Viggo Mortensen prehovoril o natáčaní Hobbita

Autor: Martina "Melian" Šedová, Pridané: 05. 01. 2009, 15:05

Prinášame vám časť rozhovoru redaktora AICN s Viggom Mortensenom, ktorý sa s ním stretol v Chicagu na medzinárodnom filmovom festivale minulého roku v Októbri. Pre AICN prehovoril Viggo nielen o svojom účinkovaní vo filme GOOD, ktorý ešte len príde do našich kín, ale aj o natáčaní Hobbita a jeho role v ňom.

...

Capone: Toto sa Vás musím spýtať, lebo ak nie, vyhodia ma.

VM: Hobbit? (smiech)

Capone: Áno. Predpokladám, že Peter Jackson sa s Vami ešte nespojil, ale chceli by ste si znovu zahrať v pripravovanom filme?

VM: Teda, v prvom filme, ak sa pôjde podľa knihy, nie som.

Capone:: Áno, správne.

VM: Myslím si, že druhý film budú robiť pre zábavu a hlavne z ekonomických dôvodov.

Capone:: Podľa mňa Peter Jackson a Guillermo Del Toro budú chcieť natočiť Hobbita podobne ako Pána Prsteňov.

VM: Áno a to je to, čo hovorím. Spravia to tak, ale budú používať len to, na čo majú legálne nárok, teda prílohy Pána Prsteňov. Nemyslím si, že majú práva na prevzatie niektorej z častí Silmarillionu.

Napríklad s Liv Tyler sme točili sekvenciu v Lóriene (ešte počas natáčania Pána Prsteňov), kde sa prechádzame a je to vtedy keď som... no veď viete. Mám oblečené šaty, ktoré by ste skôr videli na Legolasovi. Nemám bradu, ale mám dlhé vlasy ktoré sú čiastočne začesané do vrkočov. Vyzerám ako mladý elfský lord a tuším, že som bosý, keď sa s Liv prechádzam po kvetoch v Lóriene. Práve jej totiž dvorím, a kvôli rozdielom starnutia sme si veľmi podobní. Vyzerám mladšie ako zvyčajne, hlavne preto, lebo nemám bradu.

Je to spomienka, nie? Táto scéna bola určená ako jeden z tých momentov, keď si spomínam na Arwen. Ale nebola použitá. Tak to teraz môžu využiť a natočiť ďalšie v podobnom smere. Neviem, môžu si vymyslieť niekoľko podobných scén, ktoré budú v Tolkienovom duchu a nepochybujem, že to aj tak spravia. Ľudia sa ma na to často pýtajú a ja im jasne odpovedám „Nikto za mnou neprišiel“, ale nebol by som prekvapený, keby prišli. Samozrejme ako herec, ktorý začínal s týmto filmom, bol by som rád, aby som mohol aj pokračovať.

Capone:: Áno, samozrejme.

VM: Tým myslím, že sa o scenár zaujímam tak veľmi ako možno niektorí z vašich čitateľov. (smiech)

Capone:: To je dobré vedieť.

VM: Áno, veď prečo nie.

...

Tu sa končí časť týkajúca sa Hobbita. Ak máte záujem prečítať si celý rozhovor, nájdete ho na AICN.com.

Zdroj: AICN
Foto: The One Ring.net
Preložila: Martina "Melian" Šedová

 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: