Be Dark 2005 (in) Zvolen

Autor: Natália "Númen" Trejbalová, Pridané: 05. 08. 2005, 17:53

Zvolenská poliklinika, záznamy o zamestnancoch:
Nastenka Prokofjevova
Po jej záhadnom zmiznutí našli nemocniční zriadenci po nej iba zvyšky jej denníku s týmito podivnými záznamami:

28.júla
Nastal čas. Chvíľa prišla… Môj primogén, veľký Billy Dagron, mi píše… Našla som jeho odkaz, Alfonz mi povedal, čo znamenjú jeho slová. Ach, nastala naša chvíľa, príde koniec Ostroseka či Ostroreza či jak sa vlastne ten blbý Sabbaťák volá. Na tom nezáleží… Ja a moja biela myška, môj Alfonz, budeme pri tom.
Áno, dneska prišli do mesta nejakí cudzinci. Pri Valaške, známom to našom mieste, bolo rušno. Držala som sa v úzadí... Ale našli si ma, dvaja prišelci. Akísi veľkí, škaredí týpci. Vyzerali troška ako moji bývalí pacienti, tí, ktorí prídu na kliniku a potom ich už človek nezazrie. Ale to je jedno… Zobrali si nás stranou a Alfieho a mňa obťažovali. Bolo to strašné, jeden sa dokonca pokúsil ublížiť nevinnému Alfonzíkovi! Chcela som mu trocha pomôcť, veď chudák, Brujah jeden, sám si nepomôže, ale nechcel tie lieky zobrať. Sám si škodí… Aj tak všetci postupom času skončia u mňa, na klinik. Každopádne, podarilo sa nám zistiť, že títo dvaja nebezpeční noční tvorovia sú na strane Camarilly. Nie sme sami!
Ani neviem ako, snáď mi to môj Alfonzík poradil - veľká mu vďaka - som sa vybrala postrannou uličkou smerom preč od Valašky. V jednom vchode ležali tri mŕtve telá… A nad nimi sa skláňala jedna zvláštna pani. Alebo slečna. Ona to vlastne už slečna byť nemohla. Úplne presne to asi nebola živá bytosť. Nie. Bola to upírka. A bola to pani. Áno, pani... Tremerka, podľa všetkého. S Alfonzíkom sme sa zhodli, že sa s ňou porozprávame a zistíme, ako nám môže pomôcť. No, po dlhšom rozhovore sme zistili, že táto, eh, Rodná je zrejme na našej strane. Keďže ona nemala žiadnych spojencov a my s Alfonzom mojim, sme tiež nemali nikoho, iba nejasný prísľub pomoci od škaredých Brujahov, sme sa dali dokopy.
Nasledujúce udalosti nabrali rýchly priebeh. Postupne sme zistili, že máme v meste veľa neprieteľov. Začalo to s tou nepríjemnou Torreadorkou. Alfonz mi stále hovoril, že je až moc ústretová na to, aby bola s nami. A mal pravdu, je to Sabbaťáčka! Nepriateľ! Skoro sme jej uverili, ešte dobre, že som na ňu mohla použiť schopnosti môjho klanu.
Potom sme našťastie stretli tých dvoch… Sú to Brujahovia, ale s pani Rebekou (tou Tremerkou) sme sa dohodli, že kedže žiadnych daľších spojencov v meste nemáme a stojíme same dve oproti Sabbatu, spojíme s nimi naše sily. Alfonz môj, moja biela myška, ku nim ale stále zachovával nepriateľský postoj, chceli mu predsa ublížiť. Ale čo už…
Takže, sme spoločne začať uskutočňovať naše plány. A to zvrhnutie Sabbatu v meste. Bohužiaľ, bolo ich priveľa a tak sme sa často museli uchýliť k tomu, že sme pred nimi utekali… Ale nakoniec sa nám podaril vskutku chvályhodný čin. Dostali sme informácie, že Radúz Ostro(bohviečo) sa chystá ujsť z mesta. Museli sme toho Sabbaťáka hnusného, prašivého zastaviť! A aj sa nám to podarilo. Ach, samozrejme vďaka mne a Alfiemu. Pri Zimnom štadióne sme našli dvoch ghoulov, čo strážili jeho auto, zneškodnili sme ich a potom sme nechali auto vybuchnúť. Ako inak, s mojou pomocou, pretože jedine ja som bola schopná ho otvoriť…
Potom bolo už neskoro, takže sme sa pobrali na naše základne a išli sa troška prespať po takom ťažkom nočnom záťahu..

29.júl
Na dnešný deň sme mali veľké plány. Áno, toto bol Ten Deň! Táto správna chvíľa. Na Tieto udalosti sa bude spomínať… A bude sa hovoriť, že Toto mesto záchranila odvážna Malkaviánka a jej malý priateľ, biela myška, Alfonzík statočný.
S Rebekou a Brujahmi sme našli ešte dvoch ďaľších spojencov, takých vskutku zvláštnych a málo dôveryhodných, ale každá pomoc sa zíde. Jeden sa tváril ako Tremerák a ten druhý, že je Brujah. Ale nemala som z nich dobrý dojem… Každopádne, boli sme šiesti. A naša chvíľa prišla, chceli sme začať s postupným odstraňovaním Sabbatu. Prvá na rade bola tá nepríjemná Torreadorka. Po jej omráčení sme ju vypočúvali a nahovorili sme jej, že je s nami. Ale, bohužiaľ, tieto tremerské kúzla vydržia iba 15 minút, takže potom sme sa radšej, ako to hovoria moji kamaráti z kliniky, "zdekovali". Ale naše plány sme zachovali. Brujahovia našli nejaké zvláštne miesto, taký obchod s podivuhodným názvom, že "Army shop" či tak nejak (som najprv myslela, že tam predávajú cukrovinky, ale že vraj nie..) no, oni vedia ako sa to záhadné miesto volá. Prišli sme tam, najprv tí dvaja slintali nad výkladom (mi to pripomenulo mojich milých pacientov.. ach..) asi pol hodinu a potom to tam vylúpili. Že vraj potrebujeme zbrane. Nehádala som sa s nimi, len ma napadlo, že nabudúce ich nemusia tak nežne hladiť, veď sú to iba kovové veci, predsa. Ale hovorte niečo Brujahom... Takže teraz sa skrývame v jednej uličke a čakáme na vhodnú chvíľu, aby sme na tých Sabbaťákov vyšli. Tá chvíľa prichádza… Už čoskoro to bude tu. A mestu bude vládnuť Camarilla a ja na čele. Pozorne vzhliadam k pekným novým zajtrajšk….eh, nociam a…. Kurwa, čo tu robí ten Sabbat za rohom! Aaarghchrrrrrr…. chrchlichrchlichrchli… grrrrr….

... pre doplnenie záznamov sme našli pokračovanie udalostí v záznamoch našej ďalšej doktorky, tiež záhadne zmiznutej

Marfuška Čajkovskaja
30.júl
Ach, aké hrozné udalosti! Moja jediná priateľka, úbohá Nastenka je mŕtva… Čo budem robiť?? S kým teraz budem lúskať orechy? Och, ach, ich…. nie! Smrk, je to strašné. To všetko ten Sabbath! Sabbath je zlý. Áno a Ozzy hlavne… Ironi sú lepší! Sakra, čo to píšem? Idem si dať lieky… *vysype do seba celú škatuľku*. No, už je dobre. Musím pokračovať v tom, čo Nastenka začala. Zničiť Sabbath!
Dnes v noci má prísť do Zvolena jeden mocný Caitiff (už sa s nami aj zkontaktoval) a vyzvať Ostrozuba, či jak sa ten pošuk vlastne volá, na súboj. Avšak! Do mesta sa chystá aj neslávne známy brujahský primogén (zasa tí Brujahovia, sakra..), s ktorým my - zvyšky Camarilly - spojíme sily a skoncujeme s víťazom súboja. Sme ale prefíkaní, čo? Ja viem …
Bwhahahahahaha, ale to nie je všetko… Po tom, čo vlastne vyničíme celý Sabbath a ostane iba ten blbý Brujah, ho plánujem zvrhnúť a diablerizovať a Zvolen konečne bude mať svoju Princeznú. Malkaviánsku Princeznú. A môj klan bude vládnuť. Z kliniky spravím naše sídlo a za ťažké prachy budem predávať pacientov ako krvné konzervy. Ach! To bude slasť…
Hm, takže teraz sa skrývam za Zimným štadiónom a sledujem súboj Caitiffa a Brujahského primogéna. Caitiff sa dostavil na plánovaný súboj, avšak nebol sám. V jeho pätách sa tieňmi plížil Lovec (nie lebiek, ani starých panien) upírov! Pliaga jedna! Vrútil sa na sabbatánov od chrbta a spoločne ich vyvraždili... potom sa obrátili proti nám.
Aaa, tak už ho zabili, Caitiffa jedného, aj toho jeho ľudského nohsleda. Teraz prichádza moja chvíľa! vyskočím spoza rohu a dementujem toho Brujaha, potom ho vypijem do dna a budem vládnuť! Idem…
Sakra…. ! Aaaaaaragh.. chrchlichrchlichr….. pchchchchchchc….

Záznamy nemocnice:
Tieto dve doktorky záhadne zmizli pred pár dňami, zrejme sú mŕtve. Počas opisovaných troch dní sa vo Zvolene uskutočnilo viacero záhadných vrážd. Niektoré aj pomocou kolíkov. Lekári sú zmätení, niektorí majú pocit, že na to mal vplyv aj ten strašný seriál, Buffy, niektorí sa zhodujú s tým, že vo Zvolene vyčíňa sekta. Každopádne, tieto záznamy sme predbežne založili a vracať sa k nim radšej nebudeme.

Natália "Númen" Trejbalová
 
 
Späť
 
 
 

www.TOLKIEN.sk

Vitajte na stránkach občianskeho združenia Spoločenstvo Tolkiena, združenie fantastiky. Nájdete tu mnohé zaujímavé informácie zo sveta profesora J.R.R. Tolkiena, ale aj zo sveta mnohých iných fantasy a sci-fi diel.


 

 

Partneri

SlavCon Angrenost Ramgad SciFi-Guide.net Fantazeen Fantasy podľa skutočnosti LARP klub Košice o.z.
 

Login:

Heslo: