Správa z PegasConu 2002
vstupné platili aj organizátori

Autor: Manwe Sulimo, Pridané: 09. 11. 2002, 00:00

Píše sa 9. deň mesiaca november, roku pána 2002. Krásne sobotné ráno a Nostradamus už o 5 hodine rannej stáva, aby sa vydal smerom do Prešova, kde sa to všetko má konať. Ďalšie dve niemenej podstatné postavy tohto príbehu sa práve prevaľujú v posteli a kto vie načo práve myslia. Blíži sa 7 hodina a Manwe and Cirdan sa zobudzajú a pekne pomaly raňajkujú, zatiaľ čo chudák Nostradamus cestuje v krásnom vláčiku.
O pol desiatej už sú všetci troja spolu na stanici v Prešove. Manwe ako vždy úplne zničený, zatiaľ čo Cirdan mal až podivhodne dobrú náladu (ktovie prečo???). Po krátkom úvodnom bľabote sme sa konečne vydali hľadať miesto konania Pegasconu. Nájsť to bol mierny problém, keďže sme mu venovali dosť času, aj keď presnú adresu sme vedeli. Trvalo to niečo vyše hodiny. Počas hľadania Manwe obom spolubojovníkom vysvetlil čo budú robiť a všetci boli šťastný.
Miesto sme našli a po zaplatení symbolickej ceny 20,-- Sk (no bola taka mala účasť, že vstup platili ešte aj organizatori). A tam sa to všetko začalo. Aj keď sa oficialne malo začať už o 13.00, začalo sa po akademickej štvrťhodinke, ktorá sa pretiahla až do 14.50. To už Demolátor (mierne zdemolovaný) ohlásil začiatok Pegasconu a vyhlásil oficiálne neoficiálny program. Ako vždy začínalo Spoločenstvo ako prvý z troch oficiálnych bodov. Trošku sme zatrapošili ako na Istrocone (som bol lepši jak FREY prezentačku som mal niečo okolo 10 minút!!!) a po krátkej scénke, ktorú sme si, ako vždy, stihli nacvičiť Spoločenstvo skončilo svoju časť na programe. Týmto chcem poďakovať Nostradamovi za jeho aktívnu účasť a nerešpektovanie mojho autorského textu a to tak, že chudák Cirdan bol z toho vykoľajený. Hrali sme ako vždy Redhawkovu upravenú hru Dve veže, alebo ako to skutočne bolo upravenú pre tri osoby. Konečne som si zahral aj zápornú postavu, teda Saurona. Po tomto našom mini debakli nasledovala súťaž ovládania sci-fi a fantasy. Kto sa chcel zapojiť dostal do rúk hárok s 15 otázkami, na ktoré mal odpovedať. Samozrejme Cirdan sa zapojil a ..... až 3 správne odpovede. Na otázku kto pripravil Silmarillion na vydanie, odpovedal Tolkienov syn! Proste hamba.
Neskôr sa prezentovalo s bábkovou hrou „Mama, tata ja chcem draka“ pôvodné obyvateľstvo, teda Prešovský fandom. Zatiaľ sa v druhej miestnosti hral Dračák. Škoda, že nie Shadowrun, to by som si zahral aj ja. Samozrejme, že sa premietla anime, trailer dve veže, a vrchol programu bol film Bol som mladistvým intelektuálem. Nechýbala ani dobrá nálada, pivo a staré dobré tuhô (pre Nostradama a jemu podobných, ktorí neviete čo to tuhô je tak je to tvrdý alkohol).
Samozrejme, že sa muselo aj fotografovať a zas mám blbé fotky ako vždy.
Priblížila sa 17 hodina preto už muselo osadenstvo Spoločenstva opustiť Pegascon, aj keď by sme tam radi ostali dlhšie, pretože tam bolo veľmi fajn. A tak sa skončil ďalší úspešný deň pre Spoločenstvo Tolkiena, ktoré sa pomaly, ale isto začína zvýrazňovať aj na východe.

FOTKY

MANWE

 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: