Hobit v dvoch filmoch

Autor: Veronika "Lothmíril" Frankovská, Pridané: 20. 04. 2009, 11:37

A máme to – ak ste sa báli, že z Hobita opäť vyhodia celú časť o skřetoch v Hmlistých horách, aby mohli viac záberov obetovať Arwen v Roklinke alebo monumentálnej polhodinovej Bitke piatich armád, môžte si vydýchnuť.

Napriek tomu, že doteraz všetko nasvedčovalo tomu, že sa natočí celistvý film Hobit a druhý film, ktorý bude zobrazovať 60 rokov medzi dejom prvej Tolkienovej knihy a Pánom Prsteňov, režisér a producent nám zvedavcom zamiešali karty. Sedemnásteho apríla vydali Peter Jackson a Guillermo del Toro oficiálne vyhlásenie, že sa Hobita sfilmujú v dvoch dieloch a doplnia o sľúbené súčasti „druhého filmu“.

„Rozhodli sme sa rozdeliť Hobita do dvoch filmov, vrátane Bielej rady a Gandalfovej cesty do Dol Guldur,“ povedal Del Toro, ktorý v apríli 2008 dostal natáčanie očakávaného filmu do rúk.

„Povedali sme si, že by bola chyba pokúsiť sa vtlačiť všetko do jedného filmu,“ dodal Jackson. No, uvidíme, čo si dovolí vystrihnúť z tohto príbehu. Predpokladané termíny premiér sa nezmenili, prvý diel uzrie svetlo sveta v decembri 2011, druhý o rok neskôr.

Diskusia
The Hunt for Gollum Premiere
 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: