hneď zo začiatku sme sa ale stretli s prekážkou v podobe zákazu vjazdu špeciálne v sobotu v slušných hodinách... Autobus chodil každých 15 minút. Takže sme so sestrou presne tých istých 15 minút minuli prechádzkou od jednej zastávky k druhej, aby sme zakývali odchádzajúcemu autobusu. Až v polovici, keď už som naivne verila, že sme skoro tam, ma Zuzka prinútila vzdať to a odviezť sa.

Keďže sme prišli asi o hodinu neskôr, čakali na nás už postavené veže, hrozivé, vysoké a biele... zatiaľ. Osadenstvo sa v nasledujúcich bojoch rozdelilo na testosterón a estrogén – elfskú vežu bránili Eru, Maco, Jairo a Žaba, a za Sauronovo (obrázok. č 1) oko oddane (a často) padali Cranky, Dandy, Loth, Mel, Klaudia a Zuzka. Ideologické príslušenstvo jednotlivých strán bolo určené nezameniteľne divokými maľbami potravinárskym farbivom zo štetcov (rúk – obrázok č. 2) Cranky, Dandy a Maca. Jednu vežu tak zdobil ružový poník, okienko, oko a veľa farebného bordelu a na opačnej sa na bielom pozadí vynímali dva zelené stromčeky.

Na pravidlách hry sme sa zhodli ľahko: na spôsob Capture the Flag dostala každá strana jednu ST vlajku a vyhrávalo družstvo, ktoré na 10 sekúnd dokázalo udržať obe vlajky vo svojej veži. No, dobre, vyhrával testosterón... ale snáď by ste odo mňa nečakali, aby som uviedla finálne skóre, aj keby som si ho náhodou pamätala. Na obranu nežného pohlavia musím uviesť, že sa znižovali k nekalým praktikám ako unášanie súperiek alebo príliš presné mierenie snehovými guľami či rýchly beh. Asi vás veľmi neprekvapí, že zúrivý boj bol prekladaný pauzami pri horúcom čaji a zakončený všeobecnou bitkou v snehu.

My sme však nemali dosť ani po dôkladnom pokuse zakopať do snehu Melinho psa a následne aspoň Mel. Presťahovali sme sa na druhú stranu cesty na kopec a skúšali tisíc spôsobov, akými sa dajú využiť sánky alebo napríklad štít na spustenie sa dolu. Skončili sme mokrí, unavení, vysmiati a vďační za autobus. Takýto adrenalínový deň v snehu si budeme musieť dopriať aj o rok. Ale ako poznám zákon schválnosti, takúto zimu nám v nasledujúcich rokoch asi nedopraje. Jedine, že by mali pravdu ekológovia o globálnom otepľovaní.

 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: