Halifirien - nový fanúšikovský film

Autor: Aiwendill, Pridané: 15. 09. 2009, 20:23

Ach, tí fanúšikovia! Nemôžu sa dočkať filmového Hobbita a tak sa sami chytajú kamery. Mali sme už The Hunt for Gollum, poľský Do Rivendell i bez powrotu, kdesi na obzore sa pomaly črtá aj Born of Hope. A tu celkom nečakane, keďže film nemal nejakú extra dlhú reklamnú kampaň, zjavil sa Halifirien.

Halifirien

Polhodinový film neveľkej skupiny tolkienistov z Írska sa zrodil pod režisérskou taktovkou Toma Robinsona. Dielo vznikalo od roku 2007 a od 8. septembra 2009 je možné výsledok snahy vidieť na internete.

Príbeh je povesťou o jednom zo strážcov posledného z majákových vrchov Gondoru, ktorý sa volal Halifirien. Eradur, lebo tak sa volá daný strážca, stojí pred dilemou, či zostať na svojom mieste alebo ísť na pomoc druhom napadnutým orkami. Podarí sa mu nakoniec zapáliť signálny oheň?

Film si možno pozrieť na jeho vlastnej stránke a keď sa už rozhodnete pozrieť si ho, podeľte sa so svojim názorom na našom diskusnom fóre.

Zdroj: http://www.elendilion.pl
Preklad: Aiwendill

 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: