Tolkien Reading Day
Pozvánka

Autor: Ján "Eruantalon" Bakoš, Pridané: 06. 02. 2010, 11:59

Tolkien

Dňa 25. marca 2010 sa uskutoční celosvetový Tolkien Reading Day. Tento rok sa bude konať aj na Slovensku - v Bratislave.

Radi by sme Vás preto pozvali na tento večer strávený počúvaním a prípadne aj čítaním vybraných pasáží z diel J.R.R. Tolkiena.

Stretneme sa v priestoroch Mestskej knižnice v Bratislave - v Galérii Artotéka na Kapucínskej 1 v Bratislave a započúvame sa do úryvkov, ktoré sú nám blízke, ku ktorým máme vzťah.

Čítať budú dobrovoľníci z radov Spoločenstva Tolkiena, ale (v prípade záujmu) aj z radov širokej verejnosti.

Ak máte záujem nielen o počúvanie, ale aj o aktívne čítanie textov z diel J.R.R. Tolkiena na tejto akcii, kontaktujte nás na adrese spolocenstvoatstolkien.sk. Do predmetu správy zadajte prosím "TRD" a uveďte, čo presne by ste chceli čítať, v akom jazyku a z ktorého vydania knihy. Knihy si samozrejme zapezpečujú lektori vlastné.

Okrem samotných diel J.R.R. Tolkiena by sme radi čítali aj ukážky z knihy Trzysta przekładów dla fanów pod nieba skłonem - preklad veršov o Prsteni do 300 jazykov. Kto by mal záujem o čítanie (prednes) tohoto textu v niektorom z cudzích jazykov, tiež prosíme kontaktujte organizátorov.

Viac informácií na Facebooku.

 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: