SlavCon – festival na ktorý všetci čakáme

Autor: Spoločenstvo Tolkiena, Pridané: 02. 10. 2006, 19:28

Už len 9 dní nás delí od prvého ročníka festivalu o Slovanoch, sci-fi a fantastike s celkom trefným názvom SlavCon. Tento festival odohrávajúci sa od 13. do 15. októbra v Bratislave ponúka svojím návštevníkom veľmi pestrý a starostlivo vybraný program.
Táto nová hviezdička na slovenskom conovom nebi sa uskutoční len na skok od Autobusovej stanice Mlynské Nivy, konkrétne na strednej dopravnej škole, Kvačalova 20.

Program bude popri Sci-fi a Fantasy venovaný najmä mytológii, životu a zvyklostiam Davnych i mladších Slovanov. Vrámci slovenskej, poľskej a českej fantastiky budú prednášať hviezdy ako Františka Vrbenská, Andrzej Pilipiuk, Leonard Medek, či Juraj Červenák. Nezabudneme ani na Tolkiena, STAR WARS, Star Trek, Anime, LARPy, Wargaming, GO, stolové hry a o ďalšie zaujímavé témy.

Pre návštevníkov budú pripravené stánky s knihami, hrami, tričkami a spomienkovými predmetmi. Nebude chýbať ani občerstvenie a čajovňa s galériou, kde mienime vystaviť diela mladých a nadaných umelcov.

Každý účastník sa môže zapojiť do avizovaných súťaží v GO, Bang!, O najkrajší kostým. Podrobnejšie informácie a aktuálny program nájdete na stránke
www.slavcon.tolkien.sk, kde sa zároveň môžete aj zaregistrovať.

V sobotu večer vrámci slávnostného programu vystúpia hudobné formácie Vrbovské Vŕby, Triezvi Hobbiti, PHB a ďalší hostia. Program dňa zakončí ohňová show šermiarskej skupiny Vargar, ktorá cez deň predvedie svoje šermiarske umenie.

Pre všetkých návštevníkov je pripravená možnosť prespať v telocvični za symbolický poplatok 15 Sk na noc, alebo aj v blízkych hoteloch. Ale pozor! Počet miest je obmedzený, isté ich majú len tí, ktorí sa včas zaregistrujú.

Festival je organizovaný Spoločenstvom Tolkiena, združením fantastiky, ktoré sa veľmi teší že Vás všetkých môže pozvať na SlavCon 2006.

 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: